Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti élnétek ilyen körülmények...

Ti élnétek ilyen körülmények között külföldön?

Figyelt kérdés
5 hónapja lakunk itt, azóta lakbért még nem fizettünk, mert nem volt miböl. A lakásban egy szoba van berendezve, a gyerekek szivacsokon alszanak, konyha nincs. Semmire nincs pénz. A férjem szerint ez a jobb élet.Otthon visszamondtam egy jó állásajánlatot, mert annyira könyörgött, hogy próbáljuk meg külföldön. Ö mindent elintéz, rendben lesznek a dolgok. Ehhez képest semmi sincs rendben. Vagy igen és látom rosszul?
2014. márc. 28. 08:29
1 2 3
 1/30 moonlightsentinel ***** válasza:
96%

19-20 évesen igen, 30 körül gyerekekkel nem...

amúgy miért akart ennyire eljönni otthonról? Biztos nagyon jó oka volt rá, ha neki még ez is jobb. Meg egyébként melyik országban vagytok?

2014. márc. 28. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem örüljetek, hogy nem raktak utcára titeket!

Bár lehet, csak a magyarok ilyenek, hogy nem engednek senkit ingyen a lakásukba.


Én a lehető leggyorsabban jönnék haza. ha kell, szülőkhöz, anyósékhoz, és munkát keresnék.

Itt a gyerekekre kell gondolnod elsősorban!!

2014. márc. 28. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:
Azért akart eljönni otthonról mert nem talált munkát. Itt van ugyan munka, de egy héten 2-3 napot dolgozik. Németországban lakunk.
2014. márc. 28. 08:35
 4/30 anonim ***** válasza:
43%
Én nem szeretném kifejteni a véleményem, mert mindig is Magyarország párti voltam de csak megköveztek itt, hogy miért baj, ha valaki máshol akar boldogulni...
2014. márc. 28. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:
Még mosógépünk sincs. Kézzel mosok 5 hónapja :-(
2014. márc. 28. 08:40
 6/30 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Milyen végzettségetek van? A semmire mentetek ki? Mekkorák a gyerekek?
2014. márc. 28. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
97%
Keressetek neki folyamatosan másik melót.Én még nem adnám fel,mert nekünk is kellett 1 év,hogy helyre rázódjanak a dolgok.Egyet viszont másképpen csináltam volna a helyetekben.Először a párodnak kellett volna kimennie dolgozni,ti meg otthon,Te is tudtál volna dolgozni,két fizetés lett volna,és amikor a férjed rendesen megkapaszkodott ott,keresett volna rendes lakást,heti 5 napos melót,és utána tudtatok volna menni. Sztem kicsit elkapkodtátok a kimenetelt,és nem gondoltátok végig,hogyan is fog zajlani az egész.De most már,hogy ott vagytok,ne adjátok fel,adj még pár hónapot,és nagyon legyetek rajta a munkakeresésen.
2014. márc. 28. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
93%

Én nem élnék így külföldön.


Terveinkben van kimenni, de alapos rákészüléssel.


Pl. olyan országot választottunk, ahol legalább az egyikünk végzettsége használható lesz.


-Gyűjtjük a pénzt, hogy ne kelljen attól félnünk, hogy 5 hónapig ingyen lakunk valahol és kitesznek.

-Nem gyerekkel megyünk a "semmire".

-Nem végső kétségbeesésünkben megyünk (tehát ha nem sikerül, akkor nem bukás, hanem egy több hónapos nyaralásnak lesz véve).

-Direkt az adott ország miatt a párom kitanult egy új szakmát.

-Én tanulom a nyelvet, párom tudja


De Ti?

Kimentek, fogadjunk nyelvtudás nélkül, a nagy semmire. Egyáltalán keresett a párod szakmája ott? Küzd, hogy legyen több/jobb munkája?

Te miért mentél ki a gyerekkel? 1-2 hónapig, míg megfelelő munkát nem talál párod el lett volna munkásszállón, nélkületek könnyebb lett volna. Te addig itthon elfogadtad volna a melót, és ha minden rendezett, akkor mentél volna ki. Te keresel munkát? Mert úgy hangzik nem nagyon.

2014. márc. 28. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
94%
Családként maximum úgy lehet ennek nekivágni, ha te vagy a férjed indul útnak először egyedül. Szerez egy normális, tartós állást, egy albérletet, iskolát néz a gyerekeknek és munkahelyet neked. Ha már úgymond megvan a fészek, akkor kellett volna utána mennetek, így anyagilag egy kicsit jobban állnátok és valóban sikeresek is lehetnétek akár odakint. Úgy, hogy te nem dolgozol, a férjed meg csak 2-3 napot, valójában sosem lesz nyugodt életetek és tönkre fogtok menni. Biztosan nem maradnék ilyen körülmények között kint, ha semmi esély jobb állásra.
2014. márc. 28. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
92%

Gyerekekkel nem.. De mostmár muszáj mert gondolom ha hazajönnétek, itthon egy jó ideig egyikőtöknek sem lenne még munkája..

Hogyhogy nem raktak ki titeket 5 hónap nem fizetés után?

És mennyi idősek vagytok? A gyerekek ovisok, iskolások? Vagy még kisebbek?

2014. márc. 28. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!