Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Így nem mehetek hozzá, ugye?...

Így nem mehetek hozzá, ugye? Szakítanom kell vele, vagy mit csináljak?

Figyelt kérdés

A párommal 4 éve vagyunk együtt. Most megkérte a kezem, de nem merek igent mondani neki, mert úgy érzem, nem lenne korrekt a részemről.

Az a gond, hogy neki van egy hatéves kisfia, aki minden hétvégén itt van nálunk, és hétközben is 1 éjszakát, és én néha úgy érzem, hogy nem szeretem a gyereket.

Elég nehezen kezelhető kisfiú, lassú a felfogása, agresszív is más gyerekekkel, nagyon akaratos, hisztis, verekedős. És vannak olyan pillanatok, hogy legszívesebben kiabálnék vele, vagy át szokott futni az agyamon, hogy ha az én gyerekem lenne, lehet hogy lekevernék neki egy pofont, amikor pl nála kisebb, 2 év körüli gyerekeket direkt fellök a játszótéren, stb.

Persze nem teszek semmi ilyesmit, de nagyon dühös tudok rá lenni ilyenkor, és nagyon nehéz visszafogni magam, hogy ne kiabáljak vele. Már szabályosan görcsbe rándul a gyomrom, ha valahol egy másik gyerek megy a közelébe, mert előre tudom, hogy a kissrác bele fog kötni a másik gyerekbe.

A kisfiú szerencsére ebből az időszakos ellenszenvemből semmit sem érez, nagyon ragaszkodik hozzám, alig várja, hogy találkozzunk. A párom is, a párom családja is, sőt még a kisfiú anyukája is azt mondják, hogy nagyon jól bánok a gyerekkel, és örülnek, hogy ennyire jól kijövünk egymással. Szóval senkinek sem tűnik fel, hogy valójában mit érzek (vagyis inkább mit nem érzek) a gyerek iránt, és én nem is beszéltem erről soha senkinek.


De most, hogy a párom megkérte a kezem, nem tudom, mitévő legyek. Nem tudom, mennyire lenne korrekt dolog így összekötni vele az életemet. Félek, hogy nem tudok a végtelenségig türelmes és kedves lenni a fiával, ráadásul ha lesz/lenne közös gyerekünk (mindketten szeretnénk), akkor sanszos, hogy hatványozotabban elő fog jönni a probléma.


Ti mit tennétek a helyemben? Szakítanom kell vele, igaz?



2014. ápr. 1. 12:29
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
97%
Beszélnék a párommal, hogy változtassuk a gyerek nevelésén.....
2014. ápr. 1. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
97%
Nem,hanem őszintén be kéne vallanod a párodnak,hogy mit érzel a fia iránt,és hogy miért.Nyílt kommunikáción alapul a közös jövő.
2014. ápr. 1. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 Császár Tamás válasza:
69%

Ezen szerintem ne aggódj.


ugyanebben a cipőben jártam jómagam is, idövel meg fog kedvelni, mármint lehet ez gyerekfüggő nemtudom, én akivel anno összeköltöztem, 12éves fia volt, mai napig vele, velük vagyok, élek, útban van a közös gyermekünk is, egy ideig énsem mertem fegyelmezni ugymond, csak párommal beszéltem meg ha valami nem tetszett, ő ezt megértette, igy közelítsd meg, pároddal beszéljétek meg ha valami gond van, itt most konkrét dolgokra gondolok, pl: nem tetszett hogy ezt csinálta vagy azt, ő mint az apja biztos meg tudja vele beszélni, szerintem igy :)


de te döntöd el mit és hogyan akarsz,

2014. ápr. 1. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

A párom természetesen imádja a fiát. És én, ha magamból indulok ki, nagyon-nagyon mélyen megbántva érezném magam, ha a párom nem szeretné a gyerekemet. Szeretem a páromat, nem akarok neki csalódást vagy fájdalmat okozni.

Én tényleg próbálok szeretettel fordulni a kisfiú felé, tudom hogy ő nem tehet semmiről sem. De egyszerűen képtelen vagyok szeretni, legalábbis vannak pillanatok, amikor így érzem.

2014. ápr. 1. 12:37
 5/18 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem nem kell végtelenül türelmesnek lenned ezzel a gyerekkel. Meg kellene fogni, amíg nem késő, mert a leírtak alapján elég önjáró életmódot folytat. Ebből rengeteg baja lesz később, ha alaposan elverik, az még a legkevesebb. Aki keresi az agressziót, annak az végigkíséri az egész életét.


Szerintem a kulcskérdés itt az, hogy a párod és a gyerek elfogadna-e téged anyának, olyannak, akinek van tekintélye és felhatalmazása nevelni a fiút. A másik kérdés, te bele akarsz-e vágni.


Máskülönben a helyedben ezt nem vállalnám, mert állandó konfliktusforrás lesz ez a családban, pláne, ha a gyerek nagyobb lesz, és te leszel az, akibe beleköt.

2014. ápr. 1. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
97%
A gyerek nem csak "egy rossz gyerek". Itt vannak problemak, szakemberhez kellene vinni.
2014. ápr. 1. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
95%
Ezért ne hagyd el. Az alapján amit leírtál ennél a gyereknél nem csak nevelési gondok vannak. Próbáld meg rávenni a párod, hogy forduljanak vele szakemberhez, mert ez csak rosszabb lesz.
2014. ápr. 1. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Jár szakemberhez. Csak azt nem tudom, hogy minek. Ugyanis a pszichológus 6 hónapja küzd vele, a gyerek nem hajlandó egyetlen szót sem szólni, amikor bent van nála, összeszorított fogakkal, egyetlen szó nélkül üli végig az egy órát. Nem rajzol, nem kommunikál, csak ül ott, vérlázítóan pimasz, kárörvendő mosollyal az arcán.
2014. ápr. 1. 12:53
 9/18 Imola Ágnes ***** válasza:
79%
Beszélned kell a pároddal, és elmondani őszintén azt, amit érzel. Meg kell beszélni a gyermek nevelését, mert nem normális, hogy így viselkedik.
2014. ápr. 1. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
75%

Figyelj elmondod a párodnak a félelmeid,mi a problémád és legszívesebben(nem megneveled9 rászólnál a gyerekre.Ha ez őt zavarja és sérti akkor te csak másodhegedűs lennél mindig a gyerek és az anya után szóval akkor a házasságnak sem lenne semmi értelme és találsz majd egy jobb palit,de legközelebb ne gyerekest válassz. Ha viszont elfogadja a vélemyényed és azt mondja mivel életem része leszel te is neveled a gyereket akkor fogadd el a gyűrűt és ha az egy év várakozási idő alatt nem lesz ebből konlfiktus(hogy neveled a gyereket) akkor van ennek a kapcsolatnak esélye.

Ha viszont sehogy sem kérsz a gyerekből stb. akkor hagyd a fenébe senkinek nem ér meg ennyit.

ui.: ez a gyereke beteg nyakleves jár neki

2014. ápr. 1. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!