Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Külön élünk a párommal, de...

Külön élünk a párommal, de nagyon sokat vagyok nála. Normális, hogy nem fizetek semmit?

Figyelt kérdés
Ő még a szüleivel él, én kollégiumban lakok. Csak náluk szoktunk lenni, mert a koliban nem lehet, itt vannak a szobatársaim is. Hétköznap kétszer-háromszor alszom nála, a hétvégét pedig ott töltöm szinte mindig, ugyanis elég ritkán járok haza. Nem tudom, ilyenkor mi a helyes megoldás, kellene valamit fizetnem? Hétköznap csak este érek oda, olyankor nem is fürdök ott, a koliban elintézem. Kicsit olyan érzésem van, mintha rajtuk élősködnék és fogalmam sincs, hogy mi lenne a helyes megoldás. Mert olyanról sem hallottam még, hogy rezsit fizetnek a párok egymás szüleinek. Másrészről ez nem oda-vissza működik, ő nem tud hozzánk járni, de ez önhibámon kívül van. Hogy látjátok ezt a helyzetet?
2014. ápr. 22. 00:19
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Az lemaradt, hogy nem vagyok már tini, 24 éves vagyok.
2014. ápr. 22. 00:21
 2/21 anonim ***** válasza:
16%
Kérdezd meg a barátodtól, hogy fizess-e valami jelképes összeget, ezt beszéld meg vele. Különben én 3 évig jártam egy fiuval és mondhatni hogy odaköltöztem hozzá, de én nem fizettem egy fillért sem, pedig ott éltem, ott ettem, nekem eszembe se jutott, hogy kellene. Én most se fizetnék, de aki ezen elgondolkozik és lelkizik rajta, az inkább beszélje meg a párjával, mert ezt neked kell érezned, hogy szükséges-e ezt tisztáznod.
2014. ápr. 22. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
96%

"Különben én 3 évig jártam egy fiuval és mondhatni hogy odaköltöztem hozzá, de én nem fizettem egy fillért sem, pedig ott éltem, ott ettem, nekem eszembe se jutott, hogy kellene."


Ez elég szomorú...

2014. ápr. 22. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Második, akkor szerinted fizetnem kellene?
2014. ápr. 22. 00:37
 5/21 anonim ***** válasza:
Hát mi Rád a plusz rezsi? Fürdesz, eszel? Esetleg mosás? Ágyneműt is kapsz?
2014. ápr. 22. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Eszek és heti max kétszer fürdök ott. Ennyi, nem mosnak rám.
2014. ápr. 22. 00:44
 7/21 anonim ***** válasza:
17%
Ezt kérdezd meg a barátodtól, az ilyet érdemes megbeszélned. (én vagyok aki nem fizettem, de én alapból ilyen beállitottságu vagyok, az egyik srác albérletben lakott és mondta felezzük, gondoltam nooormális, én nem fizetnék),de te beszéld meg.
2014. ápr. 22. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
72%

Akkor vásárolj be hetente egyszer annyit, ami több valamivel annál, mint amennyit fogyasztasz!

Itt nem csak az összeg, hanem a bevásárlási is kapott dolog, amit Helyetted végeznek el.

2014. ápr. 22. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
96%
Rezsibe nem kell, de a kajába beszállhatnál. Nem úgy, hogy fizetsz, hanem hogy mondjuk megbeszéled vele és a szüleivel, hogy főzöl a családnál vacsorát, és te veszed meg az alapanyagokat.
2014. ápr. 22. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
71%
Nekem is van barátnőm, aki rengeteget van nálunk. Anyámmal lakok. Én 24 vagyok, ő 21. Szinte állandóan itt van, volt, hogy 1 teljes hetet egyfolytában. Fürdés, kaja, minden. Mindig szokott venni mindenfélét meg stb., meg hoz nekem is csomó mindent, de ez más, pénzt soha nem kérnék, hogy fizessen bármit is. Nem is engedném neki ha egyszer csak kijelentené, hogy beakar szállni a rezsibe. Soha a büdös életbe nem engedném. Össze akarok vele költözni. Én akarom elérni, hogy lakásom legyen, ott se akarom, hogy fizessen. Épp eleget tesz értem. Sokszor meghív, meg tényleg vesz ezt azt, meg az, hogy egyáltalán van nekem és szeret. Nekem ez a legértékesebb. Ennél többet nem is tudna adni, hiába akarna.
2014. ápr. 22. 03:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!