Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek ilyen esetben?...

Mit tegyek ilyen esetben? Bővebben lennt.

Figyelt kérdés
Véletlenül megtaláltam szüleimtől az egyik karácsonyi ajándékomat és nem tetszik:S Olyan kellemetlen lesz, hogyan reagáljak amikor megkapom? Nem akarom megbántani őket. Egy drága swarovski nyakláncról van szó.
2009. dec. 18. 00:18
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező !


A szüleid biztosan nagy-nagy szeretettel szerezték be neked ezt a nyakláncot, óriási sértés lenne, ha az lenne a reakciód, hogy neked ez nem tetszik...

Ha nem is tetszik annyira, hogy felvedd, akkor tedd el egy fiókba emlékbe, pár év múlva, ha előveszed, egészen másképp nézel majd rá...


Te magadnak vegyél olyat, ami neked tetszik, az ajándék úgyis ingyen volt, nem került pénzedbe!


Az én szüleim már hosszú évek óta olyan ajándékokat adnak nekem (vagyis nekünk, a családomnak), amire kicsit sincs szükségünk... Mióta férjhez mentem és ők nyugdíjasok lettek, azóta mindig karácsony előtt lomtalanítanak a szekrényeikben és ami nekik felesleges, azt adják nekünk ajándékba... :-[

Régi kávéskészlet, régről megmaradt ruhaanyagok, ismerősöktől elkéregetett használt gyerekruhák, stb.

Nekem is sokszor égnek áll a hajam gondolatban, de mindig nagyon-nagyon megköszönjük az ajándékokat és soha egyetlen szóval sem mondom, hogy nem tetszik, vagy nincs rá szükségünk!


Tudom, hogy nagyon kevés a nyugdíjuk, örülnek ha kijönnek belőle, nem lenne pénzük vásárolt ajándékokra!!!


Én viszont igyekszem olyat adni nekik, ami segítség lehet, vagy amit ők nem tudnak megvenni : fagyasztószekrény, új porszívó, grillsütő, ágyneműhuzat, stb...


Amikor kicsik voltak a gyerekeim, ők 1-1 szép rajzot adtak nekünk karácsonyra : nem volt rá szükségem, mégis nagyon-nagyon örültem azoknak a rajzoknak (eltettem mindet!), mert SZÍVBŐL készítették, sok-sok szeretettel adták nekünk!


A karácsony nem arról szól, hogy drága és nagyon hasznos ajándékokat KELL kapnunk, hanem vajon mi tudunk-e másoknak örömet szerezni???... Nem kell hozzá drága ajándék, elég ha gondolsz rá és napokig próbálod kitalálni, vajon minek örülne a legjobban???...


Ahelyett, hogy most azon dühöngsz, milyen hasznavehetetlen ajándékot készülnek adni neked a szüleid, inkább azon kellene törnöd a fejed : vajon te mivel okozhatnál nekik örömet?!...

2009. dec. 18. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
95%

Kedves kérdező!


Attól függ hogy milyen a viszonyod a szüleiddel, különösen anyukáddal, mert szerintem ő választotta neked. Én biztos megmondanám anyukámnak, hogy megtaláltam az ajándékomat, és nagyon kedves tőle, de az a helyzet hogy cseréljük ki. Ebben nincs semmi. Én sem haragudnék meg, hogy ha azt mondaná, hogy nem tetszik neki. Annak örülnék, ha szólna erről. Azon múlik, hogy mennyire kedvesen adod elő, és hogy éreztesd, hogy örülsz ettől még a szándéknak. Az ajándék lényege pont az, hogy örömet szerezzünk a másiknak, hogy örüljön annak a tárgynak, ha nem tetszik neki akkor nyilván nem szerez örömet, és a lényege veszik el az egész cécónak.


Ha nem vagy bensőséges viszonyban a szüleiddel, és anyukád nagyon sértődős, akkor lehet hogy inkább ne mondd meg.

Az illemet szerintem elsősorban olyanokkal szemben kell betartanunk, akiket nem ismerünk olyan jól, vagy nincs velük közeli viszonyunk. Ha közeli családtag, és jó a viszonyunk akkor pont az a lényeg hogy merjük elmondani azt, amit másnak nem merünk. Különben olyan mindta egy leányneveldében élnénk.


Ez pont olyan mint hogy vengédségben edd meg azt az ételt amire rá se bírsz nézni máskülönben. :)

2009. dec. 18. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
95%

Előző vagyok.


Ez nem arról szól, amit itt majdnem minden válaszoló ír, hogy nem kell drága ajándék. Persze, de a kérdés nem erről szól!!!!


Az olcsó ajándéknak is lehet örülni, és lehet hasznos, és a drága is. Ugyanúgy az olcsó is lehet haszontalan, és lehet hogy nem tetszik, a drága is. Ennek semmi köze a pénzhez. És azt sem értem miért kell irígyelni ettől a kislánytól a drága nyakláncot. Sok irígy válaszoló, inkábbmaradna magának.

2009. dec. 18. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Egyébként leszögezném hogy nem vagyok elkényeztetett p*csa, mindig meg kellett dolgoznom a dolgokért és ritkán kapok drága dolgokat. Nagyon megörültem amikor megláttam, de arról nem tehetek hogy ez a darab pont nem tetszik. Épp ezért is bánt annyira mert tudom hogy anyuék a szívüket, lelküket beletették és ezt nagyon is értékelem. És a másik az hogy drága dolog, és egy ilyet nem szívesen dobok be a szekrénybe, hanem szeretném hordani. Egyébként anyukám rugalmas ilyenekben, lehet megtudom beszélni vele hogy cserélje ki. Nagyon nem számítottam arra hogy ilyet kapok, nem vártam, mert szerintem sem az ajándékokról szól a karácsony.
2009. dec. 18. 11:04
 15/16 anonim ***** válasza:
Szerintem praktikusabb is, hogy kicserélhetik egy olcsóbbra, ha az jobban tetszik.
2009. dec. 18. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
02:56-os Le a kalappal!!! Senki sem tudott volna jobb választ írni! :)
2010. ápr. 8. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!