Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Így nem mehetek hozzá, ugye?...

Így nem mehetek hozzá, ugye? Szakítanom kell vele, vagy mit csináljak?

Figyelt kérdés

A párommal 4 éve vagyunk együtt. Most megkérte a kezem, de nem merek igent mondani neki, mert úgy érzem, nem lenne korrekt a részemről.

Az a gond, hogy neki van egy hatéves kisfia, aki minden hétvégén itt van nálunk, és hétközben is 1 éjszakát, és én néha úgy érzem, hogy nem szeretem a gyereket.

Elég nehezen kezelhető kisfiú, lassú a felfogása, agresszív is más gyerekekkel, nagyon akaratos, hisztis, verekedős. És vannak olyan pillanatok, hogy legszívesebben kiabálnék vele, vagy át szokott futni az agyamon, hogy ha az én gyerekem lenne, lehet hogy lekevernék neki egy pofont, amikor pl nála kisebb, 2 év körüli gyerekeket direkt fellök a játszótéren, stb.

Persze nem teszek semmi ilyesmit, de nagyon dühös tudok rá lenni ilyenkor, és nagyon nehéz visszafogni magam, hogy ne kiabáljak vele. Már szabályosan görcsbe rándul a gyomrom, ha valahol egy másik gyerek megy a közelébe, mert előre tudom, hogy a kissrác bele fog kötni a másik gyerekbe.

A kisfiú szerencsére ebből az időszakos ellenszenvemből semmit sem érez, nagyon ragaszkodik hozzám, alig várja, hogy találkozzunk. A párom is, a párom családja is, sőt még a kisfiú anyukája is azt mondják, hogy nagyon jól bánok a gyerekkel, és örülnek, hogy ennyire jól kijövünk egymással. Szóval senkinek sem tűnik fel, hogy valójában mit érzek (vagyis inkább mit nem érzek) a gyerek iránt, és én nem is beszéltem erről soha senkinek.


De most, hogy a párom megkérte a kezem, nem tudom, mitévő legyek. Nem tudom, mennyire lenne korrekt dolog így összekötni vele az életemet. Félek, hogy nem tudok a végtelenségig türelmes és kedves lenni a fiával, ráadásul ha lesz/lenne közös gyerekünk (mindketten szeretnénk), akkor sanszos, hogy hatványozotabban elő fog jönni a probléma.


Ti mit tennétek a helyemben? Szakítanom kell vele, igaz?



2014. ápr. 1. 12:29
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
50%

Húha, az bizony lehet, hogy pszicho- vagy szociopata. Azzal nagyon vigyázni kell, mert csak rosszabb lesz.

Fél év alatt nem derült ki semmi? Érdekes.

2014. ápr. 1. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Úgy tűnik, félreérthető voltam egy kicsit.

Én is nevelem a gyereket, rászólok ha kell, vagy beállítom például a sarokba, senkinek nincs ez ellen kifogása.

Csak annyira tudok rá haragudni, hogy komoly erőfeszítést igényel, hogy ne üvöltsek vele, hanem szépen nyugodtan szóljak, vagy időnként nagyon vissza kell fognom magam, nehogy lekeverjek neki egy pofont. És ettől félek, hogy ez nem lesz mindig így, és egy szép napon leordítom a haját vagy megütöm.

2014. ápr. 1. 13:06
 13/18 anonim ***** válasza:
79%
Annak nincs értelme, hogy egy fokozódó helyzetet folyamatosan magadban tarts. Vagy próbáltok megoldást találni rá, vagy tényleg lépned kell. A kisfiú gondolom sérült, dühös, amiért a szülei szétmentek, esetleg hibáztatja magát, stb. Én is mindenképpen beszélnék a párommal először. Ha szereted őt, ne hagyd el, a kisfiú fel fog nőni...Mi sokat vagyunk együtt a fiam unokatesóival, és ők sem egyszerűek, és én bizony szólok. Egy család vagyunk, együtt nőnek fel a gyerekek, igenis hatással vannak egymásra, és ne verje egyik a másikat, mert épp mérges.
2014. ápr. 1. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
85%

Ne kapkodj. Ne szakíts vele, ha tényleg szereted.

1. A gyereke mindig az élete része lesz, de nem mindig ugyanolyan intenzíven. Pár nehezebb év miatt ne dobd el a közös életeteket.


Abba biztos vagyok, hogy rengeteg türelem és megértés kell egy ilyen helyzetben részedről, de azt sose felejtsd el, hogy egy gyereknél a határokat Te vagyis Ti húzzátok.


Ha az a gyerek erőszakos és önző és hadd ne soroljam, az azért van, mert nem vagytok következetesek, és nem nevelitek megfelelően.


Pl. Ha a játszótéren bánt egy gyereket, következő alkalommal el kell sétálni simán a játszótér mellett mondván nem mehet be, mert bántotta azt a gyereket. Mivel így viselkedett nem engeded be, mert újra ezt fogja tenni. Gondolom jön a hiszti, akkor szépen ügyet se vetni rá, csak továbbsétálni. Otthon átbeszélni, majd másnap felkínálni a lehetőséget, hogy lemehettek a játszóra ha megígéri.

Ha ígérete ellenére újra ezt teszi, akkor megismételni vele a dolgot.


Ez csak egy kiragadott példa. Amit nem értek az az, hogy azt írod ragaszkodik hozzád, és szeret téged. Az, hogy más gyerekekkel nem tud bánni, azt meg kellene tudnod oldani, de nem lenne szabad, hogy érintse a kapcsolatotokat.


A pszichológusnál meg hogy nem szól fél éve egy szót se, két dolgot jelent. A gyerek valóban akaratos, a másik meg az, hogy a pszichológus bal..f..sz. Már réges-régen másikat kellett volna keresni neki.


Mondd meg párodnak, hogy a meglévő problémák megoldása után szíves örömest hozzámész. Ne azt mondd, hogy nem szereted a gyereket, hanem hogy min tudnátok közös erővel változtatni.

2014. ápr. 1. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
85%

hát akkor üvöltsd le! mert eddig ezt senki nem tette meg.és emlékszem gyerekként nem hatott meg a sarokba állítás...

mi lesz ha meg mosod vizzel az arcát ha épp ezt megteheted? végre nevelné is valaki ezt a kölyköt, ha pedig neked ez megerőltető akkor kalap kabát szenvedjenek vele ők

2014. ápr. 1. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
68%

A pszichologus nem jo. O dolga, hogy ugy kezelje a helyzetet, hogy a gyerek is hozajaruljon a kezeleshez. Melyik 6 eves gyerek fog ulni egy idgen szobaban, idegen emberrel egy orat es meselni?

Jobb szakembert kell keresnetek. Ide hiaba jar. Kerni kell az iskola segitseget.

2014. ápr. 1. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
62%

Mondd el a parodnak mindazt,amit ide leirtal!

Csak nyiltan,semmi sunnyogas a hatterben!

2014. ápr. 1. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
88%
Az igazat is meg lehet mondani veszekedés nélkül, az apának is, a gyereknek is, hátha hallgatna rád. Különben sem úgy kell gyereket nevelni, hogy mindent ráhagytok.
2014. ápr. 1. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!