Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A párom nővére megint kellemet...

A párom nővére megint kellemetlen helyzetbe hozott minket. Hogyan oldjam meg?

Figyelt kérdés

A páromnak és az anyukájának majdnem egyszerre van a szülinapja decemberben, egyszerre szokták tartani.

A nővérével így sem túl jó a kapcsolatunk, egy kapzsi, akarnok liba, de most végleg dühös lettem rá. Ír ma a semmiből egy levelet, hogy a 2 szülinap időpontja ez és ez, délre jelenjünk meg náluk. Munka mellet még tanulunk a párommal Budapesten. Nem elég, hogy berakta egy munkanapra a szülinapot, de ráadásul nekem aznap van egy nagy szóbeli vizsgám. Ők másfél órányi vonatozásra vannak, még ha 10-kor el is kezdődik a vizsga, mire 20 emberből bejutok...tuti nem érünk oda délre. A párom meg dolgozik. Minket meg sem kérdezett, hogy hahó esetleg jó-e. Ráadásul az anyukája 50 éves lesz, amit illik megünnepelni együtt. De ő már mindent elrendezett, mindenkinek jó, csak épp minket felejtett el megkérdezni.

A vizsgát nem tudom arrébb rakni, akkor van, akkor kell mennem. Max a párom tud elmenni, ha kap szabadnapot, vicces lenne, hogy a saját születésnapjára nem tud elmenni.

Most ilyen helyzetben mit lehet tenni? Hiába teszem szóvá, én leszek a hibás, az anyósom meg nem akar majd ünnepelni nélkülünk, ennyire már ismerem. Menni fog a hiszti, hogy nem tudja átrakni, stb.

Most nekem égjen a pofám, hogy nem jó az időpont?


2013. nov. 19. 21:06
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Természetesen tudom, hogy a páromnak kéne intézkednie, de ő csak ideges lett és azt mondta elege van abból, hogy a nővére folyton kitol vele és majd magyarázza el ő az anyjuknak, hogy miért nem lesz ott. Én viszont nem szeretem a viszályt, sem azt, ha meg kell bántani valakit.
2013. nov. 19. 21:16
 2/19 anonim ***** válasza:
30%
Szerintem túlreagálod a helyzetet. Nálunk pl. mindenki nagyon elfoglalt és elég soktagú a család, lehetetlenség, hogy mindenki ugyanakkor ráérjen, a szülinapoknál teljesen természetes, hogy mindenki máskor megy megköszönteni az ünnepeltet. Aki amelyik hétvégén ráér a párjával, családjával vagy a családnak esetleg több tagjával együtt, az odaviszi az ajándékot, visz valami sütit, bort, akármit és ünnepelnek. Akik meg mondjuk a következő hétvégén érnek rá, ők meg akkor. Én egyébként más családoknál is ezt látom.
2013. nov. 19. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim válasza:
98%

Ne neked égjen hanem neki.

Én nem mennék. Anyukát telefonon fel kell köszönteni. Majd közölni vele, hogy az időpont miatt nem tudtok ott lenni és hétvégén lemenni hozzá. A nővér meg pukkadjon meg.

2013. nov. 19. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
56%

Én ráhagynám a páromra, intézze ő.


De ha engem érintene, visszaírnék, hogy "Nagyon sajnálom, de ez az időpont nekem nem jó, de vizsga után beugrok. :) "


A párod meg... ha külön éltek, akkor miért muszáj a két szülinapot együtt tartani? Meg lehet oldani azt is, hogy ti külön, nálatok tartjátok...


Vagy ha egybe, akkor is illik a szervezésben részt venni, az időpontokat egyeztetni, ha érintett lennék, szóvá tenném... és mint írtam, a páromra bíznám. :)

2013. nov. 19. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Náluk szokás együtt ünnepelni, nagy torta van. Ráadásul vannak a párom szülei, a nővére meg a férje, a férje szülei, egy baráti házaspár meg mi. Annyian nem vagyunk, hogy ne lehetne összeszervezni.

Ráadásul mivel 50. szülinap meglepetés is lesz az anyukájának, közös, nagy ajándékot vettünk neki. Szerintem ennek függvényében elég gázos, hogy minket nem kérdezett meg.

2013. nov. 19. 21:23
 6/19 anonim ***** válasza:
68%
Én a helyetekben nem mennék el. Érezze szarul magát, hogy ilyen jól megszervezte és nyilván kellemetlen lesz neki. Talán tanul majd az esetből. Ti meg felköszöntitek anyukát meg a párodat nélküle késöbb, amikor nektek jó. Tesót nem kell hívni.
2013. nov. 19. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
45%
Szerintem is hülyeség ezen pattognod. Ti tartsátok máskor, aztán kész. Mi is úgymond különböző csoportokban tartjuk a szülinapokat, így tudjuk megoldani, kész. Eddig még senki nem rinyált miatta. Nem kell mindent így túlreagálni. Hagyjátok a p*csába az időpontot, ami meg lett adva, aztán menjetek máskor. Ennyi.
2013. nov. 19. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
16%

Szerintem meg azért annyira nem reagálod túl. A párod születésnapjáról is szó van, ő hétvégén érne rá, hét közben dolgozik. A nővére erre úgy dönt, hogy berakja munkanapra kérdezés nélkül.

Megértem, hogy neked is rosszulesett, hogy veletek nem egyeztetett, meg a párodnak is. Azt is megértem, hogy még ha szabit tud is kivenni, nem biztos, hogy pont egy ilyen alkalomra tartogatta, amit vígan át lehetne tenni és lehetne tartani hétvégén is. Meg lehet, hogy ő úgy szeretne ünnepelni, hogy te is ott vagy, ami így kivitelezhetetlen.

Én a helyében megkérném a tesót, hogy tegye át hétvégére, ha az anyukájuknak is megfelel, mert azért érdekes szülinap, amin pont az egyik ünnepelt nem vesz részt.

Vagy ha nem, akkor az is megoldás, hogy szóltok, hogy bocs, de nem tudtok menni. Aztán hétvégén kettesben elmentek, megköszöntitek az anyukáját, a párodnak meg megtartjátok ti a szülinapját és azt hívtok meg, akit akartok, akkor, amikor akarjátok.

2013. nov. 19. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
29%

Írsz neki egy levelet, hogy Nektek ez nem jó, és megmondod mikor jó, és megkéred, legyen akkor. Hovatovább az anyukával is kell egyeztetni.

Mi bajod?

2013. nov. 19. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
13%

A vizsgáztató tanárral nem tudsz beszélni, hogy be tudnál-e menni elsőnek? Ahova én járok, azért ez ilyenkor megoldható. Ha még se lehet megkérni, akkor vizsga után ugorjatok be.

A párod testvérétől viszont elég csúnya dolog, hogy titeket nem kérdezett meg.

2013. nov. 19. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!