Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Fiatal parok, hogy sporoltok...

Fiatal parok, hogy sporoltok es min?

Figyelt kérdés

Budapesten elunk a parommal, alberletben ami rezsivel 110ezer/ho.

En 28 eves no vagyok 140 ezer a fizum, o 30 eves es 180 ezer ft korul kap.

Szeretnenk sporolni, de kicsit "elni" is most, hogy mar dolgozunk.

Ti hogy csinaljatok, mire mennyit sporoltok es min (ruha,kaja)?

Ruhank nincs sok kb 9honapja dolgozunk, enni is szeretunk :)

Eddig nem volt igazan semmire penzunk.


2014. márc. 26. 14:16
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
75%

Bevétel 290.000 Ft

Fix kiadás 110+ kaja 2 főre napi 2500 Ft = 187.500 Ft

Ezen felül marad kb 100.000 Ft

Ebből ha nem akartok remeteként élni, 10 ezerrel számolva alkalmanként elmegy szórakozásra 40.000 Ft. Amikor otthon maradtok, azt a tizest félre teszitek ruhára.

Így ha pl. havonta csak minden második hétvégén mentek el kajálni, vagy szórakozni kicsit, akkor ruhára havi 20 marad. Ha negyedévente vesztek ruhát, akkor egyszerre 60-at tudtok elkölteni. /mondjuk nem kell negyedévente, általában szezonváltáskor szoktam vásárolni/ ha félévente, akkor ez az összeg 120.


Így megmarad 60.000 amit félre tudtok tenni.

a 2500 Ft-os kajapénzt heti adagokba tedd el, mert van hogy több, van hogy kevesebb fogy naponta. Azaz heti 17500 Ft-ból gazdálkodhattok. Ha többet főzöl egyszerre, akkor még ebből is maradhat heti 4-5 ezer, ha nem kell mosópor stb.


Szóval amikor megkapjátok a pénzt, akkor azonnal tegyétek félre amit nem fogtok elkölteni, tegyétek külön amit szórakozásra szántok, és külön azt amit boltra szántok.

Ha a heti maradék pár ezer forintot hozzáteszitek a megtakarításhoz, akkor hamarabb összejön a pénz.

A fenti nyilván csak példa, de én ezt az összeget így osztanám be.

2014. márc. 26. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Kaján akkor tudsz spórolni ha van időd körbenézni, hol, mi akciós, de ésszerűen, ne mennyen a minőség rovására (mi húst majdnem csak hentesnél veszünk, de laktatóbb, mint a szupermarketben kapható).

2 napra eleget szoktam főzni, néha többet is, ha megunjuk lefagyasztjuk, jó lesz később.

Nem minden nap eszünk húst.

Heti menüt írok, úgy vásárlunk. Reggelizni a henteshez járunk, 800-ból kijövünk ketten, délutánig elvan mindkettőnk, úgy, hogy a párom fizikai munkát végez. Kicsit soknak tűnik, de ha nem ott ennénk simán több elmenne reggelire+ebédre.

Ha valahol olcsón lehet kapni olyant ami eláll, abból többet veszünk (liszt, cukor, só, mirelit tésztafélék).

Ruhán úgy tudsz spórolni, ha turizol. (vigyázz, rá lehet szokni :D)

Az 'élni' nem tudom pontosan mit takar nálad. Mi kisebb társasággal szoktunk összeülni, mindenki hoz valamit: rágcsa, pia, üdítő. Kirándulni járunk, kószálunk a városban.

Hirtelen ennyi jutott eszembe.

2014. márc. 26. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
73%

Hát ha az is spórolásnak veszzük, akkor a férjemnek kötöttem egy életbiztosítást 4,5 éve, 6 év múlva jár le, oda havi 10-et fizetünk, illetve most indítottunk lakáskasszát havi 25.000-rel. Én pl. nem veszek BKV bérletet, nem örülök neki, ha olcsóbb lenne, akkor igen, de 20 perc alatt a munkahelyemen vagyok, így inkább kihúzom, de gyűjtő mindig van nálam. :P

Kaján nem igazán tudunk spórolni, mi is szeretünk enni. Ruhát akkor veszünk, ha kell, nekem pl. nő létemre 3 utcai nadrágom van, meg otthonra kettő max. Most fogok venni, kaptam bónuszt.

A tisztítószereken szoktam spórolni inkább. Megvettem most egy 4,5 literes ariel mosószert 3600-rt, de múltkor az ázsia centerben vettem 2*4,75 litert 3000-rt. A piacon olcsóbb a tisztítószer. Pl. DM-ben a nagy sampon 1300 körül van, a piacon 850-ért vettem múltkor. Vagy: hentesnél a felső csirke comb 750, egész csirke comb 690. Csak egy példát mondtam, tudom, kicsi dolog, de sok kicsi sokra megy alapon szoktam ezt is nézni.

Ha lehet, nagyobb kiszerelést veszek, mert kedvezőbb, több napra főzök. Ajándékba tisztálkodó szert kapok, így azt is ritkán veszek.

Turkálóban szoktam felsőt venni, illetve ha találok olcsó ruhát és kell, akkor megveszem, ha van miből. Ezen kívül "sok" megy el szórakozásra, pl. nekünk egy 10-es havonta már soknak számít.

Télen nem fűtöttünk ezerrel, 19-20 fok körül volt a hőmérséklet a szobában. Ha sütöttem, a konvektort ki is kapcsoltam, minek menjen kettő. Ha fejjebb vesszük, 1-2 fokkal melegebb van, de a számla is jó pár ezerrel megugrik.

Ezek piti dolgok, legalább is másnak lehet, de nekünk sokat jelent.

