Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szégyellem a családom. (folyta...

Szégyellem a családom. (folytatás lent? )

Figyelt kérdés

Gáz vagy nem gáz, de így van, és ez egyre jobban nyomaszt. A szüleim teljesen vállalhatatlanok. A nevelőapám egy iszákos link ember, anyám meg egy befordult mogorva nő, akit a számítógépezésen és a kutyáin kívűl semmi más nem érdekel. Egyrészt teljesen lehúz ez a légkör itthon, másrészt szégyellek bárkit is hazahozni... Az anyagi körülményeink sem éppen fényesek, sőt... Nem ez az amit igazából szégyellek... az igazi baj az, hogy anyámék igénytelenek a rendre, a tisztaságra. A kutyák ki be futkároznak a házban, folyamatos a kupleráj, és a retek... (Most lehet jönni azzal, hogy én is csinálhatok itthon valamit, de anyám évek óta nem dolgozik, lenne ideje rendbe tartani a házat, én meg 3 műszakba melózok)

NA DE A LÉNYEG, AMIÉRT A KÉRDÉST ÍROM:

Eddigi párkapcsolataimban is nagy nehézséget okozott nekem az, hogy itthon milyen körülmények uralkodnak, és soha nem mertem hazahozni egyik barátomat se. Mindig is szégyeltem mindent ami itt van, nem is mutattam be anyáméknak soha senkit. Most alakulni látszik egy újabb kapcsolatom, és ő azért jóval tehetősebb, mint mi és a családja is 'normális'. Nem hiszem, hogy lenézne, vagy emiatt otthagyna, de én akkor is szégyelném előtte, hogy mi van itthon. Anyámmal nem lehet megbeszélni, hogy legalább addigra szedjék össze kicsit magukat, mire talán rávenném magam, hogy hazahozzam a srácot bemutatni. Ők így élnek, nekik ez jó, nekem meg szégyen. Hiába tartom rendben legalább a saját szobámat, ha nem tudom leülteni a konyhába egy kajára, mert gyakorlatilag nincs hova. Ha tudtok ebben valami tanácsot adni azon kívül, hogy költözzek el, akkor szivesen várnám az ötleteket, mit tegyek.........


2012. júl. 18. 08:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
83%

sajnos más választás nincs a költözésen kívül.


Én nagy hibába estem , nekem azért anyumék nem voltak ilyen linkek (apám viszont alkesz), de a ház ahogy kinézett szégyen, szakadt kopott bútorok, csúnya fakó fal, hűtő mindig üres és még sorolhatnám estig.


1 barátomat vittem csak haza, de őt is azért mert kölyök korunk óta ismertük egymást és előtte nem szégyelltem a körülményeket, hisz mindent tudott a családról.


Viszont utána évekig senkit, majd már annyira felemésztett a dolog, hogy hitelt vettem fel és vettem új bútorokat, a büdös szőnyeg helyett laminált padlót tettetem le, kicseéltem a nem működő gáztűzhelyet, kifetettem

2012. júl. 18. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
79%

Ha komoly a kapcsolat, és kölcsönös, akkor mondd el a srácnak, hogy azért nem mutattad még be a szüleidnek, vagy azért nem akarod elhívni őt oda, mert ez a helyzet, kupi van, és a szüleid ilyenek. Ha szeret megérti és elfogad téged így is, a nem éppen csodálatos családoddal együtt. Ha tényleg szeret, akkor vagy nem is fogja ezt a témát feszegetni, vagy egy napon majd ő mondja, hogy nem érdekli mi van, szeretne elmenni a szüleidnek bemutatkozni, vagy csak elmenni hozzád. És akkor nyugodtan vidd el őt. Ezt egy egészséges szerelem simán elviseli.

Mondom ezt azért, mert nekem is voltak ilyen problémáim, 15 éves koromban lett egy komoly barátom, akivel végül 3 évig együtt voltunk, hatalmas első szerelem volt. Anyukám kicsit lusta volt, mindig mosatlan ruhahalom volt a szobában, és a mosogatással is gondjai voltak. De ez soha nem volt téma köztünk az akkori barátommal, pedigszinte minden nap jött hozzám, soha nem vetette a szememre, és akármilyen lom volt a házban, mi imádtuk egymást.

