Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szüleim hozzám fordulnak,...

Szüleim hozzám fordulnak, mivel úgyis jó munkám van és jól keresek, ezért ha egy kicsit is, de nekik is juttassak a pénzemből. Nekem ott a feleségem és a fiam, akikre gondolnom kell. Hogyan mondjam el, hogy ne sértődjenek meg?

Figyelt kérdés
3 éve dolgozom menedzserként, és ők azóta mindig kérlelnek. Nem azért nem adok nekik, mert sajnálom tőlük, csak egyszerűen nincs rá szükségük.
2013. júl. 19. 23:29
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nincs rá szükségük, de pénzért könyörögnek? Nemá. Ha tényleg ilyenek, akik passzióból kunyiznak, az unokájuk elől, miért tartod velük ilyen szorosan a kapcsolatot?

Szerintem ez nem kerek.

2013. júl. 19. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
73%
Mit takar az, hogy nincs rá szükségük? És tényleg olyan sokat kérnek, hogy az már anyagi problémát jelent neked? Én biztosan adnék a szüleimnek, mondjuk ők tényleg csak akkor kérnének, ha már kajára nem lenne pénzük és akkor is vissza akarnák adni, ha én nem kérném vissza.
2013. júl. 19. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
10%

A helyedben biztos nem adnak nekik. Az egyik ok az, hogy csaladod van, gyereked, akit fel kell nevelned, gondoskodnod kell rola, jovot biztositani neki. A masik ok az az, hogy a szuleidnek nincs szuksege a penzre, ( nem is ertem hogy akkor miert kuncsorognak Toled). Persze megint mas dolog lenne, ha a szuleid eheznenek, vagy nem lenne hol lakniuk, vagy ilyesmi. Akkor termeszetesen segitenek nekik. De NEKED ELSOSORBAN A FIADAT, A CSALADOD KELL FIGYELEMBE VENNED, MINDEN ES MINDENKI MAS CSAK MASODLAGOSAN JOHET SZOBA!

A kerdesedre valaszolva teljesen mindegy hogyan mondod el nekik, akkor is sertodes lesz belole. Mondd meg kerek perec, hogy neked a felesegedrol es a fiadrol kell gondoskodnod, es ennyi. Bocs az ekezetekert:)

2013. júl. 19. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
89%
Mit takar az a "jól keresek"? Mikor nekem nagyon megugrott a fizetésem, akkor magamtól, kérés nélkül kezdtem el adni anyukámnak havi húszezret, holott már régesrég nem laktam otthon. Ez azóta megduplázódott (a fizum is, az anyunak adott összeg is) így neki nem kell kérnie, én meg örülök, hogy segíthetem őt öregségére. Neki sincs rá "szüksége" mert a nyugdíjából, ha nagyon spórol, akkor pont kijön a havi megélhetése, de nekem nagyon sokat jelent, hogy az én segítségemmel megengedhet magának olyan "luxus" dolgokat, mint minőségi élemiszer, uszodabérlet, fodrász... Ha a te szüleid sem piára meg cigire szórnák el, akkor bizony nagy adag smucigság van benned.
2013. júl. 20. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hasonló a helyzetem,2 éve végre van eredménye a sok tanulásnak (amit magamnak finansziroztam,mielőtt valaki beleköt),azóta anyám nyüstöl,hogy erre adjak,arra adjak.

De eszem ágában sincs,amig jut havi 70-90ezer cigire (ketten ennyit szivnak el),addig felejtős.

2013. júl. 22. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!