Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan sértődött meg a...

Jogosan sértődött meg a párom, mert ducinak neveztem a kisfiát?

Figyelt kérdés

A kisfiú nincs még 6 éves, de már 140es méretű ruhákat is kezdi kinőni... Mondtam a páromnak, hogy ne vegyünk már neki édességet meg chipset, és ha jó idő van (2 hetente van nálunk) akkor menjünk el túrázni vagy vigyük gyerekek közé hogy mozogjon kicsit.

Azt mondja a gyereknek jó az, ha egész nap tévézik, mert hogy az anyjánál is azt csinálja, közben pedig nassol.


2014. ápr. 11. 23:17
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

A focizás is nagyon jó ötlet, főleg, ha a gyereknek sikerélményt hoz. Itt a nyár, most lenne esélye fogyni, ha veletek van, mert jó sok friss, egészséges zöldség elérhető, és a szabadba is ki lehet menni. Ha minden napra, amit veletek tölt, szervezel egy kis mozgást, már nagyon sokat tettél.


Szegény iskoláskorú, nagyon nehéz helyzete lesez a tesiórákon, és akkora adag kudarcot és önutálatot szed magára, hogy egy fél élet kevés lesz kihevernie. :( Nagyon szomorú, hogy a párod ezt félvállról veszi, de talán ha látja, hogy veled szívesen mozog a gyerek, akkor ő is veletek tart, hiszen melyik apa ne akarna egy kicsit focizgatni a fiával? :)

2014. ápr. 12. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem jogosan, és nem is értem az ilyen szülőket, mint a párod, hogy hagyják a saját gyereküket elhízni. Később az ő élete megy emiatt tönkre, mert egy kövér embernek, főleg egy kamasznak nem soha nem jó, mellesleg az egészsége is rámehet...
2014. ápr. 12. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
Csak nekem szúrja a szemem, hogy "megsértődött"? Mi az, hogy egy felnőtt ember megsértődik? Már nem az óvodában vagytok. Persze vannak dolgok, amik rosszul esnek, de ezeket a felnőtteknek meg kellene tudni beszélni, mert gyanítom, ha ezt a dolgot nem tudjátok, akkor mást sem. Ami szerintem egy kapcsolat végét jelenti. Én a helyedben, ha tehetném átgondolnám ennek a kapcsolatnak a jövőjét...
2014. ápr. 12. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Párod jó nagy ... ha így gondolkodik. Ez párodnál is csak a lustaság, volt kitől örökölnie a gyereknek. Főleg hogy ritkán van a gyerek nálatok, az lenne a normális szülői reakció hogy arra az 1-2 napra szervezzen emlékezetes programokat, vigye a gyereket jobbra balra és ne arról szóljon az a kevés nap, hogy a tv előtt ül a gyerek. Ez párod hibája nem a gyereké. Ha egy 6 évesnek azt mondod, gyere megyünk ide vagy oda örülni fog neki, vagy ha nem akkor is köteles azt csinálnia amit az apja mond. Párom lánya is ennyi idős, kezd ő is jó súlyban lenni ráadásul náluk durván túlsúlyos az egész család, főleg a mértéktelen kajálás miatt. A gyereket is tömik folyamatosan ha ott van és szörnyen lusta lett a gyerek, mert hozzá szokott hogy ovi után be van ültetve a tévé elé ott kapta a kaját vacsi is tv előtt stb. Én berágtam és mondtam, hogy oké ennek itt vége. Ha nem lehet megértetni a rokonokkal hogy ne tömjék én hétközbe nem veszek a gyereknek semmi nassolni valót, páromat is letiltottam róla. Nem hozhat haza a gyereknek édességet se, chipset se. Szép lassan rászokott hogy gyümölcsöt hoz haza. Alma mindig van itthon egy csomó meg épp aktuális gyümik, de édesség 0. Üdítőt nem veszünk max nagyon ritkán veszek íresített ásványvizet, valamint annyi kaját főzök hogy ne tudjanak bezabálni. Annyi kaja van ami éppen elég 3unknak és jól lakunk belőle, de nem zabálunk össze. És a gyereken is látom hogy ha hétvégén rokonoknál van ott is visszább vett ebből. Na meg a tv, mi ha hazaérünk a kislánnyal nem kapcsolom be. EZ is nehéz volt, mert ez is rossz szokás hogy látta az apja hazaér egyből már keresi a nyomkodót. Mi ha hazajövünk mindig keresek neki valami feladatot, vagy kitalálok valami játékot és max este van egy kis tv. A gyereknél a tévézés mindig azért van, mert unatkozik, nincs vele foglalkozva.
2014. ápr. 12. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:
100%
Nyilván nem esik jól senkinek, ha a gyerekét bántják. Ebben az esetben viszont teljesen igazad volt, ilyen felelőtlen ember hogy lehet apuka? Csúnyán és gonoszan fog hangzani, de belőlem minden túlsúlyos gyerek és annak a szülei ellenszenvet váltanak ki. Nyilván ennek nem adok hangot, nem mutatom ki, mert mi van ha betegségről van szó, de valljuk be, a döntő többség a szülő hanyagsága miatt olyan amilyen. És majd ő is ezt adja tovább...
2014. ápr. 12. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

33 kiló az tényleg sok, enyém 20.

az a baj, hogy ezzel az egésszel van baj, hogy anyjánál is meg apjánál is az a program, hogy ül a tv előtt a gyerek és tömi magába a cukrot.

mi pl. ma kirándultunk egész délelőtt, végig futott a szurdokon, alig bírtuk követni, majd a telket rendbe tettük, most megyünk vacsizni és most fogjuk bekapcsolni a tv-t. és még mindig pörög, ugrál, tele van energiával :)

ovi utáni is mindennap 2 órát kint vagyunk, játszóterezünk, biciklizünk vagy boltba elsétálunk kenyérért, tejért... ez lenne a normális szerintem, egész életét meghatározza majd az a minta amit most kap.

de jó, hogy legalább te látod mi is baj ezzel, remélem elérsz valamit. aztán majd csak rákap egy kis egészséges életmódra és hátha az anyját is majd ráveszi a változásra!

2014. ápr. 12. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!