Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csinálnátok ebben a...

Mit csinálnátok ebben a helyzetben? Tanácstalan vagyok

Figyelt kérdés

Köszi ha tanácsot adtok!

A párommal nagyon fiatalon összejöttem, a testvéreivel nagyon jó, testvéri a kapcsolatunk. Az apja meghalt, az anyjával nagyon rossz a kapcsolatunk. Sokszor szívtunk miatta, tesóit segíteni kellett, a kicsit magunkhoz is vettük, pénzügyileg is kizsigerelt míg hagytuk. Mikor párom elkezdett dolgozni, még jobb volt a kapcsolat, felvett neki és a párjának egy hitelt. Vállalkozni akartak, de elszórták a pénzt, hitelt nem fizették elkezdtek lecsúszni. Mikor volt munkájuk érdekes módon mindenki kibabtrált velük, ok nélkül elbocsátották őket stb. csupa érdekes sztori... A hitelt tehát nem fizették, mentek az értesítések a címükre mivel oda volt bejelentve párom, de nem adták át. Így mikor már ment hogy mi van akkor a hitellel, ha nem dolgoznak, már a sok kamat is ráment. Ő sem tudta elkezdeni rögtön a törlesztést, a kistestvére miatt az anyjáékat is segítettük. Közben volt sok vita, balhé, még nekik állt feljebb. Az anyja párja beképzelt, semmirevaló volt, ő okozta a veszekedéseket a viselkedésével. Párom két tesója közben végleg összeveszett az anyjával. Elkezdtük fizetni a törlesztéseket, a testvérei is segítettek. Közben mi is összevesztünk az anyjáékkal. Sokat tűrtünk a kistesója miatt, de besokkaltunk mi is. Idővel a kisgyerek hozzánk került annyira nem tudták eltartani, vállaltuk. Hivatalosan is. A többi tesójával laktunk egyébként szinte végig albérletben, fizetjük közösen a hitelt. Örököltem egy házat apám után, nagy így beköltöutünk átalakítottuk, bővítettük. Mi lakunk az egyik részben párom kitesójával és a közös gyerekkel, másik részben húga férjével, gyerekkel. Nagyjából külön vagyunk, bár mégis egyben. Csak így tudtuk megoldani, hogy fizetve is legyen a hitel, ház is legyen. Együtt finanszíroztuk. Nincs is ezzel gond, jó a kapcsolatunk.

Nagyon hálásak vagyunk a két tesójának, hogynem hagytak minket elúszni az adósságban. És a gyerek finanszírozásába is beszálltak, bár úgy gondolták jobb lenne, ha örökbeadható lenne, mert nagyon fiatalok voltunk még a gyerekhez, sokba is került, nehéz volt megoldani, hogy mindig vigyázzon rá valaki. Tehát tényleg hálásak vagyunk, szeretjük őket.

És akkor a probléma: megkeresett minket párom anyja már nincs hová csak az utcára, befogadnánk e... nem jó szívvel, de mi igen. Mi mást tehetnénk? Mi így látjuk. De a testvérei teljesen kiakadtak. Mindkettő. A húga azt mondja akkor költöznek albérletbe, itt hagy mindent amibe benne a pénzük. Ezt lehet nem tenné meg, férje nem hagyná,de biztos haragudnának jó ideig.

Nem tudom mit tegyünk? Ti mit tennétek? Nem örökre gondoltuk, bár félő a nyakunkon maradna.



2014. ápr. 3. 14:15
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
ja és szétcseszed majd vele a gyerkőc életét gratula hozzá végre kikerül a szarból,de te nem akarsz szívtelen lenni hát ő szívjon(tapasztalatból beszélek)
2014. ápr. 3. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Hihetelenül jó szívetek van, ha ezek után befogadnátok! - persze az édesanyja , de könyörgöm a saját gyermekét rátok sózta, a hitellel is jól átvert benneteket , csak rosszat kaptatok tőle... ellenben a testvérei mellétek álltak, segítenek, együtt boldogultok... szerintem nem kérdés, hogy kinek a véleményével kell foglalkoznotok! Arról nem is szólva, hogy ugye nem hiszitek, hogy nem kezdődne a lehúzás előről!? eleget adtatok már, mondjatok neme, max. próbáljatok neki olcsó szállást keresni, esetleg picit anyagilag segíteni egy ideig, de ha semmit sem tesz magáért, ez már nem a ti feladatotok!
2014. ápr. 3. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
és mi van akkor ha híd alá megy? akkor én fogadjam vissza szegény apámat aki lelkileg zsarolt, meg baltával kergetett csak mert szegénynek nincs hol lennie,nincs az az isten!!!akkor én lennék a leghülyébb és legkihasználhatóbb ember a világon és meg is érdemelném hogy utána szenvedjek a másik fél miatt
2014. ápr. 3. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Nem fogadnam be. Rajtatok akar eloskodni, tonkre fog tenni anyagilag is es erzelmileg is. Tul joszivuek vagytok!
2014. ápr. 3. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Azért írtam hogy mártír szerep, mert önmagadat feláldozva akarsz jót tenni. Olyan helyzetbe akarod kényszeríteni önmagad és a család többi tagját, ami senkinek se jó. Magyarul nem állsz ki önmagadért, nem azoknak az érdekeit nézed akik szeretnek, hanem valakiét akit a társadalom elvárásai miatt be akarsz fogadni.


Ha segíteni akarsz azt máshogy tedd, mert ennek nem lesz jó vége. Jól hangzik, hogy stabil a kapcsolatod pároddal, meg szeretnek nagyon a tesók, de így meddig?

A tesók már most köpködnek az ötleted miatt, és rátok se fogják nyitni az ajtót, mennek albérletbe. Ott marad drága mama, aki felnőtt létére úgy gondolkodik és él mint egy 8 éves. felelősség 0.

Egymást fogják érni a veszekedések, mert attól hogy jót teszel vele még nem fog megváltozni. Nem hálás lesz, hanem zsarnok. Pont olyan amilyen eddig is volt. Kidobni sokkal nagyobb szívtelenség mint nem befogadni. Gondolkodj el rajta, hogy mi vár rátok. Az egész jól működő családotok széthullik a nagy jóakarat jegyében.

2014. ápr. 3. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Kérdező, ahogy már írtam segítsd abba a párodat, hogy rád foghassa meg a húgára, hogy miért nem fogadja be anyját.


Egyik unokatesómhoz is feleségének az anyja nagyon hozzájuk akart költözni (vállalkozásuk volt, nő háztartásbeli volt, tönkrementek, férfi öngyilkos lett, mindent elárvereztek), unokasómtól felesége kérte hogy vállalja fel a "szemét" szerepét, anyós még öngyilkossággal is fenyegetőzött egy darabig, aztán végül is elment bentlakásos idősgondozónak (gyakorlatilag házicselédnek) Ausztriába (unokatesóm szerezte neki).

2014. ápr. 3. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy a testvérei jobban haragszanak rá. A. Énz miatt, a pasi miatt, a párom húga és anyja között volt egy nagy balhé, akkortól tudom, hogy végleg betett neki. Igaza van, ezt is tudjuk, nektek is. Erre a megerősítésre vártam azt hiszem, hogy emberileg sem tisztességtelen, nem csak a harag mondatja az én egyik felemmel sem, hogy semmi esetre sem szabad megtennünk. Ennek a szállónak még azért utána nézünk
2014. ápr. 3. 15:04
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg kereshettek neki Ti is egy bentlakásos idősgondozói melót, lehetőleg jó messze Tőletek:

[link]

2014. ápr. 3. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!