Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan oldjam meg azt, hogy...

Hogyan oldjam meg azt, hogy ne "szálljanak ránk"?

Figyelt kérdés

A barátnőmnél élek az anyja házában. A barátnőmmel egy független, önellátó kis házrészt alakítunk egyre szebben. Tisztában vagyok vele, hogy ez az anyósom tulajdonába kerül, és minden munkát gyakorlatilag átvitt értelemben neki végzünk de ez nem zavar.


A következőket szeretnénk.


Mivel a családban velem együtt 5-en vagyunk, és a barátnőm anyja nem dolgozik, a szülei támogatják, a nővére meg elég nagy paraszt tud lenni néha, irígy és rendkívül sunyi néha, aggódom.


Az anyjával jóban vagyok, az öccsével is, de látom, hogy a nővére most rendezi a terepet, és a barátnőm nem nagyon szól bele. Egyre többet kérnek tőlünk, persze alkalmanként pénzt, illetve múltkor a nagymama pénzét is úgy osztotta el a barátnőm nővére, mintha az övé lenne.


Vagyis megkérdezte tőlem kérek-e valamit mert rendelnek ételt, megkérdeztem, hogy az ő pénze-e erre közölte, hogy igen. Holott a nagyanyja azért adta, hogy az egész közösség kapjon belőle, ennek ellenére most ő jár el az anyjával bevásárolni ezekből a kapott pénzekből és gondolom kap azért ezt-azt, cigit.


Mi a barátnőmmel most ültetünk például haszonnövényeket, a saját kis pénzünkből és előre elgondolkoztam azon, hogy egyszer csak azt fogom észrevenni, hogy megértek a paradicsomok, és mindenki szed belőle, ezért nekünk marad 2-3 darab.


Ez nem lenne baj, ha normális közösségként működnénk, de múltkor a barátnőm nővérének eltűnt 1 kanál tejföle, máskor egyetlen kocka csokoládéja és úgy megalázta előttem emiatt a barátnőmet, hogy majdnem felpofoztam.


Persze, mivel megtűrt személy vagyok tűrtem. Csak azért aggódom, hogy átbillen a mérleg és mi fogjuk eltartani a bandát.

Persze, szeretnénk majd idővel külön költözni, de van tanácsotok arra, mit tegyünk, vagy mit mondjak a páromnak?


Én már szóltam neki, hogy rendezze le a dolgokat, de nem nagyon hajlandó rá. A kutya oltását is ő fizette most ki. A másik meg az, hogy abból a pénzből, amit ételre adott a család nagymamája, a barátnőm nővére most a macskáinak vesz almot, meg kaját. Szóval. A barátnőmet meg ugyanúgy megilleti a pénz és meg se kérdezték pl kér-e kérünk-e valamit.


A barátnőmnek persze egy szava nincs hozzá, sőt, védi a nővérét. Az a baj, hogy én nem akarok egy egész életen át szenvedni, külön költözni most nem tudok, szóval gyakorlatilag a kapcsolatunk forog kockán, mert nem akarom magam azzal tönkretenni, hogy értékes beruházásokat, pl paradicsom, vagy a házrészünk, elvegyenek majd tőlünk.


Ez még nem 100%, de szerintem 98%

A barátnőm szerint 0%


Nos akkor?



2014. ápr. 11. 20:35
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Nagyon azon vagyok, hogy 1-2 hónap és megyek albérletbe, szakítok a párommal, ebbe az egészbe nem akarok mélyebben belemenni.
2014. ápr. 11. 20:38
 2/13 A kérdező kommentje:

Ráadásul most szóltam a páromnak, hogy ennyi erővel a kutyának is hozhatna a "család" tápot, és veszekedés lett belőle.


Abból is, hogy ide kiírtam a kérdést. Már ezt se nagyon tolerálja.

2014. ápr. 11. 20:38
 3/13 A kérdező kommentje:

A barátnőm a területért akar kiállni, ahol a mi házrészünk van, de szerintem ez veszett dolog. Úgyis adni fog a családnak ha kérnek tőle. Paradicsomot, pénzt, ezt azt.


Én meg örülök, hogy a szemembe röhögnek, hogy felújítjuk a fél házat, a kertet, ők meg folytatják a semmittevő életüket és még tartják is a markukat. Klassz.


Ja és dönthetnék úgy, hogy a párommal együtt albérletbe megyek, ezért is a dilemma.

2014. ápr. 11. 20:43
 4/13 anonim ***** válasza:
Bár anyukám házasságából én és tesóm lettünk,de alapjában véve kínlódás volt neki a házasság,mert ha jól érezte magát jött apám családja és folyton stresszelték és megalázták.Azt mondta ha ezt tudja nem vállalja be(persze miattuk mondjuk bevállalta volna de akkor is:) ) soha nem lenne vége és amint jó a hangulat a nővére bekacsázna és nálunk is az volt a gond hogy apám mindent tagadott ő nem látta milyen ocsmány a családja. pl. hagyták hogy apám lelkileg terrorizáljon és azt állították mi vagyunk hibásak...
2014. ápr. 11. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
tehát amíg az ő szemében a családja szent addig nincs értelme ott maradnod mert folyton nyelhetsz vagy te leszel a rossz
2014. ápr. 11. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
61%
Te az vagy, akinek az anyósa a haszonélvező, ugye? A múltkor még nem volt ott több családtag, azóta beköltöztek?
2014. ápr. 11. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Na megjöttek a trollok.

Nem, nem én vagyok az, az ilyeneket viszont ki kellene tiltani erről az oldalról. Szabálytalan a válaszod és kötekedő!

2014. ápr. 11. 21:18
 8/13 anonim ***** válasza:
59%
Ó, most már tuti te vagy... az előző kérdéseidnél nem kaptál neked tetsző válaszokat? Megmondta neked ott is mindenki, hogy ne költs pénzt az anyós házára, mert nem érdemes.
2014. ápr. 11. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Akkor költsek pénzt egy albérletre, ahonnan simán mennem kell bármikor? Az elég nagy luxus.
2014. ápr. 11. 21:24
 10/13 A kérdező kommentje:

Most komolyan. Nagy baj szerintem nem lehet. Max nyitunk egy takarékszámlát és direkt szervezünk olyan időszakokat, amikor mi sápoljuk vissza a családot. Most például még nincs meg a víz, villanyóránk, így gyakorlatilag visszajön az a pénz amit nem egyenlően osztanak be velünk.


Úgyhogy.

2014. ápr. 11. 21:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!