Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A szüleim nem engedik meg...

Mátévasas kérdése:

A szüleim nem engedik meg hogy cuccokat vegyek a SAJÁT pénzemből. Mivel vegyem ár őket hogy megvehessem?

Figyelt kérdés

Azt mondják hogy nem mert nem azért kapom húsvétra a pénzemet hogy hülyeségekre elköltsem! Dehát egy olcsó Netbookot sem engednek megvenni! Meg haveromtól 5000 forintért egy ps1-et!

Ti ezzel egyetértetek?



2014. ápr. 12. 19:00
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
55%
Furi, de tuti biztos hogy jót akarnak Neked. Azt szeretnék ha lenne saját spórolt pénzed. Mit tanácsolnak? Mire költheted szerintük? A tanulmányaidra?
2014. ápr. 12. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
35%
Egyetértek a szüleiddel! Nem akarják, hogy elpazarold a pénzed olyan dolgokra amire nincs is szükséged. Egyébként hány éves vagy?
2014. ápr. 12. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
58%
Én 55 éves szülő vagyok. Érdekes hogy az itt kommentelők bármiről is legyen szó csak azt a válasz ismerik fiatal kérdező esetén hogy a szüleid csak jót akarnak neked. Hát közlöm velük hogy sok családban ez nagyon nem jellemző.
2014. ápr. 12. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

12 vagyok rossz a telefonom! azt nem engedik hogy újat vegyek! De a kettő tesóm meg mindent megvehet

a fiú az 200 ezer forintos laptopot 15.000 forintos hedchetet

a lány meg mindenféle női cuccot,kabátot,cipőd stb!

2014. ápr. 12. 19:16
 5/23 anonim ***** válasza:
73%

egy netbook azért nem felesleges dolog!

számítógépre minden fiatalnak szüksége van szerintem már 10 éves kortól a tanulmányaihoz is.

az én időmben még más volt, de hát az már vagy 15 éve volt.

lehet hogy van géped, csak régi, vagy lassú?

akkor a szüleid nem fogják megérteni, hogy miét kell új.

5000 ft egy ps1-ét pedig igazán nem nagy összeg.

lehet meg sem kérdezném őket, ha kasz a rokonoktól vagy bárhonnan pénzt, azt te kapod, költsd magadra.

megértem azt a felfogást is, hogy takarékosságra akarnak nevelni, de egy fiatal hadd vegyen már magának egy gépet, ha megteheti, és nem a kenyérre valóból veszi!

2014. ápr. 12. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
66%

előző vagok.

12 évesen mégis mi mást jelenthetne a "jót akarnak", mint hogy lesz egy új géped?

Ebben a korban erre van szüksége a gyereknek!

már nem játékbabára, hanem telefonra, laptopra, divatos ruhákra. az ésszerűség keretein belül!

2014. ápr. 12. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Hát még mindig nem engedik!Már nagyon idegesítenek ,,jótakarásukkal"

és anyám még arra kíváncsi hogy aki egyet értett velem az hány éves


De ha középsuliba megyek és ha szolnokra kerülök ott úgyis megveszik mindent! majd elrejtem!

2014. ápr. 12. 19:27
 8/23 anonim ***** válasza:
66%
Nem értek egyet a szüleiddel. Ha egyszer neked adták azt a pénzt, hadd költsed már el arra, amit igazán szeretnél, ami neked örömet okoz. Ha ezt a pnzt húsvéttra adták , akkor az ajándék. Ajándékként pedig azzal leped meg magadat, aminek örülsz. Gondolom nem azt várják, hogy ruházd magad. Arra ott vannak ők!
2014. ápr. 12. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
55%
Na, nemá! Mit ér a spórolt pénzzel, ha a vágyait nem tudja kielégíteni. Az már nem spórolás, ha szenved valaminek a hiányától, amit pedig megvehetne a kapott pénzből. Ráér még spórolni is.
2014. ápr. 12. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem az lenne igazságos,ha az ajándék pénzből azt vehetnél,amit akarsz.Elvégre azért ajándék pénz.
2014. ápr. 12. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!