Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ki az aki albérletben, és ki...

Ki az aki albérletben, és ki az aki anyóséknál él?

Figyelt kérdés

Saját házhoz, lakáshoz hogy jutottál? Hitel?

Saját keresetből hogyan? Mennyit keresel 1 hónapban?

A mamádék házát örökölted?

A szüleid vették neked?

Katonai szolgálati lakás?

Miért csak a katonáknak és családjuknak jár az ingyen lakás? (Pl.: mentős, ápoló, könyvtáros, rendős, pedagógusnak miért nincs akkor?)

Albérletben milyen élni kettesben a pároddal?

Milyen albérletben élni több lakótárssal?

Milyen anyóssal és apóssal egy kis lakáson osztozni?



2014. febr. 18. 20:08
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
88%

adóbevallásomat ne mellékeljem?


nagyszüleimtől kaptam egy lakást, abban élünk a párommal.

2014. febr. 18. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 A kérdező kommentje:
Adóbevallást köszönöm szépen nem kérek, de a válaszodat köszönöm szépen!
2014. febr. 18. 20:19
 3/34 anonim ***** válasza:
88%

na helló! Mi albérletben vagyunk több, mint 6 éve. Én 26, férjem 33. Ketten vagyunk, + egy kutya. Még nincs saját lakás, ERSTE LTP-t kezdtünk el novemberben, 3 hónap van befizetve, 6 évig fizetjük majd, havi 25.000 kettőnknek, sajnos ennyit tudtunk bevállalni jelenleg. Ha lejár, kb. akkor lesz úgy 5,5 milla önerőnk, plusz az akkor lejáró életbiztosítás, kb. 900 000-1000 000 Ft. Így lesz kb. 6-6,5 milla, ahhoz tudunk majd hitelt felvenni. Addig marad az albérlet.

Én jelenleg keresek 134.000-t + kaffetériát, 22.000. A párom változó, rosszabb hónapban (táppénz) 7-80000, jobb hónapban 100-120.000.

Apukám mindig mondja, hogy menjünk hozzá haza, de ott két szoba van, az egyikben ő, a másikban mi lennénk, de messzebb van a munkahelytől + anyukámnak is segítek, aki meg itt van közel.

Jó ketten élni, de mivel 1 szobás, néha jó lenne elvonulni, amit nem tudunk megtenni. Rossz, hogy 6 éve más zsebét tömöm, de amíg sajnos önerő nincs, addig ez van. Lelkiismeret furdalásom van apukám miatt, egyedül van, de férjhez mentem, külön életünk van, ez az élet rendje. Ha rászorulnánk, vagy apu, más lenne a helyzet, de erről egyelőre nincs szó.

Egyelőre ennyi.

2014. febr. 18. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 SzilKa ***** válasza:
100%

Anno Anyukám házának tetőterében alakítottunk ki részemre külön bejáratú lakást, ahova később a férjem is beköltözött, mikor összejöttünk.

Eleinte nem érezte magát igazán otthon, de az elmúlt 10 év alatt megszokta, sok mindent már együtt fejlesztettünk tovább (belső átalakítás, galéria építése, stb).

A keresetem változó, hol Mo-n, hol külföldön dolgozom (tetováló vagyok), nem keresek rosszul.

Idén nyáron a kertet rakjuk rendbe, újraköveztetjük a ház körüli járdát, stb.

2014. febr. 18. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
100%
Mi albérletben voltunk, de már felépült a ház nagymamámék hátsó telkén leválasztva, 2 milliót gyűjtöttünk , 1, 7 millióból felhúztuk, belső burkolat nélkül, építés közben tartottunk egy esküvőt belőle aminek az ára visszajött, ( 800 e volt az esküvő), de ehhez jó kapcsolatok kellenek, meg az hogy a családban mindenki szakmabeli legyen. A burkolatok meg a berendezés azóta már megvannak, sokat segít hogy havonta nem dobok ki az ablakon 60e Ft lakbért.
2014. febr. 18. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
100%

saját lakás, szüleimtöl kaptam.

a párommal albérletben élünk (Franciaországban)

az albérlet összege 30 nm-re 190 ezer ft, itt lakásunk sose lesz... mivel 30nm körülbelül 90 millio forintba kerülne, az én lakásom és a sporolt pénzük arra se lenne elég, hogy hitelt vegyünk fel. :D

2014. febr. 18. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
47%

Anyummal lakunk 1 gyerekkel, van egy garzonunk, amit jelenleg alakítunk át luxuskivitelre, hitelt fizetünk rá, a későbbiekben vagy kicseréljük nagyobbra, vagy eladjuk, meglátjuk, hogy alakul.


Azért vettük, hogy legyen sajátunk, ne menjen el a pénz a hessbe, párom elég jól keres, én emelt anyaságit kapok, tudjuk alakítani a lakást, fizetni a hitelt (kb 50e/hó), elég jól élünk és tudunk eltenni is kicsit, persze azért, mert egy gyerek van.


Elvagyunk anyummal, nincsenek hatalmas konfliktusok, ha lennének, már elköltöztünk volna, szerintem úgy nem lehet élni, hogy naponta mennek a késhegyre menő viták, akkor külön kell menni! Anyósoméknál sosem laktam, azt nem tudom milyen, de megmondom őszintén, hogy nem is bánom, nem költöznék oda hozzájuk, pedig nincs bajom velük.

2014. febr. 18. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
63%

Kérdező, aruld el kérlek, honnan veszed, h a katonák és családjuk kapnak szolgálati lakást? Lehet, h 30-40 éve volt ilyen, de manapság nincs.

Szóval ez kapufa.

Mi hitelből vettünk lakást, ezzel egeszitettuk ki az önerőt, amit édesanyám halálakor örököltem.

Előtte 2 évig anyossal éltünk. Rendben ment minden, persze jobb külön.

2014. febr. 18. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
100%
Mi vettünk fel valamennyi kölcsönt, hogy lakást tudjunk épiteni, jövõre lejár.
2014. febr. 18. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
100%
mi egyenlöre alberletben lakunk a baratnömmel,en nem tudnak masokkal együtt elni,az anyosommal meg plane nem.kamionsoför vagyok es 24 eves.a baratnöm nem dolgozik ö 31eves.mindent magunknak fizetünk,nincs semmi segitseg.
2014. febr. 18. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!