Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Jogosan sértődött meg édesanyám?

Jogosan sértődött meg édesanyám?

Figyelt kérdés

Ma beszélgettünk, szokás szerint a háztartásvezetésről/spórolásról volt szó, ő meg lecseszett, hogy miért nem spórolunk jobban, mivel így soha nem lesz saját házunk. A férjem 120at keres, én pedig itthon vagyok a lányunkkal, ebből nem lehet egy házra spórolni! Jelenleg albérletezünk.

Ezt el is mondtam neki, erre nekiállta verni a mellét, hogy bezzeg ők, ők két gyerekkel építkeztek, meg szocpol, egyebek.

Mondhatok akármit, nincs igazam.

Kicsúszott a számon, hogy örökség nélkül esélytelen a számunkra a saját ház. Erre megkaptam, hogy alig várom hogy meghaljanak. Hát köszi. Nem ezt mondtam.

De édesanyám kötötte az ebet a karóhoz, a végén eléggé rossz hangulatban távoztunk a férjemmel és a lányunkkal.


2012. febr. 12. 23:08
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem itt nagyon egyenlő, anyukádnak nem kéne ezzel piszkálnia titeket, neked meg lehet felelőtlen mondat volt, az az örökséges mondat, tényleg azt súgalhatta kicsit amit anyukád is feletételezett, főleg hogy gondolom nem épp kedves módban mondtad neki! De itt nem te vagy az egyedüli hibás szerintem.
2012. febr. 12. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
62%

hát ez az örökség duma kicsit gáz volt:P

De megértelek, a párom orvosnak tanul, de nem tudom mikor lesz saját lakásunk, nem hogy ház, bár egy egyszobás...:-S

2012. febr. 12. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Vidéken lakunk, falun, itt viszonylag olcsón (5-6-7M) kapni házakat, de a legfiatalabb is 40éves, ugye a szocpolt csak újépítésűre adják.

Ő a hitelben látja a lehetőséget, de ugyebár ahoz is kell jó sok önerő, meg már bocsánat de nem akarok 45 éves koromig fizetni.

2012. febr. 12. 23:22
 4/18 anonim ***** válasza:
69%

A nyugati kultúrtársadalmakban sokkal kisebb a saját házzal/lakással rendelkezők aránya, mint nálunk. Előbb-utóbb a magyarok is belátják majd, hogy ha nem akarnak egész életükre eladósodni, akkor nem a saját ház az egyetlen üdvözítő megoldás.

A ti esetetekre: nem hiszem, hogy 120-ból sokat lehetne spórolni. Édesanyád ezt valószínűleg nem gondolta át rendesen.

2012. febr. 12. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha valamit kétféleképp lehet érteni, és az egyik változat sértő/bántó, akkor egy nő tutira azt a változatot fogja kihallani belőle. Ha megpróbálod szembesíteni a ténnyel, hogy félreértette, akkor szerinte magyarázkodsz.

Semmi különös nem történt, csak most a másik oldalról is szembesültél ezzel a dologgal. A sértődés ebből a félreértésből adódott. Az, hogy a lakásgondotokat hogy oldjátok meg, és ebbe mennyire jó, ha a szülő (ill. anyós) beleszól, az másik probléma. Nem ez volt a kérdés.

2012. febr. 12. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Az örökséges szöveged valóban lehetett sértő.

Viszont ő is meggondolhatná, hogy ma nem azok az idők járnak, mint az ő idejében, amikor 2 gyerek mellett építkezett - ma minden annak többszörösébe kerül. És kölcsönbe ne akarjon belekergetni, ez legyen a ti döntésetek, és szerintem jó, hogy nem akartok magatokból bankok rabszolgáját csinálni.

2012. febr. 13. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
79%

Az örökséges dolog valóban félreérthetö, de szerintem te sem úgy gondoltad, nálunk is volt erröl szó, a hangsúly inkább azon van, hogy segítség/háttér/támogatás nélkül, ami senkinek a halálát nem foglalja magába.

Egyébként meg igazad van. Az, hogy ök mit csináltak, hogy csinálták, nem mérvadó, teljesen más helyzet volt.

Nekünk is van egy lányunk, Ö most 28 hónapos. Nem úgy néz ki, hogy bármikor is saját lakásunk lesz...

2012. febr. 13. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha Anyukádék építkezésekor az Ő szülei segítették Őket, vagy éppen örökség segítségével épült fel a házuk, akkor nem jogosan sértődött meg Anyukád.

Ha Anyukádék abban az időben építkeztek, amikor még nyoma sem volt a munkanélküliségnek és büntették azt, akinek nem volt munkája és a hiteleket nótaszó mellett vissza lehetett fizetni, mert az elvégzett munka arányában kapták a fizetést, akkor nem jogosan sértődött meg.

Ha Őket a nagyszülők támogatták hússal, zöldséggel, tojással amit nem kellett a boltban megvenni, akkor is könnyebben tudtak spórolni és a hitelt fizetni.

Ne azon papoljon, hogy a 120000-ből albérlet mellett hogyan spórolj, hanem segítsen!

Amúgy meg az Ő gyereke vagy, Ő mutatott példát, Ő tanított meg sprórolni vagy nem spórolni!

Megáll az eszem! Hitelfelvételre buzdítani a mai világban, mikor még a holnap sem biztos????!!!!!

2012. febr. 13. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Ők egy másik világ. Mi is sokáig albérleteztünk. Az első időkben nekünk is sokszor mondta anyukám, hogy vegyünk fel hitelt. Nem értette meg, hogy nem tudunk, mert nem adnak 0 ft. önerőre. Akkor értette meg, amikor eljött velünk egy-két bankba érdeklődni. Az idősebb generáció abban él, hogy van egy-két gyerek, vagy ha nincs is, bemegyek az önkormányzathoz, kérek lakást, adnak első szóra, aztán visszafizetem a hitelt 20 éven át, kamatmentesen, vagy veszek fel szocpolt, aztán építkezek.

Igaza van az egyik válaszolónak, akkor próbáljon meg segíteni. Önerő, jelzálogbejegyzés a házára, fizesse majd a költségeket, vagy akármi.

Az egyetlen ami gázos a történetben az az örökléses dolog. Te tudod, hogy nem úgy értetted, de ha ő félre akarja érteni akkor félre fogja. Legközelebb ha találkoztok azért még egyszer elmondhatnád, hogy nem úgy gondoltad, hátha ő is megnyugszik. Reméljük nem haragtartó.

2012. febr. 13. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
A nagyszüleim házát bővítették ki, szocpolból, plussz az anyai nagyszüleim segítségével!
2012. febr. 13. 12:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!