Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Erre mi a megoldás? Papám...

Erre mi a megoldás? Papám tiszta őrülten viselkedik.

Figyelt kérdés

Van nekem egy nagypapám, aki 80 éves, 1,5 éve halt meg a nagymamám. (felesége). 1 hete megismerkedett az utcáról egy 30 éves nővel, és már be is költöztette a lakásba, majd feleségül is akarja venni, mert szerelmes belé, és a nő is szerinte. Továbbá rá akar íratni mindent, lakást, autót, pénzt.

Én az unokája vagyok a papámnak, a fele lakás az enyém a mama halála miatt, illetve ami a pénz a bankban van az elvileg közös pénz, tehát a fele ugyancsak engem illetne. Tehát arra vagyok kíváncsi, olyankor mi történik, ha a papám feleségül venné azt a nőt? Úgy olvastam, hogy akkor a házasság miatt elveszti az özvegyi haszonélvezeti jogot vagy nem? Mit tehet a lakással, és a pénzzel? Mi történik akkor, amikor a papám meghalna, a nőé mi lehet? Én kitudom tenni a nőt a lakásból?

Hiába próbáltam a papámmal beszélni, hogy ne foglalkozzon a nővel, de hajthatatlan , mert nem akar egyedül élni. Amikor 2 naponta látogatni szoktam.


2014. márc. 27. 18:55
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Amit megörököltél az a tiéd, a nagypapa a saját részével azt kezd amit akar.
2014. márc. 27. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Vegye feleségül, de irasson alá házassági szerződést a nővel. Ha a nő TÉNYLEG SZERELMES BELÉ, simán aláírja.
2014. márc. 27. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Te hány éves vagy, és mi lett a te szüleiddel? Vagy te árvagyerek vagy?
2014. márc. 27. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
24 éves, vagyok és hogy hogy mi lenne? Apám meghalt, ezért én vagyok az egyedüli örökös.
2014. márc. 27. 22:27
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nyilvánvalóan szerelmes belé a harminc éves nő, persze...

Úristen, én 29 vagyok, és a gyomrom kifordul a gondolattól, hogy pénzért enyelegjek egy ilyen idős emberrel, és kihasználva a szenilitását átverjem.

Egyértelműen demens a papa, de ha el tudja önállóan látni magát, nehéz lenne gondnokság alá vetetni. Végülis a saját vagyonát úgy szórja el mindenki, ahogy akarja.

2014. márc. 28. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!