Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyukám állandóan azzal...

Anyukám állandóan azzal piszkál, hogy kövér vagyok és, hogy hájas a fenekem. Ez nagyon rosszul esik, és már mondtam is neki. Mit tegyek? 12/L

Figyelt kérdés
160 cm vagyok és 49 kg. Most pillanatnyilag e miatt fogyókúrázom.

2014. ápr. 17. 00:00
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
62%
Érdekes,én 50 kg-al és 157 centivel sovány vagyok.
2014. ápr. 17. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
90%
Még fejlődésben van a szervezeted, ezt anyukádnak is tudnia kéne.
2014. ápr. 17. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
85%
Anyád egy gusztustalan féreg!
2014. ápr. 17. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
79%

Szia! A sulyod teljesen ok. Ehhez a magassàghoz az ideàlis testsuly 54 kilo (60 kilo minusz 10%) lenne. Azt mondanàm, hogy még tul keveset is nyomsz.


Ha nagy a popsid, akkor nem fogyokuràt javaslok, hanem lépcsözést (csodákat müvel...), vagy az ugrokötelet. Kevés nö van, aki 90-60-90-es modellméretekkel büszkélkedhet. Ha a popsid nagy, de nem vagy tulsulyos, akkor annak valoszinüleg genetikai okai vannak, de a torna az segit.


HA FOGYOZOL, AKKOR NEMCSAK A POPSIDROL FOGYSZ, HANEM MINDEN TESTRÉSZEDRÖL, IGY NEM ÉRED EL A KIVÀNT EREDMÉNYT.


Akkor végeznék fogyokuràt, ha sajàt magamnak lenne fontos, ha én is ugy érezném, hogy vékonyabban (egy kisebb popsival) boldogabb lennék. Ha az anyukàd kedvéért csinàlod, akkor csak rövidtàvu sikert fogsz elérni. Ha Te elégedett vagy a popsiddal (és a testeddel), ugy, ahogy van, akkor mondd meg az anyukàdnak is. Mindenki törödjön a sajàt testével. Nem helyes, ha egy anya piszkàlja a gyerekét a sulya miatt. Az anyukàdnak meglehet a sajàt véleménye a TE popsidrol, de ö is segithet azzal, ha egészséges kajàkat föz, vagy ha kevesebb édességet vàsàrol. A piszkàlodàs rosszindulatu, és feltehetöleg nem veled, hanem sajàt magàval elégedetlen...


Itt különbözö képeket talàlsz ``popsis`` gimnasztikai gyakorlatokhoz:

[link]


Ha valoban kövér lennél, tehàt 60 kilonàl többet nyomnàl, akkor a következö tanàcsot adnàm:

12 évesen nem kellene egy gyereknek fogyokuràzni. A kövérségnek nemcsak az lehet az oka, hogy valaki tul sokat eszik, és keveset mozog. Szervi (hormonàlis) okai is lehetnek. Érdemes felirni a napi elfogyasztott kaloriàkat. Ugy tudom, hogy a Te korodbelieknek (10-13 éves) maximum 2'000 kaloria ajànlott naponta. Ha 2-3 honapig feljegyzed a kaloria-bevitelt, betartod a max. 2'000 kaloriàt, és mégis hizol, akkor valoszinüleg az anyagcsere-hàztartàsod nem ugy funkcionàl (tul lassu), mint a normàlis (vagy ideàlis) testsulyuaknàl.


Àltalànosan igaz, ha több energiàt visz be az ember a szervezetébe, mint amennyi a szervezetnek szüksége van, akkor hizik az ember. A mozgàsnak nagy szerepe van. Nem feltétlenül muszàj egy fitnesz teremben kinoznod magad, màr a hosszu, intenziv sétàk is csodàt tesznek. Ideàlis lenne, ha valamilyen sportàgat szivesen csinàlnàl. Uszàs, asztalitenisz vagy tànc, stb. Ha olyan szabadidös tevékenységet vàlasztasz, ami mozgàssal jàr, és szivesen csinàlod, ``észrevétlenül`` fogyni fogsz. Ha mindenàron fogyizni akarsz, akkor legyen fehérjedus az étrended, ne zsiros husokat egyél, egyél halat (ha szereted), kevés fehér kenyeret, nagyon kevés sütit, és nagyon-nagyon kevés csokit, cukrot. Az édes üditökröl teljesen lemondanék. Sok fött zöldséget egyél, és inkàbb kevesebb gyümölcsöt - a cukor miatt. Tojàs, tejtermék (tej, joghurt, turo, tejföl) ajànlott. (De a sajtmennyiséggel ovatosan!)DE: semmiképpen ne éhezzél, mert akkor nem tudod hosszutàvon tartani a testsulyodat (JO-JO effektus!). Üdvözlettel: egy anya 3 gyerekkel (14, 13, 1.5 évesek)

2014. ápr. 17. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
85%

12 évesen botsáskából hirtelen 52 kg-os hörcsöszerű valami lett belőlem. Nem ettem többet, hanem akkor borult belém rengeteg hormon a kezdődő kamaszkor miatt. Jártam orvosnál, de csak vállat vont, hogy természetes folyamat, magától be fog állni a súlyom max 18 éves koromra.

Felnőttként vagyok 155 cm, akkor még növésben lehettem, szóval jó, ha 150 cm voltam az 52 kilóhoz.


Anyáddal ne törődj, valamilyen saját gondját vezeti le rajtad - szülőhöz méltatlan módon. Engedd el a füled mellett és magadban inkább sajnáld, hogy ennyire rosszul érzi magát a bőrében, hogy a lányán kell kitöltenie az elégedetlenségét.

2014. ápr. 17. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
95%

Könyörgöm, ne írjatok fogyókúrákat egy 12 évesnek!! Ha kis mértékű túlsúlya lenne, még az is normális lenne ennyi idősen. Bármilyen fogyókúra ilyenkor a hormonháztartását borítaná szét.

Ráadásul már most vékony, még rátesztek egy lapáttal, hogy fogyjon?? Ha az anyjának nem sikerül étkezési zavart kialakítani, akkor segítetek, hogy biztosan legyen neki?

2014. ápr. 17. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
95%

Az ilyen anya miatt lettem én is testképzavaros :(


Kislány ne hallgass rá és ne fogyókúrázz.Próbáld jól érezni magad a bőrödben

2014. ápr. 17. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
20%
az ilyen anya miatt nem testképzavaros lesz a gyerek, hanem hulla fáradt, ha 12 évesen éjfélkor még a gép előtt ülhet...
2014. ápr. 17. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
96%

Kezdj el valami küzdősportot, aztán csapd meg a fejét ha még egyszer hülyeségeket beszél.


Egy anyuka

2014. ápr. 17. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
90%
Sportolj, mutert meg szard le. Amúgy se lehet olyan nagy, ha kifért a száján ;)
2014. ápr. 17. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!