Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha ilyen a család?...

Mit tegyek ha ilyen a család? (durva)

Figyelt kérdés

Anyu férjét utálom és ő is utál engem.

Voltak nálunk már a gyermekvédelmisek is,és akkor anyuval meg velem beszélgetett a nő mikor anyu férje bejött és beleszólt.Elmondott mindenféle k**vának meg hogy b**szatom magam stb.. Mikor eddig életemben 4 emberrel feküdtem le...Kavarni kavartam de ki nem? az is maximum 8 ember!

Én elmondtam a nőnek hogy megütött már és nekem jött.Volt mikor anyunak ment neki akkor én mentem oda és löktem el,mikor ő jött nekem anyu nem jött oda hanem ült és nézte utána azt mondta megérdemeltem.

Vannak barátaim nem vagyok zárkózott és másfél hónapja van egy barátom akit imádok és ő a mindenem.Tudja ezeket a dolgokat és nekem ad igazat és félt nagyon.Anyuval is rossz a viszonyom nagyon sokat veszekszünk nagyon csúnyán.Én is ő is.Anyu férje ezeket mondta rám ma is: Kis k**rva,b**szatja magát,nulla semmirekellő szemét sz*r stb..

Ma is nekem akart jönni mert mikor meghallottam hogy lek*rváz akkor kimentem és szóltam hogy milyen jogon mond ilyet rám mikor nem is ismer azt sem tudja milyen vagyok semmit nem tud rólam.Aztán nekem jött.Anyu most közénk állt de különben megütött volna megint és nem kis lendülettel.

18 leszek júliusban és elszeretnék innen költözni mert anyu sem és a nevelőapám sem ép elméjű én úgy gondolom.Anyu volt még régebben elmegyógyintézetben az akkori férje miatt,és szerintem lelkileg már tönkrement.Én már nem szeretnék jóban lenni vele mert azt érzem hogy itt belül engem is tönkre tesz ez a légkör.Vagy pl..

Vettek 400.ezer forintos tv-t de mikor kérek nadrágra pénzt mert konkrétan egy hordható nadrágom van mert a másiakt kihíztam a harmadik rövid a negyedik szakadt az 5.-ben járok amit körülblül naponta varrni kell mert szétszakad akkor azt mondja nincsen most rá pénzem..Mindig ez van. Kis korom óta de csak most durvult el ennyire.

Kérhetnék egy kis tanácsot? Mert én nem tudom mit tegyek már úgy hogy még 2 évem van az érettségig..


2014. ápr. 15. 20:06
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
61%

"Első, látom, sikerült megragadni a lényeget... ha lefeküdt az iskola összes fiújával, egy ember akkor sem mondhatja a nevelt lányára, hogy k**rva. És pont. "


Miért ne mondhatná, ha valaki eladó azt sem szabad neki mondani, hogy eladó vagy mi?

2014. ápr. 15. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

De én nem vagyok k**rva akkor negyedszerre is elmondom..:) szóval milyen jogon mond ilyet rólam?

A másik mikor egyszer részegen úgy megütött hogy a fal adta a másikat,vagy mikor nekiestem a fal sarkos részének,vagy mikor megráncigálta a kezem hogy 2 hétig fájt stb..

2014. ápr. 15. 20:38
 13/15 anonim ***** válasza:

Azért k.rváz le, mert egy bunkó. Elég szomorú, hogy anyukád sem áll ki melletted. Nem tudom mit tehetnél, egyenlőre csak tűrni tudsz. Próbálj nem reagálni arra amit mond, mert csak idegesíteni akar. Nézz át rajta, ne lássa rajtad, hogy ez mennyire fáj neked, ne szerezz neki ezzel örömöt.

Ha végképp nem bírod otthon, akkor fordulj a gyermekjóléti szolgálathoz.

Nincs esetleg olyan rokonod akire számíthatnál?

