Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Durva! Létezik ilyen, hogy...

Durva! Létezik ilyen, hogy valakinek csak ennyi az igénye? Mitől lehet ez?

Figyelt kérdés

Érdekesen tettem a fel a kérdést. Na arról van szó, hogy nekem van egy 15 évvel idősebb párom (férfi 42 éves), akit nem lehet otthonról kimozdítani. Együtt élünk. Mielőtt még rosszra gondolnátok, ő nem elvált, nincs gyereke. Kicsit magának való ember, akinek nem sok nője volt az életében. (Állítom, hogy nekem több pasim volt, mint neki nője.) Nem is ez a lényeg.


Szóval ő egy nagyon rendes ember, aki dolgozik (saját vállalkozása van) és nem iszik alkoholt, nem cigizik, nem drogozik, szigorúan monogám életfelfogású és életvitelű. Nem jár el sehova sem. Olyannyira se, hogy SOHA. Neki az az élet, hogy felkel-dolgozik-hazajön-eszik-velem van-tv-t néz-alszik. S mindig ugyanez minden nap. Csak a munka a TV meg én vagyok neki. Amíg nem voltam én neki, addig is ugyanezt csinálta, csak nélkülem. Halál nyugodt ember, akit nem lehet felidegesíteni.


Nem panaszkodni akarok, csak szerintetek hogyan vegyem rá arra, hogy valami közös programot is csináljunk? Eddig egyetlen egyszer tudtam "elvinni" a vásárba, de azért is 2 hónapig rágtam a fülét.


A másik baj az, hogy nagyon mozgásszegény életmódot folytat. (Ülőmunka, s amikor hazaér akkor már azonnal fekszik az ágyba és TV-t néz.) S természetesen mindig azt mondja, hogy fáradt. Sajnos én tudom, hogy ebben el lehet fáradni, illetve belepunnyadni, csak nem tudom hogyan hozzam ezt ki belőle. Hogyan öntsek bele életet?


Ezekre a gondolatokra egy jó barátom döbbentett rá, akivel mostanában sokat találkozok és vele mindenfele eljárok. (nézelődni, beülni ide-oda, stb.) Mielőtt még vádak érnének, nem tetszik a srác, nem is fog, csak régóta jó barátok vagyunk és most hazalátogatott.


Szóval az jó lenne, ha ezeket a jó dolgokat a párommal meg tudnám csinálni, csak félek, hogy nem lehet. mindig hívom sétálni meg ilyesmi, de egyáltalán nem tudom rávenni. Pl. olyan dolog is van, hogy a város ahol lakom ott van egy park, amit minden itt lakó kb. 1000-szer meglátogat, kijár, ez a hely minden itt és a környéken élőnek ALAP, még annak is aki lusta mint az állat. Nincs olyan ember, aki nem járt volna ott...azaz de van.


Nos az én párom még SOHA életében nem járt ott és nem 18 éves...szóval értitek. Totál nem nyitott az ilyen dolgokra.


2012. jan. 18. 11:43
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
96%
Nézd, nem véletlenül van (volt) egyedül 42 évesen...ennyi idős embert már nem lehet nevelni.
2012. jan. 18. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Hiába mondok érveket, hogy miért kellene egy kicsit kimozdulni vagy mozogni, akármi. Egy egyszerű mondattal lerendezi: "öreg vagyok már."
2012. jan. 18. 11:49
 3/23 A kérdező kommentje:
S az a durva, hogy nem lusta ember alapjából. Szóval ha a mínusz 30 fokban és hófúvásban azt mondanám neki, hogy mennyen ki és cserélje le a kocsi kerekét vagy csak lapátoljon havat, megtenné. Mindig mindent megcsinál, amit kell. Hoz-visz-intéz stb. Viszont ilyen igényei meg nincsenek magára és rám nézve...
2012. jan. 18. 11:52
 4/23 anonim ***** válasza:
92%

A te párod csak olyan, mint a korabeliek általában. Egyszerűen kielégíti ez az unalmasnak látszó napirend. Hát ugyebár nem véletlen mondják, hogy a korkülönbség kiütközik... Nem mindenkinél, mert ahol hasonló karakter a pár mindkét tagja, nem gond, de nálatok igen.

És szerintem párodnál nem gáz, hogy ennyi idősen nyugira vágyik. Persze vannak energikus 50 sőt idősebb emberek is, de ő nem olyan.

Párom egyébként ugyanezt a menetrendet követi, csak 27 évesen... Na, ez már gáz. :D

2012. jan. 18. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
36%
Egy gyerek biztos megváltoztatná az életét.
2012. jan. 18. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Hát, nézd!

Először is tök más korosztály vagytok.

Te 27 éves vagy, egy fiatal nő, ő meg 42 éves, a középkorúság felé haladó férfi.

Már ez is egy probléma forrása, mert mások az igényeitek, más a világlátásotok, egyszerűen azért mert más életkorban vagytok.

Ha ő egy fiatalos gondolkodású férfi lenne, akkor ez nem lenne akkora probléma.

Viszont ő még az életkoránál is sokkal öregesebben gondolkodik, úgyhogy lelkileg lehet, hogy nem 15, hanem 25 évvel idősebb nálad.

Nem rosszabb a gondolkodása, mint a tiéd, csak más.

Nem kell felrázni, és lelket önteni belé, mert ő ezt szokta meg, ilyen, és kész.

Vagy elfogadod, úgy, ahogy van, vagy hozzáöregszel te is, ha meg akarod tartani, vagy elhagyod.

Ennél nem hiszem, hogy tudsz többet tenni.

Elvégre 42 éves!

Már nem nagyon lehet "nevelgetni".

2012. jan. 18. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
92%
Sajnos ez a "megszoksz vagy megszöksz" helyzet. Egy huszonévesnek még megváltoztathatod a szokásait, de negyvenen túl már erre ne számíts. Pláne ha a jelek szerint alapból ilyen típusú. Fogadd el, hogy mellette ez jut neked, ha szereted a pasit, akkor tessék vele megbékélni. Ha nem tudsz ezzel az életmóddal kibékülni, akkor viszont csak egy megoldás van, bármennyire szereted is: mást kell keresni.
2012. jan. 18. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem durva a papsas élete.

Ő ilyen.Előtted is ilyen volt,így nincs is jogod panaszkodni,mert nem zsákbamacskát vettél.Tudtad,hogy otthon ülős,tudtad,hogy az élete a munkahely,és az otthona között zajlik.Sokan vannak így,és boldogulnak..El kell fogadnod,vagy tovább kell lépned.De erőltetni az akaratodat semmiképpen nem szabad és felesleges is.

Mondjuk a korkülönbséget nem hiába mondják.Nem vagytok egy korosztály..Azért vedd figyelembe hogy a párod közelebb van az 50 -hez,és sosem lesz egy kirándulós,bulizós ember..

2012. jan. 18. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
64%
csak az eveket vesztegeted emellett a pasi mellett. illetve ha neked is ez az eletcelod akkor nem , de a leirtak alapjan te tobbre vagysz mint a tv mellett megoregedni. a parod nem fog valtozni , kerdes az hogy te meddig birod. en a helyedben keresnek egy elo pasit,mert ez szinte csak vegetalas.
2012. jan. 18. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
22%
Látod ezért szokták mondani,hogy ne kezdj sokkal idősebbel.Most meg irogatod ide a hülye kérdéseidet...
2012. jan. 18. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!