Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Politikai különbségek a...

Politikai különbségek a párkapcsolatban. Meddig tolerálható?

Figyelt kérdés

Nem mindenkinek adatik meg az a szerencse, hogy a párjának megegyezik a világnézete az övével. Természetesen ez nem is okvetlen baj. Ilyenkor, a kampány és a választások közeledtével bizonyára gyakrabban kerül elő a téma, és több vitás helyzetet is indukálhat.


Konkrétan nem is arra a felállásra gondolok, ahol különböző a párt ugyan, de lényegi kérdésekben nincsenek jelentős eltérések (pl. MSZP-SZDSZ, esetleg MDF-Fidesz páros), illetve nem az olyan párokra, ahol a pártszimpátia négyévente egyszer kerül szóba, amikor elmennek szavazni, de ezen kívül képesek hallgatni róla - még hiradó közös nézése közben is.


Sokkal inkább arra lennék kíváncsi, hogyan működik ez azoknál a pároknál, ahol politikailag jelentősebb a távolság, illetve a pártkötődés a mindennapokban, esetleg mozgalmi jelleggel is megjelenik. Például az egyik fél MSZP szimpatizáns, a párja Fidesz-párti, és aktívan jár el gyűlésekre, lakossági fórumokra stb. Vagy akár nemzeti zenekarok koncertjeit is gyakran látogatja, ami baloldaliak számára nem nevezhető okvetlenül preferált programnak. Esetleg az egyik fél baloldali, a másik gárdatag...


Tehát a kérdés az, hogyan oldhatók fel ezek a különbségek, illetve feloldhatók-e egyáltalán? Működnek-e így a párkapcsolatok, van-e értelme valamit folytatni, ha már a kezdet kezdetén nyilvánvalóak az eltérések?


2009. dec. 17. 21:30
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem a politikáról szól hanem rólatok h hogy tudtok egy ilyen "problémát" megoldani.

Ha nem tudjátok tiszteletben tartani egymás véleményét,nézetét és "eldurran " az agyatok ha ez szóba kerül akkor így élitek le majd az életeteket?

2009. dec. 17. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

Szerintem a politikai beállítottság egyezése vagy eltérése igenis fontos kérdés a kapcsolatokban. Természetesen olyan helyzetekre gondolok én is, mint amit említettél, hogy ott érdekes ez a téma leginkább, ahol nemcsak 4 évente jelenik meg a politika.

A Párommal mindketten jobbikosok vagyunk. Nem mondom, hogy elhagynám, ha hirtelen megszeretné Bajnaiékat, de nyilván ez nem is fog bekövetkezni...

Ezek a nézetek, vélemények jellemzik az embert, magát is.

Ha minden másban egyetért a pár, akkor elképzelhetőnek tartom, hogy működjön egy ilyen kapcsolat.

De ha -tegyük fel- az egyik disco-s, a másik rocker, az egyik mszp-s, a másik jobbikos, az egyik imádja az állatokat, a másik utálja mindet, az egyik rendmániás, a másik trehány, az egyik ápolt, a másik igénytelen, az egyik házasságpárti, a másik soha nem akar házasodni, az egyik akar gyereket, a másik nem, stb..., akkor nem hiszem, hogy hosszútávú lenne a kapcsolat...

Kicsit eltúloztam a példát, de értitek, mire gondolok... Tehát, szerintem mindenképp szükség van a közös érdeklődésre legalább egy pár dologban. Különben ha ennyi mindenben nem egyezik egy pár, akkor a sok alkalmazkodástól már nem is lesznek saját maguk az illetők, hanem csak megváltoztatott "kényszer-emberek".

De egyébként itt az élő példa, hogy (ha nem is örökké ugyan, de egy jó darabig) élhetnek együtt különböző politikai nézetekkel rendelkező emberek:

Morvai Krisztina és Baló György


(Bocs a litániáért!)

2009. dec. 18. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Egy fiúval nagyon rövid ideig tartott a kapcsolatunk, mert elfogadhatatlannak tartottam, ahogy emberekről, rasszokról, erkölcsről gondolkodik.

Sokszor kinyilatkoztatott, érzéketlenül a humánum legkisebb jele nélkül, közben paralel a Jóistenre hivatkozott.

Nem az volt a baj, hogy Fideszes volt.

Az volt a baj, hogy egy 6 évesnek is egészségesebb és jóindulatúbb lelki élete van.

2009. dec. 18. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Kiváncsi lennék,h a kérdezőnek sikerült megoldani a problémát...mit tudnátok tanácsolni....pártatlan vagyok,mindkét pártnak ismerem,tudom az előnyeit,hátrányait, a párom viszont fanatoikus,eljár gyűlésekre stb. .....
2014. máj. 28. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!