2014. márc. 26. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
70%

Mi ruhákat nem igazán veszünk, vagy legalábbis nem minden hónapban, csak ha szükséges. Ilyenkor is figyelünk az árakban, a turihoz nincs türelmem, de sosem veszünk márkás cuccokat, be sem megyünk a márkás, drága boltokba.

Havi egyszer kapcsolódunk ki, ez mondjuk kettőnknek egy 10 ezres átlagban. Ez egy étterem, egy fürdő, egy mozi, vagy bármi. Ezt is megspórolhatnánk, de egyelőre fiatalok vagyunk és úgy gondoljuk mikor élvezzük az életet, ha nem most? :)

Havi 1-2 alkalommal összeülünk a barátainkkal is, ez 1-2 ezer forint maximum. Mindenki hoz valamit, összedobjuk amink van, így nem egy nagy kiadás.

Napközben mindketten hideg koszton élünk, szendvicset, gyümölcsöt viszünk magunkkal, este pedig főzünk magunkra. Egy főzésre akkora adagot csinálunk, hogy az 2, vagy akár 3 napra is elég legyen. Ezt mi így költség- és időhatékonyabbnak is találtuk.

Ezen felül keressük az akciókat. Igyekszünk figyelni arra, hogy mit eszünk, de mégse menjen rá a kajákra a gatyánk is. Ha valahol akciós valami, ami eláll, akkor nem számít, hogy nem nem akarjuk elkészíteni, megvesszük és eltesszük.

Mindig van itthon méz, lekvár, zsír így felvágottra sincs mindig igényünk, ezen is tudunk spórolni. Szerencsére ezeket szeretjük.

Ezen felül a fizetésünk egy részét, amit úgy gondolunk, hogy nélkülözni tudunk anélkül, hogy jelentősen összehúznánk a gatyamadzsagot, rögtön fizu után félretesszük és nem is nyúlunk hozzá, csak ha valami vészhelyzet van. Ez egy kis "megtakarítási alap" a számunkra, a közös jövőre.

2014. márc. 26. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

3. vagyok. Bevételünk cafetériával együtt (kajára elkölthető-re gondolok) 250.000 Ft átlag. +/- 10.000 Ft.

Ebből általában albérlet rezsivel (65-80 ezer között változik nyár/tél függvényében, 72-t fizettünk februárra), csekkek (telefon, UPC), megtakarítások (25.000), plusz most vettünk Tv-t, mert bedöglött a másik, augusztusig az is 8400, illetve a páromnak a bérlet 10.000. Ezek a kötelező fix kiadások, a legalacsonyabb rezsivel számolva is 127 400 Ft fixen. Ezután én most megyek kondeterembe, mert muszály fogynom, havi 9,500, férjem hobbija (decemberig) 8000 havonta. Kaja kb. 50.000, kutya 10.000. Így már 205-nél járunk. Nyári hónapban. Most pl. megyünk a férjem szüleihez, bár kocsival megyünk, a benzin kb. 12-13000, nem tudom, most mennyi lesz. Szülinapi ajándék 5.000, húsvét 4.000. Apukámnak besegítünk a kocsit helyre rakni (az ő kocsijával megyünk), 5.000.

Jó ezek nyilván nem minden hónapban vannak, de nehéz spórolni. És még két szülinapi hétvége lesz csak áprilisban. Sajnos ez ilyen.

Nehezen megy a spórolás, ha havi 5-10.000 Ft-ot el tudunk tenni, már boldog vagyok, de most pl. 1000 Ft-om van holnapig, akkor kapok fizut. De bónuszt most kaptam, azt szeretném félretenni.

Illetve egy időben gyűjtöttük a 200-asokat, abból is összejött durván 150.000 Ft, jó volt azt is felhasználni, de baromi gyorsan el is ment! :(

2014. márc. 26. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok, bocsi, nem 3. hanem 13. voltam :D
2014. márc. 26. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat!

Sajnos az aprob kiadasok amik elviszik a penzt.

Telefonszamla reszlettel egyutt :7000ft/fo/ho

Fogorvos, kontaklencse +folyadek(munkam miatt fontos),

betegsegnel a gyogyszerek, szulinapok..

De a furcsa az, hogy eddig havi40ezerbol/fo eltunk (diakok voltunk.

Es most a fizetesunk is elmegy ugyanugy mint a 40ezer

2014. márc. 26. 16:14
 18/19 anonim ***** válasza:

Mi feleennyit keresünk, de kb. feleannyiba kerül az albink is. A kaján nem spórolunk, megvesszük a minőségibb termékeket is, de persze ha csak a csomagolás más, akkor nyilván az olcsóbbat veszem én is. Dohányzunk,ez sem maradhat ki a költségvetésből.Minden hónapban egyszer elmegyünk bálba vagy kirándulni, ez bele van kalkulálva a keretbe. Amin spórolunk, az talán a ruházkodás, 3-4 havonta veszünk új ruhákat néhányat, de ha szükséges, pl. tönkrement az előző, akkor azonnal veszünk újat, nem várunk 3 hónapot. Így, emellett kínkeservesen gyűjtögetünk a saját házunkra. 10% megvan. :D

8 hónapja kezdtünk ismét gyűjteni, akkor volt az esküvőnk, ami lenullázta a kereteinket.


24/N és 27/F

2014. márc. 26. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Régebben én is listát vezettem, ésatöbbi, de ez rengeteg energiát visz el.

Szóval most egyszerű a megoldás: hó ELEJÉN félreteszem a pénzt, feltöltjük a hűtőt, a maradékot meg elköltjük. Persze sokszor az utolsó két hétben már csak káposztás tésztát és hasonlókat eszünk, szóval a módszer nem tökéletes. De egyelőre bevált :)

2014. márc. 26. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!