Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek a helyemben?...

Mit tennétek a helyemben? Meddig tolerálható a mindennapos eljárogatás, sörözés?

Figyelt kérdés

Férjem rászokott arra hogy szinte minden nap eljár sörözni a haverokkal, mindig van ki és mindig van miért. szerintem ez tök unalmas dolog mármint kocsmázni, az én felfogásomban az csinál ilyet aki unja az életét. nekem pedig szükségem volna a közelségére, mivel 6 hónapos terhes vagyok.

8 éve vagyunk együtt, szinte együtt nőttük föl, és nem ilyen volt, nem volt fotos neki egyáltalán a pia... most meg úgy érzem ez fontos, most ott tartok h összeírtam melyik nap mit iszik, hát alig tellik el nap hogy itthon marad és nem iszik semmit, utóbbi héten egy ilyen nap volt. ez engem aggaszt, látjátok aludni sem bírok. utálom a sör és cigi szagát is, így csókolózni közel menni sincs kedvem, megöli ez az intimitást is.

szerintem függőséget is okoz ez egy idő után.

mi az okos viselkedés egy ilyen helyzetben? tudom beszéljek vele... ezzel próbálkoztam, de ez nem számít.


2011. szept. 17. 03:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
78%
Én elköltöznék a szüleimhez, majd ha már megvan a kisbaba elválnék.
2011. szept. 17. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
78%
Nagyon nehéz helyzet. Ha még néhány sikertelen próbálkozás után elválsz, benned marad egy életre a bizonytalanság, lehet, hogy várni kellett volna, megpróbálni együtt tartani a családot. Ha maradsz, észre sem veszed, úgy válsz egy akarat nélküli senkivé, aki csak sodródik az eseményekkel. Magyarázhatja bárki bárhogy, kereshetnek mentségeket a férjednek, ez az ember nem szereti a családját. Még most kellene elhagyni, ahogy telnek az évek, úgy leszel egyre boldogtalanabb mellette, legfeljebb már két picivel. Arra, hogy jó irányba változzon, szinte nulla az esély.
2011. szept. 17. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
78%
kérdezd meg, miért jár el, a te társaságod miért nem elég neki? Valami oka csak van? Történt valami? Mondd meg, hogy az alkohol nem megoldás és te utálod a piaszagot. Ha heti 1* sörözik, az még oké, de naponta???
2011. szept. 17. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem az okot kéne kideríteni, hogy miért kezdett el eljárogatni. Nem lehet, hogy a terhességed miatt? Pl. most fogja fel a dolog súlyát, és megijedt, esetleg te viselkedsz másképp vele, vagy rosszabb esetben nem tetszel neki terhesen.
2011. szept. 17. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
90%

Ismerős a helyzeted, annál is inkább mert én is ilyen férj mellett éltem.

Sokáig tartott nálunk emiatt a veszekedés, mindennaposak voltak 3-4 éven keresztül. Ő mindennap járt a kocsmába, ott végződött neki a nap. És bizony azért nem szín józanul tért haza. Én teljesen megundorodtam tőle, azt se engedtem hogy puszit adjon, rosszul voltam a piaszagtól.

Sok-sok este előfordult hogy karomon a kislányommal mentem utána a kocsmába és hazaparancsoltam (már ha jött ugyebár), mert szerettem volna ha együtt lennénk igazi családként. Sokszor éjszakába nyúlóan ért haza, ha épp fent voltam még akkor piásan követelte volna ami szerinte egy feleség dolga, de én elküldtem melegebb éghajlatra. Volt is ebből sok-sok vita.

Akkor telt be a pohár, amikor egyik ilyen átkocsmázott este után hazaért piásan (én már megfürdettem, meséltem és el is altattam a kislányunkat, utána rendet raktam a házban és nekiálltam tanulni- mert főiskolára jártam levelezőn), elkezdett nyomulni (ezt meg azt akarja velem csinálni stb.) mondtam neki húzzon a hideg zuhany alá aztán feküdjön le, engem hagyjon békén. Erre elkezdett velem ordibálni, hogy micsoda egy k...a vagyok, biztos van akinek megadom egész nap stb... (piás volt de már ez a nagyon nagyon sokadik ilyen vitánk volt) Próbáltam csitítani, mert aludt a kislányunk, de ő csak hergelte magát. Annyira elfajult az üvöltözés hogy hirtelen megláttam az akkor 3 éves kislányomat a lépcső tetején állva és sírt, úgy megijedt, minden ízében reszketett és csak engem hívogatott. Sosem láttam még a szemében akkora ijedséget.

Akkor eldöntöttem. Nem hagyom hogy a lányom ilyen környezetben nőljön fel, ne ez legyen neki a minta hogy apa minden nap a kocsmából félrészegen hazaballag (mellesleg amikor ő már rég alszik) és balhé van.


Elváltam tőle, persze egy ideig próbálkozott hogy ő megváltozik így úgy stb. De már annyira megundorodtam tőle mint férfitól, hogy el se tudtam volna képzelni tovább az életem vele.

Az idő is engem igazol. Mi a lányommal nagyon boldogok vagyunk, kiegyensúlyozott és nagyon jólnevelt kiskamasz.

Az apja?! Van már egy másik családja, akivel ugyanezt csinálja, mint anno velünk. Igazi alkoholista.


Dönts még időben, mert megváltoztatni őket nem lehet!

2011. szept. 17. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
51%

Minden bizonnyal nem a pia fontos neki,hanem a a haverok. Vagy hogy elszabaduljon otthonról. Gondold végig,hogy te mennyit változtál a terhesség miatt.

És persze beszéljétek meg.

2011. szept. 17. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
ez valóban függőség-gyanús -lehet, hogy egy pszichológus segítségét kéne kérni..
2011. szept. 17. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
60%
Szerintem stresszeli a terhességed. Meg kellene tudni beszélni vele valahogy.
2011. szept. 17. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
51%
En is 6 honapos terhes vagyok, a ferjem nelkulem sehova nem megy, pedig elengednem, de o nelkulem nem akar menni. A te ferjed nem akar veled lenni...
2011. szept. 17. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
78%

Nálunk ugyanez volt a szitu. Megpróbáltam beszélni vele,ígérte,hogy nem fog annyit a haverokkal menni,nem tartotta be. Egy ideig próbáltam normális hangnemben beszélgetni vele erről,de mikor már sokadszorra jött az ígéret,és annak megszegése meguntam. Aztán egyszer éjjel hazajött seggrészegen,na akkor aztán kiborultam,és úgy ordítottam vele,mint a cigányok. Majd feltettem ide egy kérdést,nagyon sok válasz érkezett,és mindenki azt írta,hogy el kéne hagynom. Ebből erőt merítettem,összecsomagoltam,és leléptem,de előtte megmutattam neki a kérdésemet,és a válaszokat/válaszaitokat,hogy lássa,nem csak szerintem rossz amit csinál. Azt hiszem,részben ez,részben pedig az térítette észhez,hogy elköltöztem. Egy kis idő után visszakönyörgött,azóta max. 2 hetente 1-szer jár el. Szóval ez a "mese" egyenlőre úgy tűnik jól végződött.


Nektek is minél hamarabb megoldást kellene találni,mert a Te állapotodban abszolút nem hiányzik a plusz stressz. Beszélj vele komolyabban arról,hogy ha ezt az életformát folytatja,akkor mindkettőtöket elveszít. Kérdezd meg tőle,vajon érnek e ennyit a haverok?

Drukkolok neked,hogy sikerüljön megoldani a problémát!

2011. szept. 17. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!