Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nálatok van vita anyagiak miatt?

Nálatok van vita anyagiak miatt?

Figyelt kérdés
Jól kijöttök egy hónapban, vagy nehéz? Tudtok félretenni? Okoznak az anyagiak vitát köztetek?
2014. ápr. 9. 23:05
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
67%

eddig csak olyan kapcsolatomban nem okozott vitát, ahol a párom önzetlen volt, ahol egymásnak adtuk az utolsóinkat is, ha kell.


szóval az én esetemben ez mindig az aktuális társam beállítottságán múlik csak.


mert

önzetlen + önzetlen = no vita

önzetlen + önző = vita

önző + önző = ebben nincs tapasztalatom

2014. ápr. 9. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
25%
Nincs vita soha semmilyen okból. Nálunk nem téma a pénz. Van annyi hogy mindenre jut amire szükségünk van, sőt arra is amire különösebben nincs. Félretenni is tudnánk, ha akarnánk, de arra nincs szükség.
2014. ápr. 9. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
39%
Első jól írta. Önzetlenség a titka annak, hogy ne legyen vita. Ha az adott mindkettőtök személyénél, akkor tök mindegy, hogy milyen az anyagi helyzetetek, nem lesz vita ilyen témákban.
2014. ápr. 9. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
51%

Hogyne lenne vita. Jol keresunk, sokmindenre jut, es teszunk is felre. De pl en sajnalok kifizetni 500 ezret per fo eg tajfoldi nyaralasert, amikor egyiptom, a kedvenc helyem 200 bol megvan.


Vagy szerintem felesleges ronda mukormokert fizetni. Vagy pl luxusnak tartom, h parom nem teszi felre a blokkokat, igy mar tobb 20-30 ezres ruhadarab is a sullyesztoben vegezte par alkalom utan.


Arrol nem is beszelve h hazat akar meg tobb autot, amiket szinten feleslegesnek tartok.

2014. ápr. 10. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
40%

"De pl en sajnalok kifizetni 500 ezret per fo eg tajfoldi nyaralasert, amikor egyiptom, a kedvenc helyem 200 bol megvan. "


Nem összehasonlítható a kettő. Egyiptom egy szebb Bulgária, a tömérdek műanyagággyal, meg orosszal, Tájföld maga a paradicsom. (na nem puket, meg ko samui)

2014. ápr. 10. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Ez rendben van, én is értem miért kerül többe, de pont erről van szó. Ha én szeretek valamit, aminek elkapott a hangulata, akkor nem akarok duplaannyiért máshova menni. Az egy napos repülőútról nem is beszélve, ami már eleve kizárt. Nem mondom, egyszer kétszer biztosan el fogok menni, de nekem túl sok stressz ennyit utazni, és többe is kerül. És általában a hova menjünk nyaralni elég nagy vitákat vált ki, én ugyanis nem megyek olyan helyre, ahova nem akarok.
2014. ápr. 10. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Igen van. Per pillanat már kijövünk egy havi keresetünkből, de volt olyan időszak, amikor nem vagy alig-alig. Minél kevesebb a pénz vagy több a váratlan kiadás, annál több a vitás pont. Félretenni korábban tidtunk, aztán amikor rosszabbul ment azt feléltük (pontosabban abból tudtunk megélni), most talán, ha jól takarékoskodunk lesz megint félretevés.

A vita általában abból eredt/ered, hogy épp melyikünk bevétele a biztos és ki-mennyit tud hazahozni vagy mennyire veri el azt, ami van (pl. drágább tejet, szalámit, mosóport veszi-e vagy nyaralásra sporóljunk vagy inkább színházra menjen a spórolás vagy a számla lemaradásra...). Sokáig nem volt ez vitatéma, de közös csemete óta igenis fontosabb témava és konfliktussá nőtte ki magát. A mi esetunkben a problema az, hogy az egyik felet egyaltalan nem erdekli a penz tema a masik pedig talan tulzottan is torekszik a legalabb havi szinten fix. bevetelekre, gazdalkodasra.

2014. ápr. 10. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Nem, soha nincs ilyesmiről vita nálunk. 12 éve vagyunk együtt, nem vagyunk házasok. Mindketten jóval az átlag felett keresünk, de volt az elején, hogy friss diplomásként minimált kaptunk mindketten, akkor sem volt vita.

Igen, minden hónapban simán kijövünk, tudunk félretenni is, bár érdekes módon konkrét megtakarításunk nincs, csak egy közös számlánk, amire befolyik minden pénz a hónapban, és nyilván nem éljük fel mindet, tehát mindig gyarapszik az összeg. Nem éppen kifizetődő, mert kamatot nem kapunk, szóval gondolkodom én is valamilyen lekötésen.


3 gyermekünk van, 8/f , 5/f, 3/l

2014. ápr. 10. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Kerdezo jol irod a legtobb hazassagban problema az anyagi helyzet. Beszeljetek meg a paroddal hogyha valami nagyobb kiadasotok van. Sporolasi tippeket is talalsz a neten.
2014. ápr. 10. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 Nádszálkisasszony ***** válasza:
Vannak kisebb viták, mert diákok vagyunk és nagyon nehezen jövünk ki. De nem reagáljuk túl a helyzetet, lesz ez jobb is, csak még tanulnunk kell!
2014. ápr. 10. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!