Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha parommal...

Mit tegyek, ha parommal allandoan a hazimunkan es a feltekenysegen veszekszunk?

Figyelt kérdés
2 eve vagyunk egyutt, miota osszekoltoztunk, ez megy gyakorlatilag. Mindketten dolgozunk, nehez fizikai munkat, sokszor csak egy szabadnappal, hol o, hol en dolgozok szombaton is. En fel oraval hamarabb erek haza, de csak mert a munkahelyem kozelebb van, fel ora seta, o kocsival megy, ez tobb ido, masik varos, tobb szunete is van. Munka utan bevasarolok, fozok, osszetakaritom, amit kell, haziallatokat ellatom. O munka utan eszik, szamitogepezik, fekszik az agyon. Kertem szepen, sirva, kiabalva, "segitsen", mert nagyon faradt vagyok, raadasul olyan a melo, hogy a kezem kivan tole nagyon. Hatalmas sertodesek aran reszerol megbeszeltunk, felirtunk dolgokat, pl heti egyszer en takaritom a furdot, haloszobat, naponta az allatokat, o a konyhat heti egyszer es o mosogat minden nap es mindenki felsepri a "teruletet". Ket het alatt 3-szor sikerult elmosogatni, es egyszer felig kitakaritotta a konyhat, pofavagasok es nagy sohajok aran, mert mar keso van es ez legalabb masfel ora, holott kb. 15 perc maximum. Nem arrol van szo, hogy ne tudnek en csinalni mindent, csak egyreszt tenyleg kimerult vagyok, masreszt nem erzem fairnek, hogy neki jar a pihenes, en meg le sem ulok, amig le nem fekszem aludni. Igaz, tegnap fozott es leviszi a szemetet, de ugy erzem, ez keves. A heten csak egyszer foztem, joval kevesbe voltam faradt, le is cseszett, miert kinai kajat hoztam, o azt biztos nem fogja szeretni. Mindezt azert, mert meg mertem emliteni, hogy a munkatarsam szerint nagyon jo ez a kinai kajalda, ami velunk szemben van, es onnan hoztam kajat. Mert a munkatars biztos ki akar velem kezdeni, egyebkent szerinte minden ferfi ki akar velem kezdeni, igy nem is szivesen emlitem, hogy egyaltalan szolok himnemuekhez, mert utana csak hallgathatom hetekig-honapokig. Tegnap szabadnapja volt, en dolgoztam 1-ig, bevasaroltam, kitakaritottam az allatokat, majd miutan nem mozdult, hanem mindjart es kesobb segit, a lakast is, mostam, teregettem, udvart rendbe raktam stb. ugyanis a mai napot kizarolag magamra szanom, szeretnek pihenni. Utana kerdeztem, mit gondol, mennyire sikerult tartani a megbeszelteket, persze megsertodott es meg nekem kene rosszul ereznem magam, mert egyaltalan szova teszem es mert szerintem o nem csinal semmit es en tonkreteszem az onbecsuleset, meg kiabal is ilyenkor. Mit lehet tenni? 27-29 evesek vagyunk, en vagyok a no.
2014. ápr. 6. 07:48
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Itt két különbözö dologról van szó.


A házimunka megosztása természetes kellene, hogy legyen, ha erre nem hajlandó, akkor a helyedben én sem csinálnám.


Az, hogy te elöbb érsz haza, max arra elég, hogy bevásárolj, a többit felesben kellene csinálni.

Ha nem hajlandó az otthoni munka egy részét átvállalni, akkor ne fözz és ne hozz kaját, egyen kenyeret meg a mi a hütöben van.

Aemnnyiben ebben nem partner - márpedig nem -, akkor gondold át, hogy ezt akarod-e vagy jobb nélküle.


A másik probléma a féltékenység, és ez sokkal súlyosabb. Ugyanis ha ok nélkül gyanusítgat, az mindig beteges dolog, a bizalom hiányára mutat. Ez jobb soha nem lesz, hanem egyre rosszabb, a végén már ki sem mehetsz a lakásból, mert áll a bál, és csak idö kérdése, mikor fog terrrorizálni, megverni.


Ennek a kapcsolatnak semmi értelme, nem látom jövöjét.


Én a helyedben kilépnék belöle.

2014. ápr. 6. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Ket ev alatt egyetlen alkalommal mentem el bulizni a baratnommel, ezt kb. fel evig hallgattam, hogy mert az egy szabadnapomon nem vele voltam, hanem aludtam a buli utan es biztos sokan kikezdtek velem. Mondtam neki, hogy ha kialudtam magam, ugyanugy egyutt lehetunk es ot szeretem, hiaba probalkozna barki. Okot sosem adtam feltekenysegre. "Bosszubol" elment horgaszni es csak este kerult elo.
2014. ápr. 6. 08:09
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Elsővel egyetértek maximálisan. A kapcsolatot fenntartani értelmetlen.
2014. ápr. 6. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Kissé úgy tűnik, párod részéről elmúlt a nagy szerelem...
2014. ápr. 6. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Ennek a kapcsolatnak lejárt az ideje,nincs értelme pedálozni érte.

Ha a tisztelet és a bizalom hiányzik akkor az veszett fejsze nyele. :/

Kezdj új életet nélüle,az neked is jobb lesz!

2014. ápr. 6. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Fiatal vagy, mi a fene tart téged emellett az alak mellett?! Ez egy lusta szemétláda, aki téged nem szeret. Ha te összekötöd az életedet valakivel, aki nem szeret (valószínűleg képtelen is a szeretetre), akkor te nem vagy normális. A féltékenység pedig akár életveszélyes is lehet, a gyilkosságok, családon belüli erőszak túlnyomó többsége ebből ered.

Szakíts vele most, lehet, hogy holnap találsz normálisat helyette. Ne hagyd magad ígéretekkel, lelki terrorral eltéríteni ettől a döntésedtől (már ha meghozod), ez az alak nem fog megváltozni! Így is elég későn eszméltél, két évet kidobtál az életedből. Ne tedd magad boldogtalanná egy életre (és esetleg születendő gyerekeidet), mert csak te leszel érte felelős!

2014. ápr. 6. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Én menekülnék az ilyen pasitól, biztos nem vesződnék vele tovább. Itt nincs értelme semmilyen praktikának hogy ràvedd az otthoni dolgokra is, alapból sz*rik az egészre meg rád is, a beteges féltékenykedése is a saját gyengeségéből fakad.
2014. ápr. 6. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Menekülj!
2014. ápr. 6. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Csak az idődet pazarlod. Minél előbb lépsz ki ebből a kapcsolatból annál több időd marad valaki másra aki szeret és megbecsül!
2014. ápr. 6. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Idopazarlas, koltozz el. A hazimunkahoz valo hozzaallasa nem fog valtozni, ha gyereketek lenne, akkor is minden a te nyakadba zudul. Keress mast.
2014. ápr. 6. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!