Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szeretnénk új autót venni a...

Szeretnénk új autót venni a férjemmel. Anyám adja kölcsön a pénzt. Bővebben lent. Nagy gubanc várható?

Figyelt kérdés
Mikor még nem voltunk hàzasok vettem egy autót 1.200.000 ftért egy 7éves kis autót.Mióta összeházasodtunk (2 gyerek is van) az autót a férjem használja és tartja karban.Nagyobbat szeretnénk venni,anyáméknak törlesztenénk.A kis autót,ha sikerül eladni 300.000 ftért akkor én annyival kevesebbet törlesztenék.Ebbe nem egyezik bele a férjem.Szerintetek 0-ról kezdjem én is vagy jár nekem a kis autó mostani ára?
2014. ápr. 20. 13:07
1 2
 1/11 tetro ***** válasza:
100%
Én nem értem a kérdést. Vesztek egy autót, amibe belemegy a mostani autótok ára. Aztán megadjátok a pénzt anyádnak. És közben váltok is? Vagy mi ez a kinek mi jár meg miért jár?
2014. ápr. 20. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem igazán ertem mi a kerdes. Ha az auto a tud bolt a hazassag elott, akkor az ara is a tied. Te döntöd el, hogy mit kezdesz vel:odaadod anyádnak vagy félre teszitek. Mondjuk nem ártana, ha kozos döntés lenne a ferjeddel....
2014. ápr. 20. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
53%

én értem a kérdést.

a feleség tulajdona az autó (tudom házasságban ilyen nincs, mert vagyonközösség, meg stb)a férj használja tarja fent - de ugye romlik az értéke, így lett ebből 300 ezer.


én nem venném szívesen, hogy amibe beleadom az autóm értékét, az közös lesz.

szerintem a 300 igenis a feleséget illeti meg.

2014. ápr. 20. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
76%
En azt nem ertem h egy hazzassag hogy mukodhet ha kulon kasszan vannak??De ha az auto a felesege volt akkor ot illeti az osszeg ez egyertelmu.Vegyel magadnak az arabol valamit de ne add bele a kozosbe ha ilyen a ferjed....
2014. ápr. 20. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nem válunk, csak a pénz - mint minden családban - központi kérdés. Jól értettétek a kérdést. 300.000 ftot ér most az autóm és anyámnak azt én odaadnám, a többit meg törlesztenénk,de én 300.000 fttal kevesebbet. köszönöm az eddigi válaszokat.
2014. ápr. 20. 14:11
 6/11 anonim ***** válasza:
69%

Nos ha már ennyire keverednek a dolgok... férjed a használatért cserébe tartja karban.Amúgy akármerről nézem neki abból semmi nem jár.

A nagyobb autót ki fogja használja??Mert ha te akkor minden bizonnyal annyi a baja a férjednek,hogy neki nem lesz autója.

2014. ápr. 20. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

ÉN azt a részt nem értem, hogy te 300 ezerrel kevesebbet törlesztenél. Ez azt jelenti, hogy külön kasszán vagytok, és a te részed a kölcsönből ennyivel kevesebb legyen? Ha igen, akkor szerintem jogos. Az autót még a házasság előtt vetted, tehát a te különvagyonod, nem része a közös vagyonnak. Azaz jár neked. A férjed használja, szerintem alap dolog, hogy cserébe karban is tartja.


Ha viszont közös a kassza, és közösként kezelitek a kiadásaitokat, javaitokat, akkor nem értem a kérdést.

2014. ápr. 20. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nem ertem. Nem kozosen torlesztitek?
2014. ápr. 20. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
77%

1. Az eddigi autónak kizárólag te vagy a tulajdonosa, mert a házasság elött vetted.


2. A házasság alatt törlesztett összeg belöle közös vagyon, ennek fele a tied.


3. Ha a régit eladjátok, akkor a törlesztett összeg fele a tied, mint a közös vagyon része, az elötte kifizetett összeg viszont a te külön vagyonod - ebböl következöen az eladási ár nagy része a tied.


4. Annak, hogy a férjed használja, semmio jelentösége sincs.


5. Ha új autót vesztek, akkor a régiböl befizetett összeg egy része a te magánvagyonod, a többi meg közös szerzemény.


6. Amit anyád törleszt, azt jól teszi, ha átutalja és feltünteti rajta, hogy neked ajándékként adja a törlesztésre, mert akkor ez a te tulajdonod.


7. A férjednek semmi beleszólása a kevesebb törlesztésbe, mert a régiböl semmi sem az külön vagyona, csak egy része közös.

2014. ápr. 20. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
4%

"csak a pénz - mint minden családban - központi kérdés"


Ne általánosíts. A mi családunkban nem az, holott nem vagyunk gazdagok.


A kérdésedre a válasz: Igen. Minél jobban belegabalyodsz érzelmileg és pénzügyileg egy helyzetbe, annál nagyobb gubanc várható belőle.


Állj a saját lábaidra, hiszen felnőtt vagy. És addig nyújtózkodj, amíg a takaród ér.


A férjednek abszolúte igaza van: racionálisan és normálisan gondolkodik - veled ellentétben.

2014. ápr. 21. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!