Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Fiatal párként hogy szereztete...

Fiatal párként hogy szereztetek lakást? Mesélnétek?

Figyelt kérdés

Szülők segítségével, vagy önerőből? Esetleg hitelből?


Mi most gondolkozunk lakásvásárláson a párommal, de egyelőre nem tudjuk, hogy hogy fogjunk neki. Maga a költözés jövő nyáron (akkor végzek az egyetemen), vagy picivel utána lenne esedékes. Most párom szüleinél lakunk, ő teljes állásban dolgozik, én pedig 4 órában a suli mellett, de olyan helyen, ahova visszavárnak végzés után is teljes munkaidőre.


Előre is köszönöm a válaszokat!


23N


2014. márc. 25. 20:44
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes lenne lakástakarékot nyitni, azzal valamivel könnyebb, meg akár önerőként is beveszik a hitelbe.
2014. márc. 25. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Nagyszülők hagyták anyura ő meg nekünk adta.
2014. márc. 25. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
82%
10 év munka, gyűjtés, kis hitel. Aztán gyűjtés a hitel kifizetésére. Család sajnos nem tudott segíteni.
2014. márc. 25. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
én kint dolgoztam külföldön igy abbol vettem meg a pesti lakásomat 24 évesen, ki van adva, mert Franciao.ban élünk egyébként a páromnak nincs lakása, itt bérlünk 30nm-t 1000 euroért...
2014. márc. 25. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
76%

Persze kérdés mit tekintünk fiatal párnak,de örökség vagy szülők segítsége nélkül nem nagyon lehet lakást venni egy fiatal párnak.

Hiteles lakás nem saját, amíg az utolsó fillérig nem fizeted vissza addig a banké.

2014. márc. 25. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
4%

Szülőkkel kell élni és egyenlőre nem összeköltözni.

19 éves korom óta havi 100-at sikerül eltennem, 20 ezerből pedig élek, annyi hogy anyu főz rám, csak a benzint kell magamnak állnom meg néha ruhát. Számolj utána hogy még 10 év itt lakással mennyi pénz jön össze.

Mondjuk nekem már meg van a ház, csak üresen áll felújításra várva, amit most nem tudok még elkezdeni mert bő 7-10millióba lesz.

21F

2014. márc. 25. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
85%
Utolsó 19 évesen nagy többsége tanul, az mellett hogy tegyen félre 100 ezret? Én 19 évesen még csak érettségiztem, hol volt akkor még az egyetem.
2014. márc. 25. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
25%
ahhoz éveket kell dolgoznod hogy normális saját lakást tudjatok venni,lakástakarék nem hülyeség!havi 20ezres limittel 1-1 lakáskasszát érdemes lenne nyitni otpnél... az önerő mindig a legtisztább dolog,szülőktől nem mernék kérni 1 fillért sem,hitelt is kihagynám mert egy életre eladósodsz,aztán vergődhetsz mint most a póruljárt devizahitelesek mostanság. :)
2014. márc. 25. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

nyissatok fundamentát, fejenként egy 20assal, erre 2 év után fel tudtok venni fix törlesztős áthidaló kölcsönt.


engem szerencsére nem érint ilyen kérdés, a családom időben gondoskodott arról hogy legyen hitelmentes saját lakásom.

2014. márc. 25. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
76%
A szüleimtől kaptam egy lakást.Máshogy a mai világban szerintem baromi nehezen lehet saját lakáshoz jutni.
2014. márc. 25. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!