Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyi idősen lehet egyedül...

Mennyi idősen lehet egyedül hagyni a gyerekeket éjjelre?

Figyelt kérdés

Párommal mind a ketten pékek vagyunk, van 2 gyerekünk, 9 és 8 évesek. Eddig helyben dolgoztunk váltott műszakban, de megszűnt a munkahelyünk. Most utaznunk kell egy olyan pékségbe, ahol ketten vagyunk és csak éjszakás műszak van. Eddig a nagyszülők segítettek, de már túl sokat akarnak (anyagilag), nem dolgoznak, csak a bőrt húzzák az emberről. Eddig is kaptak havonta kb 30-50 ezret, de ennél többet már nem tudunk nekik adni, emiatt rendszeres a veszekedés. Mindig jönnek a kifogások, nem tud főzni, nincs mit enni (inni mindig van, meg cigizni).

Szeretném nélkülük megoldani, de még szerintem korai a gyerekeket egyedül hagyni.Úgy emlékszem minket (engem és a testvéreimet) ennyi idősen már egyedül hagytak.

Féltem őket. Olyan kis önállóak, de akkor is kicsik még. VAgy csak nekem ?



Köszönöm a válaszokat.


2014. ápr. 9. 15:55
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem fiatalok még, ha az idősebb betöltötte a tizenhármat, onnantól már hagynám, de ez szerintem még nagyon korai.
2014. ápr. 9. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
83%

Hát ez nem korfüggő szerintem.

Az én fiaim 14 és 16 évesek, de nem merném őket éjszakára egyedül hagyni. Na nem azért mert jajj mi lesz, vagy nem találják föl magukat. Attól félek, hogy túlságosan is feltalálnák magukat.


Szóval szerintem attól függ, hogy egyedül hagyhatod-e őket, hogy milyen a személyiségük, milyen a viszonyuk egymással. Félősek-e, megbízol-e bennük.

Ha úgy ítéled meg, hogy már meg tudják ezt oldani, akkor szerintem egyedül maradhatnak. Volt már ilyen a történelemben. Ha máshogy nem tudtok megélni, akkor muszáj lesz.

2014. ápr. 9. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
97%
Az lemaradt, hogy az egyik szomszédot megbízhatod, hogy kicsit nézzen rájuk, valamint a gyerekeknek elmondhatod, hogy melyik szomszédot kell keresni ha gond van.
2014. ápr. 9. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
91%
még nagyon kicsik,én nem merném egyedül hagyni őket.nem irigyellek,ez nehéz helyzet..
2014. ápr. 9. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem is kicsik még. Babysitter? Amennyit nagyszüleidnek adtál annyiból szerintem meg lehetne simán oldani. Persze lehet, h simán tévedek.
2014. ápr. 9. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
76%

Nehéz helyzet. Minket azért nem lehetett volna anno ennyi idősen egyedül hagyni, mert mi állandóan verekedtünk (én lány, ő fiú, két évvel fiatalabb nálam), öltük egymást...


A szomszédban van két kislány, az egyik 6 éves, a másik 8. Őket pld. az anyukájuk (igaz, eddig csak nappal!) szokta otthon hagyni egy-másfél órára, ha leszalad vásárolni pld.. tanítónő az anyukájuk. De a kislányok személyisége olyan, hogy őket pld. már most egyedül lehetne hagyni éjszakára is, olyan kis komolyak, és okosak. Persze az ember mindig attól félne, hogy mi van, ha pont akkor történik valami, amikor nem vagy otthon és tudtál volna segíteni :(


De a muszáj nagy úr.. Esetleg mobilt hagyni nekik, hogy bármi van, tudjanak szólni Nektek. Próbáljátok ki először egy éjszakára... aztán majd meglátjátok.

2014. ápr. 9. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
95%
6. vagyok. A hármas is nagyon jót írt a szomszéddal kapcsolatban.
2014. ápr. 9. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
97%
9 évesen heti 1-2 alkalommal egyedül voltam a 4 éves tesómmal hajnal 2-3ig, mert apa éjszakás volt, anya éjfélig dolgozott. Nem éreztem komfortosan magam.
2014. ápr. 9. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
10%

9 és 8 éveseket nem mersz otthon hagyni, ez vicc.


6 éves koromtól állandóan rám volt bízva 5 évvel fiatalabb tesóm, ha szülők kimozdultak valahova, és önállóan közlekedtem mindenhova (suliba, később tesóm vittem bölcsibe, bringáztam megyeszékhely másik felére nagyszülőkhöz, vonatoztam ország másik felébe szintén nagyszülőkhöz.

2014. ápr. 9. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
52%
14 eves kor alatt kiskoru veszélyeztetése miatt le is csukhatnak ezért, ha kiderül.....
2014. ápr. 9. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!