Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jó ötlet elmenekülni itthonról...

Jó ötlet elmenekülni itthonról? L/21

Figyelt kérdés
2 éve vagyok együtt a barátommal, és úgy döntöttünk, hogy pár hónapon belül összeköltözünk, mivel neki se jó otthon mert iszik az anyja, nekem meg apám iszik és folyton csak a veszekedés megy itthon, már teljesen kikészültem. De félek is nagyon, hogy jó döntést hozok e, mivel még nem igazán érzem magam erre felkészültnek, hogy összeköltözzek vele.

2014. ápr. 8. 10:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Azt a kérdést tedd fel magadnak, hogy ha nem úgy alakul a barátoddal, mihez kezdesz? Egyedül el tudod tartani magad, vagy muszáj leszel visszamenekülni a szüleidhez? Lesz hova visszamenned?
2014. ápr. 8. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Dolgoztok? Van saját jövedelmetek? Fenn tudtok tartani egy albérletet?

Ha igen, akkor meg lehet próbálni.

2014. ápr. 8. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
83%
A legjobb döntés, amit hozhatsz. A kapcsolatotok ott fog elkezdődni igazán, amikor közös háztartásban éltek, és a mindennapi problémákat együtt kell megoldanotok. Próbáljatok meg önkormányzati bérlakásra beadni pályázatot, ha nem sikerül megfelelő albit találni. Amiben most élsz, annál csak jobb lehet, ne félj a kirepüléstől. A szabadságnál nincs értékesebb, de a határokat fektessétek le, egymás rabjai, szolgái se legyetek.Tisztelet és szeretet, ez legyen a házatok, kapcsolatotok alapja.Sok sikert.
2014. ápr. 8. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
A párom már 3 éve dolgozik, de mivel az anyja iszik meg nem is dolgozott sokáig igy nincs semmi félretett pénze. Most egy hónapja kezdett el dolgozni az anyja, így már tud majd valamennyit félretenni. Én pedig most végzek a sulival és utána keresek munkát.
2014. ápr. 8. 11:02
 5/11 anonim ***** válasza:
az attól függ,hogy van e jövedelmed,és hogy mennyi is azaz annyi,mert egy albérlethez több havi kauciót is elkérnek itthon is + rezsi,és atöbbi közös költségek gyanánt.Ha ezt fedezni tudjátok,akkor ja már azonnal!
2014. ápr. 8. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Még egy jó pár hónapig semmiképp sem tudunk sajnos. :/
2014. ápr. 8. 11:05
 7/11 anonim ***** válasza:
Én megléptem ugyanezt amit te. teljesen bizonytalanra mentem egy másik városba dolgozni, párommal akkor még csak fél éve voltunk együtt és úgy költöztünk össze. ha tovább maradok otthon vagy engem öl meg a nagymamám vagy én őt. egyáltalán nem bántam meg! voltak nehézségek az fix, ráadásul az akkori párommal is szétmentünk 4 év után de volt félretett pénzem addigra így nem okozott gondot hogy egyedül maradtam. azóta már rendeződött az életem nagymamámtól távol.
2014. ápr. 8. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én 18 évesen költöztem el otthonról jó messzire. Nem bántam meg. A kezdet nehéz volt, de túl éltem. Ha lesz egy jó munkád és készen állsz az önnálló életre, hajrá!
2014. ápr. 8. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az ember sohasem lehet elég felkészült az élethez, mindig jöhet kiszámíthatatlan esemény.
2014. ápr. 8. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Lakva ismer az ember,de a gyerek születése,az ami sorsdöntő lehet(bár ezzel sokan nem így vannak), vagy egy kifizethetetlen hitel ami összeláncol (ezzel sem). Ha nem működik a kapcsolat azon még lehet változtatni, egy alkoholista mérgező környezeten annál kevésbé.
2014. ápr. 8. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!