Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mindenképp rossz ötlet ilyen...

Mindenképp rossz ötlet ilyen hamar összeköltözni?

Figyelt kérdés
Nincs még 4 hete se, hogy összejöttünk, ráadásul az első két hétben elég döcögősen és ritkásan indult a dolog. Mindketten saját háztartásunkban élünk. Ő egyedül él, a majdnem felnőtt gyerekei látogatóba járnak hozzá. Én az ovis fiammal kettesben lakom. És az egyik reggel úgy ébredtem, hogy azt éreztem, szeretném, ha hozzám költözne. Ő is akarja, azt felelte, hogy akár már ma költözne, de gondoljam át, tényleg akarom-e. Kissé valóban bizonytalan vagyok, sose csináltam még ilyet. Eddig csak a fiam apjával éltem együtt még évekkel ezelőtt, de vele is csak a gyerek miatt, és nem is túl sokáig, amúgy amolyan magányos független farkas vagyok, csak nőben. És most itt ez a hapsi, és valami megmagyarázhatatlan belső késztetéstől vezérelve azt akarom, hogy hozzám költözzön. Amúgy a lakása megmaradna, nem függene tőlem a lakhatása, nincs anyagi motiváció egyikünkben sem, jól eléldegélünk magunkban is. A fiam kedveli, nem lenne ellenére a dolog. Hely is lenne bőven, több, mint 110 nm-es kertes házról van szó. Nagyon eszement ötlet összeköltözni? Sülhet ki ebből jó dolog? Legszívesebben szülnék is neki egy rakat gyereket, csak kár, hogy már 50 felé közelít.
2014. márc. 31. 13:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
29%

Szerintem még várjatok. Okok:


- ráadásul az első két hétben elég döcögősen és ritkásan indult a dolog.

- amolyan magányos független farkas vagyok, csak nőben


Ez a lakása megmarad, meg elég egérút szerű.

2014. márc. 31. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
28%
együtt lakva ismeri ki az ember a másikat. sok boldogságot!
2014. márc. 31. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem ahelyett, hogy holnap beállítana az összes szükséges cuccával, simán csak töltsetek több időt együtt. Tény, hogy "lakva ismerni meg igazán valakit", de lehet, hogy ez azért túl hirtelen lenne, főleg, hogy te magányos farkas típus vagy. Költözzön hozzád mondjuk egy hosszabb hétvégére, utána 1-2 nap aludjon otthon, aztán megint pár nap nálad (persze csak ha ez az ingázás belefér neki, pl nem laktok túl messze egymástól), és utána úgyis érezni fogjátok, hogy mennyire válik be ez az új szitu.
2014. márc. 31. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
61%
Alap esetben azt mondanám, hogy simán, mire várnátok? De a fiad miatt én még várnék 1-2 hetet, addig átrágnám többször is.
2014. márc. 31. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
82%

Utolsóval értek egyet. Ne egy egyszeri költözés legyen, hanem először csak 1-2 napot töltsön nálad, vihet egy két holmit (fogkefe, borotva, egy-két ruhadarab). Aztán 3-4 napot, és ha jól alakulnak a dolgok, akkor vágnék bele a végleges költözésbe.

Ne csak magatokra gondolj, hanem a kisgyerekre is. Hirtelen betoppan az életébe egy férfi. Akármennyire jól kijönnek, azért idő kell neki, hogy megszokja az új felállást. Jobb a fokozatosság.

Másik eset, hogy hirtelen beköltözik, és a kisfiad nagyon megkedveli. De közben kiderül, hogy ti nem tudtok olyan jól együtt élni, és mondjuk nem működik a kapcsolat. Akkor hogy tálalod a kicsinek, hogy a párod mégsem fog veletek élni?

2014. márc. 31. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem inkább aludjon ott sürün nálad de még ne költözzön oda egyből ugyis kiismerheted milyen.
2014. márc. 31. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

nahát, de aranyosak vagytok :)

amúgy engem megnyugtat, hogy megmarad a lakása. jobb érzés, hogy nem függ tőlem egyelőre.

2014. márc. 31. 14:14
 8/13 anonim ***** válasza:
83%

Ha mindketten akarjátok, nincs mire várni. Így legalább akkor jönnek elő az apróbb problémák, amikor szépen a szerelem hevében nem figyeltek rájuk, max megbeszélitek.

Én a férjemmel kb 3x randiztam, /igaz ő csak hétvégéken járt haza mert olyan munkája volt/ mivel minden hétvégét nálam töltött, kb azonnal összecuccoltunk, nem volt kérdés. 2 év után házasodtunk, több mint 5 éve együtt vagyunk. Két fiam van az előző házasságomból, úgyhogy még a "lízingelt" gyerek is stimmel. :)

2014. márc. 31. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
58%

Előnye és hátránya is van ennek, persze előre nem lehet tudni, hogy adott dolog végül előyn vagy hátrány lesz...


Előnyként arra gondolok, hogy igaz a "lakva ismerszik meg" dolog, szóval ha nagyon nem tudtok otthon összehangolódni, akkor legalább hamar eldönthetitek, hogy inkább szakítotok és nem húzzátok egymás idejét. Ha vártok, hogy na most még csak "jártok", mint a kamaszgyerekek és csak mondjuk jövőre költöztök össze, és akkor derül ki, hogy annyira máshogy szerettek otthon élni, annyira más szokáasitok vannak, akkor hamar elegetek lehet egymásból, és még ott lesz az is, hogy kár volt vele az az egy év is. Főleg ha mondjuk a gyerekeddel még jó haverok is lettek, akkor neki majd még hiányozhat is, míg te látni se akaraod mondjuk...


De ugyanez a hirtelen összeköltözés utáni szakítás is felkavarhatja a gyerkeedet, ha csípi az ürgét. Egy gyereknek nagy változás ha valaki odaköltözik vagy el...


Én ezért inkább arra szavazok, amit írt más is, hogy eleinte csak 1-1 hétvégét vagy 1-2 hetet legyetek egymásnál, és tudja a gyerek is, hogy ez csak vendégeskedés inkább. Aztán majd kialakul, ahogy érzitek...


Ha 20 éves lennél, akkor korai lenne, így nem...

2014. márc. 31. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
ez a fokozatosság valóban ésszerű, de szerintem tök kényelmetlen pár ruhával meg egy borotvával ott tölteni valahol napokat. én biztos utálnám. ahogyan azt is, hogy ő csak vendég, aki nem tud magában tartalmasan időt tölteni nálam privát szféra és személyes holmik híján, amikor épp nem rá figyelek pár óráig.
2014. márc. 31. 14:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!