Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon nehéz helyzetben...

Nagyon nehéz helyzetben vagyok, mit tegyek?

Figyelt kérdés
16 éves srác vagyok. Az a szituáció, hogy a bőröm barna, tipikus roma kinézetem van. Természetemet tekintve nem annyira vagyok ilyen, de vannak ilyen vonásaim azt mondják mások, például néha kötekedem. Mégis most már zavar az, hogy nem is ismernek annyira, és már egyből úgy tekintenek rám, mint egy retkesre, kilöknek maguk közül. Már azon elgondolkodtam, hogy lehet valóban roma vagyok szegről-végről, valamelyik ágról. Mit tudok az ügyben tenni, hogy ne lökjenek el maguk közül a társak, hanem normális hangnemet kapjak, mint a többi magyar gyerek? Segítsetek. Ahol lakom faluban ott nincsen gond, itt nem sok a magyar itt nem csinálnak belőle problémát. De amint bekerültem a városra a gimnáziumba egyből jöttek a gondok. Hogyan tudom magam elfogadtatni? Tényleg lehet bennem egy vonó amolyan vér, ha a hajam fekete, bőröm eléggé barna télen-nyáron?
2014. márc. 31. 22:19
 1/4 anonim ***** válasza:
És mi okozza a gondot a gimiben, mikor és milyen formában jönnek ezek a bántások? A viselkedésedre válaszul például?
2014. márc. 31. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
A problémák azok hogy félnek tőlem. Tavaly több olyan gyerek volt akik megvertek, én meg szóban válaszoltam vissza, gyáva voltam. Mostanra azok elmentek, megbuktak. A mostani társaim mindig szidnak, meg most ez a rasszistaság is, én tisztelem a cigányokat, amelyik normális, ők meg lenézik. A kötekedés csak ritka, nem gyakori.
2014. márc. 31. 22:34
 3/4 anonim ***** válasza:

nekem nagyon úgy tűnik, hogy te belsőleg is cigánynak tartod magad, és ez látszik is a viselkedéseden valszeg.


Hisz le is írod, hogy biztos van benned cigány vonás, meg a falun is jobban érzed magad, mert ott nem sok a magyar (ergó már alapból köztük élsz, köztük érzed otthon magad)


Lehet már tudtodon kívül is cigányosan viselkedsz. (öltözködés, gesztikulácó, beszéd)


Az emberek többsége óvatos, és ez így helyes. Te ennek vagy az áldozata, ami nem egy jó dolog, elismerem, de normálisnak normális. Az ember úgy védi magát ahogy tudja.


Ha eléggé kitartóan bizonyítod, hogy nem vagy rossz ember, akkor idővel el fognak fogadni.


Amúgy meg nem kell cigónak lenned ahhoz, hogy ne fogadjanak be azonnal. Elég ha kövér vagy, vagy csóró, stb... Az emberek többségének meg kell küzdenie a származásából fakadó hátrányokkal.

2014. márc. 31. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Dicsak tesvérem ezek rászisták!

Én a hejedben szólnék az ombudszmannak. És legyél büszke a vonóra, van az egy csepp mindenkibe.

2014. ápr. 1. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!