Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy tudnám meggyőzni szüleime...

Hogy tudnám meggyőzni szüleimet, hogy megvehessem ezt a biciklit?

Figyelt kérdés

Szeretnék venni egy biciklit 37.000 Ft-ért.Mondtam szüleimnek, hogy használt, és ezért ők nem akarják megvenni, mert hogy akármikor elromolhat és akkor ki tudja, hogy mennyit kell még rákölteni.Megbeszéltük,hogy megvennénk felesben, de amikor mondtam hogy használt, rögtön nemet mondtak.Szerintetek hogy lehetne őket meggyőzni?


Erről lenne szó: [link]


Az új ára 100.000 körül van.


37-ért szerintem nagyon megéri, mert ennyiért egy noname mtb-t kapok, ami bármikor elromolhat, tesóm biciklijéből kiindulva.


2012. jún. 28. 13:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nincs olyan ismerősöd, aki kicsit ért hozzá, és együtt elmennétek megnézni a bicajt? Szerintem sem sok 37-ért, és valóban pillanatok alatt tönkre megy egy ilyen árú gagyi bicaj, barátnőm kb. évente cseréli a bicaját, pedig nem is használja sokat.
2012. jún. 28. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Keress egy olyan képet amin ugyanilyen bicaj van,de új állapotban. Vidd oda nekik mind a kettőt,hogy ez a két képen látható bicikli egyforma márka, egyforma stílus. De az egyik 100 ezer a másik csak 30 ezer..Neked mindkettő megfelelő,és beszállnál X összeggel. Na melyiket veheted meg??????


Szerintem így már jobban fognak dönteni.

Egyébként én is anya vagyok,és amikor megláttam a képet amit linkeltél én is azt mondtam magamban, hogy

--Naneeee! 30 ezerét nem veszed meg..Inkább veszek újonnan..

De utána néztem és tényleg drága újonnan,így már nem is olyan vészes a 30 ezres bicikli

2012. jún. 28. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Használt bicikliknél gyakori, hogy lopott... Vagy tényleg van valami rejtett hibája. Ha e kettő miatt akarnak túladni rajta, akkor bizony elég olcsón is adhatják...

Aztán ha esetleg lopott, és téged kap el vele a rendőr, akkor ha meg nem is büntetnek, de elveszik, az tuti... lehet erre is gondolnak a szüleid.

2012. jún. 28. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

3. válaszoló:


Szerintem nem lopoot, mivel ahogy írja a szövegben, megvan az eredeti első villa is meg megvannak hozzá az eredeti alkatrészei is.


Tesóm biciklijével jártak úgy, hogy megvették, felfujtatták, beállították a garázsba és nem volt használva 2 hétig, mert elvolt törv a keze és nem tudott úgy biciklizni.2 hét után elővette és teljesen szét volt repedve a külső az első és a hátsó keréken is.Visszavittk kicseréltük, ami minap hazatolta tesóm a városból(6 km), hogy nem tudja tekerni a biciklit.A hátsó fogaskoszorú 3-4 milliméteres kitéréssel lötyögött a tengelyen és nem volt összeköttettés a kettő között.Apám szétszedte és egy kis karmantyú, vagy nem tudom minek nevezzem ki volt esve belőle, ami biztosította volna a kötés a tengely és a fogaskoszorú furata között.Visszavittük, hogy szar, azt mondták a Corában, hogy ilyen már nincs nekik, de vigyék át az Obiba és ott van hasonló csak az 7.000-el drágább, szóval fizettünk 7.000-et és ez volt a garancia.

2012. jún. 28. 14:09
 5/11 anonim ***** válasza:

Használtat nem vennék.Ehhez van egy kis történetem:

Kis faluban élek,amíg sulis voltam bringával jártam a buszmegállóig.Itt volt egy kis állvány,mely a bringák lakatolására szolgált.Enyémen volt kettő is.Egy napon jöttem haza,leszállok a buszról,bringa meg sehol.Eltelt egy hónap,majd kettő mikor ismét jöttem haza és megpillantottam a bicajomat.Meglestem közelről,hogy tényleg az enyém-e(volt rajta egy karcolás),és bizony az enyém volt.Futottam hazáig,hogy szóljak a szüleimnek.A vége az lett,hogy a bicajt elhoztuk,viszont teljesen le volt strapálva.A hölgyemény ,aki megvette...hát,hoppon maradt mivel se bringája,se pénze nem lett.

2012. jún. 28. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Szóval akkor szerinted tőlem is ellopnák, vagy mire gondolsz?
2012. jún. 29. 09:34
 7/11 anonim ***** válasza:

Jó, hát ennyi erővel ne vegyünk kocsit se, mert hát mennyi emberét ellopják, meg ne lépjünk ki az utcára, mert mennyi embert elütnek, meg ne is házasodjunk, mert mennyi ember elválik...

Az ilyen "ne csináld ezt meg azt, mert én így meg úgy jártam" típusú hozzászólásoknak semmi értelmük...

Nekem 17 éve ugyan az a bicajom, sokszor hagytam már a bolt előtt, udvaron, kerítésnek támasztva lakatolás nélkül és soha senki nem akarta ellopni, pedig nem egy lerobbant bicaj. Barátnőm éjszakára kint hagyja a buszmegállóban az övét, mégse lopták még el.

A kérdésnek nem is ez volt a lényege, hogy ellopnák-e, vagy ez lopott-e.

Én is azt mondom, hogy vigyél magaddal valakit, aki ért a bicajok szereléséhez, aki átnézi egy kicsit, hogy tuti nincs-e nagyobb gond vele, ami miatt esetleg ilyen olcsó. Ha nincs gond, akkor vedd meg szerintem. Újonnan, ami ennyi, az egy rakás sz*r.

2012. jún. 29. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én nem azt mondtam, hogy ne vegye meg. Itt az a kérdés, hogy hogy győzheti meg a szüleit...

A szüleik viszont lehetséges, hogy sok-sok szempontot figyelembe vesznek, ami miatt nem akarják megvenni. Lehet, hgoy vásároltak már használt dolgot, amivel ráfaragtak, vagy bármi. Ott van a rizikó. 37 ezer ft is sok... Lehetséges, hogy könnyebben meggyőzhetők a szülők, hogy vegyenek egy 60 vagy akár 100ezres bringát amire van garancia és új, mint egy vadidegentől vásárolt használtért kiadjanak 37-et...


Szóval lehet házasodni, de ha azt látod, hogy a lányodat fűvel-fával megcsalja a vőlegénye, akkor azért csak szólsz neki, hogy gondolja át a nyári lakodalmat, nem?!

2012. jún. 29. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nem értitek a lényeget,arra kell figyelni,hogy nehogy lopott legyen.Ha netán az lenne és rájönnek,a kérdezőnek se a bicikli nem lenne meg,se a pénzét nem kapná vissza.
2012. jún. 29. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Nem hiszem, hogy lopott, mivelegvan az összes eredeti alkatrésze, plusz még néhány alkatrész.


Most ha én lopnék egy biciklit, akkor nem költenék rá 30.000 Ft-ot.

2012. jún. 29. 14:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!