Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy szereljem le az olyan...

Hogy szereljem le az olyan beszólást, mint pl "gondolj a gyerekre"? Hiszen TERMÉSZETES, hogy ő az első és rá gondolok leendő anya létemre!

Figyelt kérdés

annyi történt, hogy meg akart hívni egyik rokonom ebédre, amit én már múlt héten közöltem, hogy nem fogok menni, majd én jelentkezek, ennek ellenére erősködnek, én meg mondom tovább, nem, nem jó, nem akarok, dolgom van, erre kifakadnak, felháborodás, megsértődés, szitkozódás, hogy én nem eszek amúgy sem normálisan, hogy legalább ebédelnék, hogy én nem gondolok a gyerekre és rámcsapták a telefont!

sokszor ez van, hogy a rokonok oda akarnak rángatni ahova kedvük tartja, nincs egy szabad levegőm sem.

holott millió dolgom van pont az érkező baba végett, rohangálok vízlábbal, pihennem is muszáj, és amikor kedvesen elutasítok valakit, akkor megy a dráma.


mit mondhatnék válaszul ekkora provokatív mondatra, hogy én nem gondolnék a gyerekre?!


2014. ápr. 6. 21:54
 1/10 anonim ***** válasza:
32%
Az hogy túlreagálod,és baromi hisztis lettél.
2014. ápr. 6. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Mondd meg, hogy pont azért nem tudsz minden meghívást elfogadni, mert a babára gondolsz elsősorban, és miatta kell pihenned.
2014. ápr. 6. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
89%

Nem az az egy mondat volt provokatív, hanem az összes, amelyik a te "köszönöm, nem"-ed után elhangzott.

Sajnos vannak, akik nem értik a "nem" kifejezést, nem leszerelni kell (teljesen felesleges vitába bonyolódni vele, meg idegeskedni miatta) egyszerűen ignoráld. Tedd le te a telefont, és kész.

2014. ápr. 6. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

volt már, hogy inkább fel sem veszem a telefont nekik, de amikor csupán csörög én komolyan, már attól ideges vagyok és el se múlik, mert olyan elintézetlen érzést hagy, ha nem veszem fel.


de eddig csak ezt látom megoldásnak.

2014. ápr. 6. 22:11
 5/10 A kérdező kommentje:

amikor a babára gondolok, meg azt mondom, pihennem kell, így gúnyosan visszadobják, "akkor pihennyé"

miért idegesítenek ők engem?

2014. ápr. 6. 22:12
 6/10 anonim ***** válasza:
Mi lenne, ha nem ebédre hívnának meg, hanem segítenéek a gyerek körül? Enni is csak akkor tudsz ha minden rendben van! Ha tényleg segíteni akar, akkor nem etet, hanem bevásárol, ha kell időpontot foglal valahova, elvisz kocsival, vagy csak elővételben megveszi a vonatjegyet, vagy valami. Enni amúgy is ennél, úgy látom ez alap, hogy erre odafigyelsz. Hivatkozz a "festőkre"! :)
2014. ápr. 6. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Lehet csak én látom furának, de annyi időd nincs, hogy egy ebéd beleférjen a rokonsággal? Az még időtöltésnak is jó, egy kellemes program:)

De lehet hogy tényleg igazuk van, és nem eszel rendesen, azért nem akarsz elmenni, ők meg azért erősködnek.

2014. ápr. 7. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Mi az a vízláb????
2014. ápr. 7. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Lehet csak én látom furának, de annyi időd nincs, hogy egy ebéd beleférjen a rokonsággal? Az még időtöltésnak is jó, egy kellemes program:) "


Egyrészt nem mindegy, hogy milyen messzire kellene mennie a kérdezönek, másrészt ha folyamatosan idegelik, akkor nem hiszem, hogy kikapcsolódás lenne. Ezen kivül ha "vízlába" van - ami valószínüleg vizesedést jelent, akkor nem ehet egy csomó ételt, mert a veséjét kímélnie kell. Márpedig ha a család szerint "normális" kaja kellene a kérdezönek, akkor az valószínüleg nem az, amit ehet, hanem sok hús, sós, zsíros ételek.

2014. ápr. 7. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
"Gondolok a gyerekemre, a nap minden percében, ezért nem tudok mindenfelé rohangálni. Napról napra nő a pocakom, minden nap kevesebb dolgot tudok elintézni, és a baba körüli teendőket szeretném elsősorban. Ha lesz időm, ígérem megyek hozzátok ebédre!"
2014. ápr. 7. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!