Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a "Childfree"-rő...

Mit gondoltok a "Childfree"-ről/tudatos gyermektelenségről? (folytatás lent)

Figyelt kérdés

[link]


[link]


Komolyan érdekel és ha akad valaki vagy akadnak valakik, akik kifejtik a véleményüket, akkor bekapcsolódnék én is...


2014. ápr. 20. 13:26
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/78 anonim ***** válasza:
95%

Vannak emberek akik alkalmatlanok szülőnek. Én azt érzem, nem lennék jó anya... Nem szeretnék gyereket.

Anyagilag és érzelmileg sem tudnék felnevelni egyet.

23N

2014. ápr. 20. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/78 A kérdező kommentje:

Na igen, ez a magánvéleményed, de vajon mozgalomba tömörülsz-e?

Adsz-e gúnyos elnevezést azoknak, akik vállalnak, esetleg többet is? (lásd az egyik cikk)

Mert én úgy látom, ez mostanára kezdi kinőni magát, nyilván Amerikából, és kezd elterjedni a szelngje is Mo.-n...(dinki, stalker, CF, stb...)

2014. ápr. 20. 13:31
 3/78 anonim ***** válasza:
98%
Hasonlóan gondolkodok az első válaszolóhoz, és ha valaki csak szül de pocsék szülő, akkor mért ne hívnám breeder-nek? Nem indítok mozgalmakat, nem támadom a gyerekes anyukákat, de ha valaki gyereket szül, akkor nevelje már fel tisztességesen.
2014. ápr. 20. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/78 anonim ***** válasza:
98%

Nem tömörülök mozgalomba, de én sem akarok gyereketm

28/n

2014. ápr. 20. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/78 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egyik "tábor" se minősítse a másikat.
2014. ápr. 20. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/78 anonim ***** válasza:
96%

Magánügy. Nem kötelező szülni, nem kötelező megindokolni, hogy miért.

A gúnyolódás, csúfolódás pedig primitív, gyerekes dolog, de ilyen emberekből akadt bőven mindig is. Nem csak a gyerekes anyákat illetik szép szavakkal. Imádják az emberek egymást szapulni, nemre, korra, nemi hovatartozástól függetlenül. Tisztelet a kivételnek, csak hogy ne legyen sértődés. :)

2014. ápr. 20. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/78 anonim ***** válasza:
94%

1# vagyok

Nincs jogom ítélkezni, ki miért vállal gyereket. Vannak jó szülők, és rosszak is...

Elolvastam a 2. linket.... Szinte az összes ok jellemző rám, amiért egy ember nem akar gyereket.

Engem nem zavar ha másnak van, több is. Csak engem ne nézzen le senki, mert én nem úgy gondolkozom mint ők.

És ne akarja megmagyarázni, hogy igenis pár év múlva megváltozik a véleményem. De miért változna?


5 év múlva is tartani fogok attól, hogy a gyerekem apja elhagy, vagy hogy a gyerekem betegen fog születni...

És ez a "majd mi mindenben támogatunk" duma elég álszent...

2014. ápr. 20. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/78 anonim ***** válasza:
100%
Konzervatívként is azt vallom, hogy ezt mindenki maga dönti el. Inkább védekezzen, és akadályozza meg a megtermékenyülést, minthogy teherbe essen, és azt "véletlen baleset"-ként kezelve egy műtéttel megszakítsa.
2014. ápr. 20. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/78 anonim ***** válasza:
98%
Én most úgy állok a dologhoz, hogy nem kell gyerek. Aztán majd 5 év múlva ki tudja mit mondok. Szerintem ugyanúgy fel lehet tisztességesen, rendesen minőségileg nevelni 2 gyereket, mint hatot. De az már bizony zavar, ha valakin látni, hogy alattomos indokkal vállal sok gyereket, vagy hogy igazából csak a házastárs megfogása miatt teszi azt, közben pedig nem foglalkozik szegény gyerekkel. És ne jöjjetek azzal, hogy ilyen nincs, mert a családunkban is volt sajnos. Meg az is zavar, ha egy gyerek neveletlenül viselkedik, bár az sokkal kevésbé, mint az előbb felsorolt dolgok.
2014. ápr. 20. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/78 anonim ***** válasza:
0%

az ember hozzáállása, véleménye változik az évek alatt.

ezért a mozgalomnak nem látom értelmét, max ha 70-90 évesekből állna, akik egész életükben nem vállaltak és helyeslik és képviselik hitelesen ezt az elvet.

2014. ápr. 20. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!