Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Érzelmi zsaroláson kívűl más...

Érzelmi zsaroláson kívűl más megoldás?

Figyelt kérdés

Anyám megbolondult. Mindig normálisan bánt a pénzzel, beosztotta, minden, a létminimumon voltunk de tartozás nélkül.

A tesóm járt egy tanárhoz lovagolniés évekig dolgozott nála ezért cserébe és a tanár jutalmul (meg mert el akarta passzolni) neki ígért egy kornyadt, ványadt rusnya csikót. Csak a tesóm nem tarthatná ám ott, azt már nem engedi, így a legolcsóbb hely is 13ezer lenne havonta és 3 évet ki kell fizetni.

Erre anyám a legelképesztőbb módon közölte, hogy hitelt vesz fel semmi baj. Mikor 4-en élünk a 100 000-es fizetéséből és most is kölcsönkérte az én pénzemet (még nincs meg a szakmám, gyakorlati pénz). Szóval kölcsönre kölcsönt...

én meg kibuktam rendesen, szeretnék hamarosan elköltözni albérletbe a párommal, babát tervezünk minden és ha most ő elúszik és adósságot örökít a nyakamba tönkreteszi az egész életem. Csak mert a tesóm kitalálta ezt a nyűves lóvat.

Hiába mondtam az észérveimet, hogy nincs mit enni vigyek a suliba, kézzel írok 100 oldalakat mert nincs pénz nyomtatni legyen már esze... semmi, bekattant szerintem.

Azt gondoltam megzsarolom azzal, hogy akkor nem lát sohatöbbé és a gyerekemet sem majd ha lesz, ha fel mer venni hitelt és megcsinálja ezt az egész ostobaságot.

Nagyon elítélendő lenne? Igazából nem van kötve a kezem, még egy év kellene a szakmámhoz és utána lenne fix munkám (már meg van a helyem) de addig ez egy rémálom és a párom is tanul még.

A testvérem meg persze nem dolgozik, igaz kemény egyetemre jár de az is viszi a pénzt, ezért koplalunk de ő még ki akarja szipolyozni anyámból a lehetetlent is úgy érzem.

Esetleg van valami más megoldás? Kétségbe vagyok esve.


2014. márc. 21. 23:10
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
88%
Próbálj meg hatni a testvéred lelkiismeretére (ha van neki olyan), ne szipolyozza már tovább édesanyátokat, így is megszakad. Normális embernek a pofájáról lesülne a bőr, hogy ilyen helyzetbe kergeti a családját. A lovassport luxus olyankor, amikor enni alig van mit.
2014. márc. 21. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:

Neki lehet beszélni. Ilyeneket mond, hogy majd megtérül az a pénz amit a lóba feketet, holott nyilvánvaló, hogy nem. A szemembe hazudik, hülyének néz akkor is, ha mondom, hogy márpedig tisztában vagyok a dolgokkal.

Nem érdekli, még jogosítványra is ki akart zsarolni pénzt csak azt már anyám nem engedte (azt is azért nem, mert annyira félti, nehogy egy haja szála is görbüljön - ő pedig nem az a szolíd, higgadt ember).

Nagyon aggresszív, egyszer ellentmondtam neki valamiben, akkor ahogy kimentem az ajtón ököllel belezúzott az üvegbe és a nyakamba estek az üvegszilánkok, csoda, hogy nem állt belém egy sem. Szóval rémálom, akkor vagyok nyugodt csak, ha nincs itthon.

2014. márc. 21. 23:20
 3/26 anonim ***** válasza:
0%
Nemlehetne a lóvat eladni?
2014. márc. 21. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
95%
Beszélj anyukáddal, be akarják csapni őket, olyan nincs, hogy lótartást három évre előre ki kell fizetni. Rengeteg helyen lovagoltam már, mindenhol lehetett lovakat is tartani, és mindenhol havonta kellett fizetni. Mi van, ha félév múlva megdöglik a ló?
2014. márc. 21. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
remélem megdöglik még mielőtt bármit csiálna anyám
2014. márc. 21. 23:33
 6/26 anonim ***** válasza:
39%

Acsi. Ez nem a te dolgod. Ugyis elkoltozol hamarosan, milyen adossag szakadna a nyakadba? Kicsit irigysegszagu vagy, mert a tesodnak lesz valami, aminek orul.

Es ha megzsarolod azzal, hogy a leendo gyereked ezert nem lathatja a nagymamajat, hat komoly felnott gondolkodasra vall. Mert ezzel a sajat gyerekeddel is kib*szol, nem csak anyaddal, csak odaig mar nem terjed a gondolkodasod.

Osszefoglalom: duzzogsz es kovetelozol, mert irigy vagy a testveredre. Gratulalok!

2014. márc. 21. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
Ne add oda a pénzed, és kérdés megoldva.
2014. márc. 21. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
0%
Egyebkent amig internetre is futja, addig komoy gond nem lehet :D
2014. márc. 21. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

Osztod itt az észt pedig lövésed sincs hozzá, én gratulálok!

Nem irigység, egyszerűen nincs kedvem milliós adósságokkal kezdeni az amúgy is keserves életem! Ugyanis ha kicsit is értenél hozzá tudhatnád, a szülő halálával az adósság a gyerekre száll.

A felét minimum megörökölném. Nem érdekelne a tesóm béna lova, ha nem járna ilyen következményekkel. Akkor sem zavarna, ha lenne rá pénz, de anyám TŐLEM KUNYERÁL KAJÁRA PÉNZT? Felfogtad, te nagyon okos???!!

2014. márc. 21. 23:51
 10/26 A kérdező kommentje:
Nagyon nincs megoldva ha nem adok pénzt szerintem csak mégtöbbet vesz fel és az megintcsak engem károsít meg.
2014. márc. 21. 23:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!