2012. júl. 18. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
67%
Próbálj te rendet tartani, én is azt csinálom, hasonló helyzetbe vagyok. Barátom nem szól semmit én nevelőapám is iszik bár normális csak kicsit sokat beszél ilyenkor, de akkor is kellemetlen:( az elején akkor hívtam át általában barátom amikor lefeküdtek aludni a szobájukba. Szerintem nyíltan mond el mi a helyzet otthon, ha ezt nem tudja elfogadni akkor nem is érdemes foglalkozni vele, max náluk lesztek többet ha zavarja. Milyen ha iszik? Hány éves vagy?
2012. júl. 18. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

1 vagyok, lemaradt, hogy minden hónapban a fizetésemből 30 ezret a kajára költöttem, sokáig nem élveztem a szép otthont, mert elköltöztem, apám alkoholizmusát pénzel nem tudtam megváltoztatni.


A legrosszabb az az egészben, hogy mindig mindenkinek azt mondják anyumék, hogy én semmit nem segítettem nekik, nem adtam haza pénzt. Igaz pénzt nem adtam, de én vásároltam.

2012. júl. 18. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 gelazso ***** válasza:

költözz el vagy vedd át az irányítást otthon.takaríts, tegyél rendet.szélmalom harc,de lehet hogy segít. a vendégeidet pedig készítsd fel arra mi várja öket. beszélj nyiltan velük.szüleiddel is, de ne sértöen.

"tehetös"? tehetös és rendszeretö az lehet két külön dolog is.ha szeret akkor megért

2012. júl. 18. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
3as vagyok, eszembe jutott hogy kitudnál festeni én is magamnak festettem ki a szobám mindössze 4ezer forintból pedig 20éves lány vagyok nem rendelkezem ilyen tapasztalatokkal, mára odáig jutott a tudásom, hogy én festem az egész lakást :D sokat dob ám rajta :) föleg ha színekkel is jól játszol élénk színek tudnak mutatni ám :)
2012. júl. 18. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Az első kommentelőnek: Azt hiszem teljesen kezetfoghatunk........... ugyanez a helyzet itt is. én is le vagyok hordva az utcába mindenkinek, hogy nem adok haza pénzt, és nem segítek nekik, pedig adok le a fizetésemből, és vásárolni is szoktam kaját, meg mindent, mégis én vagyok a szar........... A ház nekünk is kb olyan mint egy cigányputri, és k.urvára SZÉGYELLEM, 1 barátnőm van csak, akit haza merek hozni, mert ő ismeri az egész családom, és mindent tud rólunk. előtte vállalom fel egyedül mindazt ami itthon van
2012. júl. 18. 08:56
 8/15 A kérdező kommentje:
Egyébként 22 éves vagyok, a srác anyagilag jóval jobb helyzetben van mint mi, és azért van igénye a tisztaságra, meg a rendre is. Nem tudom mi lesz itt :(
2012. júl. 18. 08:57
 9/15 gelazso ***** válasza:
a szemrehányások elen ,nem tudsz mit tenni. legyél te az okosabb és ne gyözködj öket. mindenki rontsa el saját maga az életét.szomorú. szüleid,de sajnos ha ez téged felemészt akkor csak az segít ha mosolyszünetet rendelsz el.
2012. júl. 18. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Megértem a helyzetet, de lehet, hogy a szüleidet "fel tudnád húzni" egy elviselhetőbb szintre, ha nekiállsz takarítani, festeni, lemosni-, átmosni mindent.Talán ők is ráéreznének ennek a fontosságára idővel. Anyukád lehet, hogy belefásult a nevelőapád alkoholizmusába, ezért nem csinál semmit.

A kutyákat pedig hagyjátok a küszöbön kívül.Egy kis rácsot biztos szerelni lehetne az ajtóra, hogy ne jöjjenek be.

2012. júl. 18. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!