Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Meghalt a párom testvére és...

Meghalt a párom testvére és nem tudom hogy viselkedjek vele, miben segitsek neki?

Figyelt kérdés

Tegnap meghalt a barátom 8èves kistesoja.

A rèszleteket nem szeretnèm.leírni mert nekem is fáj sok.idôt töltöttünk vele ès közel állt hozzánk párom tegnap este óta sír és aludni se alszik.:/

Mivel tudnám megnyugtatni mit mondjak neki? :( Tudom.hogy most nekem kell erôsnek lennem ès segitenem nekik..

17/L



2014. ápr. 22. 09:55
 1/6 anonim ***** válasza:
68%
Megnyugtatni nem tudod, de csinálj neki kaját vigyél inni és legyél mellette. Ha tudsz segíts a szüleinek is. Részvétem! :-(
2014. ápr. 22. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Részvétem az egész családnak.

Ne mondj neki különösebben semmit,legyél vele, de most különösen vedd figyelembe, ha néha esetleg egyedül akar lenni egy kicsit, ez nem ellened irányul.

2014. ápr. 22. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
92%
Ilyenkor nem tudsz segíteni. Ne próbálj úgy tenni, mintha erős lennél. Senkinek nem kell erősnek lenni. Én a kaját se eröltetném. Ha igényli a párod, legyetek együtt (kvázi sírjatok együtt), ha a család nem igényli, hogy ott legyél (akármennyi ideje jártok, te nem vagy még családtag, akkor se, ha szeretnek), akkor tartsd tiszteletben.
2014. ápr. 22. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
93%

Legyél úgymond készenlétben, légy elérhető. Ha valamit szeretne, majd ő jelzi, ilyenkor "tukmálni" a segítséget nem feltétlenül jó.

Illetve légy nagyon türelmes és elnéző, mert a gyász sok mindent ki tud hozni egy emberből. Ha látszólag piti dolog miatt veszekszik, vagy támad rád, ne vedd fel, ez lehet a gyász miatt.

De van aki begubózik és nem akar senkivel beszélni, van akinek az segít, ha akár folyamatosan ismételgetve elmeséli a halálesetet vagy az elhunytról beszél. Akármelyik típus is a barátod, tartsd tiszteletben, te ne kezdeményezz semmit most.

Ha egyedül akar lenni és akár napokra eltűnik, azt is tartsd tiszteletben, biztosítsd róla, hogy bármilyen lehetetlen időpontban kereshet, rendelkezésre állsz - de te ne keresd.

2014. ápr. 22. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Részvétem.

Enyhíteni nem tudod a bánatát, így a legjobb ha most "távolból" vigyázol rá. Hagyd magára, ha szüksége lesz rád, szólni fog.

Sok évvel ezelőtt én is ilyen gyászban voltam, és kezdetben még az is zavart, hogy a barátom nagyon sajnált, és állandóan vigasztalni akart..

2014. ápr. 22. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönjük szèpen.

Igazábôl ô nem akarta hogy egyedül hagyam a szüleit sem zavarom anyuja is odajött hozzám hogy kedves töllem hogy segitek,s mondtam hogy ez termèszetes :|

Ô inkább próbálja kibeszèlni amit èrez ès meghallgatom:( köszi a válaszokat:)

2014. ápr. 22. 14:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!