Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám helyrehozni a...

Hogyan tudnám helyrehozni a családi kapcsolatot?

Figyelt kérdés
20 éves vagyok,a szüleimmel és az öcsémmel lakom egy házban,ők az emeleten laknak,én pedig a barátommal a földszinten már 1 éve. Mostanában folyamatosan a ba...ás megy,semmi sem jó nekik,miért nem havazunk el a ház előtt,ilyenek. Sokszor szeretnénk velük együtt lenni,vettünk karácsonyra társasjátékot,hogy majd milyen jót játszunk,de tojnak ránk.Anyukám folyton csak olvas,meg filmeket néz,ha szólok neki,hogy mondja el valamiről a véleményét meg sem hallgat.
2009. dec. 21. 11:42
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Kérdezd meg mi a baja,szóból ért az ember.

Egyébként ugy érzed mindenben segitesz/segitetek otthon és a ház körül?

2009. dec. 21. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen,úgy érzem mindent megteszünk. Külön konyhánk van,sokszor,mikor olyan ételt főzök ebédre,amit tudok hogy szeretnek,direkt viszek nekik is belőle, a barátom informatikus,az elmúlt egy hónapban nagyon sokat dolgozik a karácsonyi őrület miatt,de amit ő nem tud megtenni,azt igyekszem én megcsinálni,nehogy ebbe is bele tudjanak kötni. Néha már kicsit az az érzésem,jobban örülnének,ha elköltöznénk....
2009. dec. 21. 11:50
 3/6 anonim ***** válasza:
72%

Hát ez elég szomorú, sajnálak!

Megharagudtak valamiért rátok? Besegítetek a háztartási munkákba, pl. mondjuk minden másnap ti mosogatok, időnként ti is eltakarítjátok az udvarról a lehúlott leveleket, hót...(mikor mivan)?

Ezt másképpen szerintem nem lehet megoldani csak úgy, ha leültök úgy, hogy mindenki jelen van, és nyíltan rákérdeztek, hogy valamivel megbántotátok-e őket. Aztán majd amit válaszolnak abból kell kiindulni. Sok esetben az ember észre sem veszi, hogy azzal amit csinál, vagy nem csinál megbántja a másikat.

Pároddal jól kijönnek, elfogadják? Hány évesek vagytok, nem lehet, hogy esetleg azt várnák, hogy a saját lábatokra álljatok?

2009. dec. 21. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Én 20 éves vagyok,a barátom 23. Igazából ő dolgozik egy cégnél,mint informatikus,és ezen kívül van egy saját vállalkozása is,ami elég jól működik. A szüleim viszont,nem szépítem,kétkezi munkások. Apukám kőműves,anyukámnak egy boltvezetői tanfolyama van,és úgy érzem,ez zavarja őket,hogy a barátomnak van egy rendes munkája,és igenis jól keres,(van,hogy havi 200 ezret) és nem szereti úgymond a kétkezi munkát. Megcsinálja,ha arról van szó,de nem boldog tőle. Ezen kívül nagyon szeret főzni,és folyton lefikázzák,hogy fiú létére minek szeret főzni,meg amikor valamit főz,többnyire azt is,hogy milyen híg,meg ilyenek,holott én tudom,hogy nagyon jókat főz. Egyébként készültünk Adventkor,hogy elmegyünk Bécsbe kirándulni,elhívtuk a családomat is,még októberben mondták,hogy jó,eljönnek,aztán mikor odakerült a sor,tisztára idegbetegek lettek,hogy mi a fenének kell nekünk Bécsbe menni,semmi szükség nekünk arra,felesleges pénzkidobás,maradjunk inkább itthon a seggünkön...
2009. dec. 21. 11:58
 5/6 anonim ***** válasza:

Szeretnének még egy kicsit kislányként bánni veled. S nem veszik észre hogy felnőttél. S azt gondolják már nincs is rájuk szükséged. S ezért egy kicsit féltékenyek is (a barátodra).

Le kell ülni és megbeszélni.

2009. dec. 21. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Az utóbbi történet alapján lehet sejteni, hogy van némi féltékenység a háttérben. Ezzel sokat nem fogtok tudni kezdeni, mivel megváltozni nem fog anyukád. Mindenképp beszélj anyukáddal és kérdezd meg, hogy milyen elvárásoknak nem feletek meg és mit tehetnétek azért, hogy mindenki elégedett legyen. Kezeljenek titeket egységként, és legyen mindegy, hogy melyikőtök hányja el a havat, vagy sepri fel az avart, tisztítja ki az ereszt, stb. Az meg hülyeség, hogy valaki férfi létére ne szeressen főzni. Nálunk is a párom főz, sőt be is vásárol és ki is találja, hogy mi legyen a kaja, annak tükrében, hogy melyik alapanyag kapható, illetve melyik gusztusos, friss. Az ilyesmi nagyon pozitív dolog és nem kell, hogy mások örüljenek neki, elég, ha kettőtök közt él ez a megállapodás. Mivel külön konyhán vagytok, talán nem is kell erőltetni ezt a "viszünk nekik is" dolgot, mert úgy tűnik, ez is egy belekötési lehetőség. Az együtt játszás, beszélgetés, nagyon jó dolog, de ez már végképp az a kategória, amit nem lehet erőltetni. Próbáld meg az Öcsédet bevonni, ő talán még szívesen fogadja az ilyen próbálkozásokat.

Jobb minél előbb tisztázni a dolgokat, bár, lehet, hogy inkább a 2 ünnep közt lenne erre jó alkalom.

2009. dec. 21. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!