Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan oldjam meg azt, hogy...

Hogyan oldjam meg azt, hogy ne "szálljanak ránk"?

Figyelt kérdés

A barátnőmnél élek az anyja házában. A barátnőmmel egy független, önellátó kis házrészt alakítunk egyre szebben. Tisztában vagyok vele, hogy ez az anyósom tulajdonába kerül, és minden munkát gyakorlatilag átvitt értelemben neki végzünk de ez nem zavar.


A következőket szeretnénk.


Mivel a családban velem együtt 5-en vagyunk, és a barátnőm anyja nem dolgozik, a szülei támogatják, a nővére meg elég nagy paraszt tud lenni néha, irígy és rendkívül sunyi néha, aggódom.


Az anyjával jóban vagyok, az öccsével is, de látom, hogy a nővére most rendezi a terepet, és a barátnőm nem nagyon szól bele. Egyre többet kérnek tőlünk, persze alkalmanként pénzt, illetve múltkor a nagymama pénzét is úgy osztotta el a barátnőm nővére, mintha az övé lenne.


Vagyis megkérdezte tőlem kérek-e valamit mert rendelnek ételt, megkérdeztem, hogy az ő pénze-e erre közölte, hogy igen. Holott a nagyanyja azért adta, hogy az egész közösség kapjon belőle, ennek ellenére most ő jár el az anyjával bevásárolni ezekből a kapott pénzekből és gondolom kap azért ezt-azt, cigit.


Mi a barátnőmmel most ültetünk például haszonnövényeket, a saját kis pénzünkből és előre elgondolkoztam azon, hogy egyszer csak azt fogom észrevenni, hogy megértek a paradicsomok, és mindenki szed belőle, ezért nekünk marad 2-3 darab.


Ez nem lenne baj, ha normális közösségként működnénk, de múltkor a barátnőm nővérének eltűnt 1 kanál tejföle, máskor egyetlen kocka csokoládéja és úgy megalázta előttem emiatt a barátnőmet, hogy majdnem felpofoztam.


Persze, mivel megtűrt személy vagyok tűrtem. Csak azért aggódom, hogy átbillen a mérleg és mi fogjuk eltartani a bandát.

Persze, szeretnénk majd idővel külön költözni, de van tanácsotok arra, mit tegyünk, vagy mit mondjak a páromnak?


Én már szóltam neki, hogy rendezze le a dolgokat, de nem nagyon hajlandó rá. A kutya oltását is ő fizette most ki. A másik meg az, hogy abból a pénzből, amit ételre adott a család nagymamája, a barátnőm nővére most a macskáinak vesz almot, meg kaját. Szóval. A barátnőmet meg ugyanúgy megilleti a pénz és meg se kérdezték pl kér-e kérünk-e valamit.


A barátnőmnek persze egy szava nincs hozzá, sőt, védi a nővérét. Az a baj, hogy én nem akarok egy egész életen át szenvedni, külön költözni most nem tudok, szóval gyakorlatilag a kapcsolatunk forog kockán, mert nem akarom magam azzal tönkretenni, hogy értékes beruházásokat, pl paradicsom, vagy a házrészünk, elvegyenek majd tőlünk.


Ez még nem 100%, de szerintem 98%

A barátnőm szerint 0%


Nos akkor?



2014. ápr. 11. 20:35
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

NEm gondoltad hogy a nagyi pénzéből téged zabáltatnak...

mi az hogy közöség ingyen laksz ott mit képzelsz te szerencsétlen...

2014. ápr. 11. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Nem a te nem a ti házrészetek az anyájé
2014. ápr. 11. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Mért gondolod hogy itt örökre maradhatsz.... fog fel hogy a barátnöd ki fog rakni ha rádun
2014. ápr. 11. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!