2014. ápr. 15. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Jaj, Kérdező, szörnyű volt még olvasni is. :(

Velem is pontosan ugyanezt csinálta a nevelőapám meg az anyukám. Amint betöltöttem a 18-at, még aznap elköltöztem tőlük.


Egyelőre még nem tudom, hogyan, de szeretnék neked segíteni, mert tudom milyen rossz ilyen környezetben élni.

Kérlek írj priviben elérhetőségeket (egy mail-címet legalább), addig beszélek a férjemmel és megpróbálunk kitalálni valamit.

Ha Budapesten élsz (mert így nem kellene sulit váltanod), talán lakhatnál nálunk egy darabig.

2014. ápr. 16. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Számomra édesanyaként a legundorítóbban a saját anyaád viselkedik, aki végignézi, hogy a kiskorú lányát az aktuális kanja bántalmazza.

Szégyen!

Teljesen minegy mi miatt (zárójelben: én 17-18 éves lánykának soknak tartom a kapcsolataidat, de a történetben nem ez a lényeg és ezért sem verés járna, hanem max. őszinte beszélgetés), senkit nem verünk!


Anyád a szememben nem szülő (én is anya vagyok)- hogy bírja elnézni, hogy a saját gyermekét bárki bántja?

Valószínűleg érzelmileg egy erősen dependens, kapcsolatfüggő, lelkileg és talán testileg vagy anyagilag is kiszolgáltatott személy, aki a saját függősége miatt a gyermekeit is bármikor feláldozza.


Az édesanyád férje sem egy kalocsai hímzés, eleve milyen érzelmi intelligenciára vall verekedéssel, csapkodással, ordítozással intézni bármit és a nagyobb fizikai erőt felhasználni "érv"nek? Ez olyan alacsony és aljas szintje egy kapcsolatnak, amin nem győzök csodálkozni. Az állatok ennél különbek.


A családsegítő egyébként mit tett? Arról nem írtál.


Amit tudsz tenni: visszahúzódsz, meghúzod magad és gyűjtesz pénzt (diákmunkából, munkával stb.), hogy mielőbb függetlenedj ettől a mérgező családtól.


Arra kérlek figyelj, hogy ne kövesd az anyád példáját: szép a szerelem az aktuális pasiddal, de NEM LÉGY KISZOLGÁLTATOTT neki- tehát ne az ő vagy a családja nyakára költözz az otthoni viharok elől, hanem munkával, spórolt kis pénzzel mindig teremtsd meg MAGADNAK azt a minimális anyagi biztonságot, amivel egy kis albérletben önállóan is tudsz élni, hogy ne másra legyél szorulva.

Ha most az aktuális pasidban látod a megváltó angyal szerepét, akkor észrevétlenül te is abba a kiszolgáltatott helyzetbe fogsz kerülni, mint az anyád.

(akkor is, ha most azt mondod, hogy nem. Nem kell ehhez az, hogy majd az aktuális partnered verjen- elég ha függsz tőle anyagilag és nem lesz hová menned... ebbe gondolj bele)


Éppen ezért tűrj egy kicsit csendben, ne provokálj veszekedést, ne avatkozz bele az anyád és férje kapcsolatába (adott esetben többet megvédened sem kell többé)- és tegyél félre magadnak azért, hogy el tudj menekülni saját erőből.

(nyugodtan nyithatsz bankszámlát saját névre, a kivonatokat kérd elektronikusan vagy fiókban maradónak- igyekezz munkát vagy diákmunkát találni- csak így tudsz függetlenedni).


Nagyon rossz példa áll előtted (az sem véletlen talán, hogy 18 éves korodra több tucat pasit hülyítettél, többel lefeküdtél), de lassan nagykorú vagy- innentől a te döntésed és felelősséged, hogy azt az utat követed, amit az anyád vagy kitörsz ebből szívóssággal, spórolással- és lelkileg is tehermentesíted magad.

A kapcsolataidra is nagyon figyelj- legyen intő példa az, ahogyan a családodban a felnőttek ilyen méltatlan életet élnek.


Minden jót.

2014. ápr. 16. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!