Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerinted túl reagálom vagy...

Szerinted túl reagálom vagy jogos, amit érzek?

Figyelt kérdés
Annyiról van szó, hogy az év néhány ünnepén ( karácsony, születésnap, névnap leginkább) a párom édesanyjának mindig ketten közösen járunk utána és veszünk ajándékot, míg az enyémnek csak én, a saját fizetésemből vagy sokszor nem is kapott. A párom és édesanyám közt nincs konfliktus és semmi baj, ezért nem értem, nekem miért kell mindig anyagilag beszállni és fordítva miért csak én pengetek? És hozzátenném az övé még el is várja, hogy vásároljunk neki... Szerintetek kérdezzek rá vagy hülyeség? Engem kicsit zavar, mert az én édesanyám is megerdemelné néha a meglepetést.
2014. ápr. 23. 09:48
 1/8 anonim ***** válasza:
95%
Már miért lenne hülyeség? Hol igazságos ez? Nem csak hogy egyformán kellene ajándékot vennetek, de még összegben is egyformán. Mi erre mindig figyelünk. Nem néha érdemelné meg anyukád, hanem pontosan akkor, annyiszor és úgy, ahogy az övé!
2014. ápr. 23. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
84%
Én nem vennék anyósnak akkor, legközelebb megmondanám, hogy menjen egyedül, más dolgod van. Majd meglátjuk, hogy fog neki tetszeni.
2014. ápr. 23. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Mi ezt úgy oldottuk meg, hogy az én családtagjaimnak én veszem meg az ajándékot, de ketten adjuk, a párom pedig a saját családtagjainak veszi meg, de szintén ketten adjuk. Az első ilyen ajándékozós alkalomnál megbeszéltük ezt. Másfél éve vagyunk együtt. Ha házasok leszünk és közös lesz a kassza, akkor nyílván nem lesz olyan, hogy az én pénzemből vettük vagy a te pénzedből vettük.

A megoldás itt is az lenne, hogy kommunikáljatok egymással! Ha zavar, akkor persze, mondd csak el nyugodtan a párodnak.

2014. ápr. 23. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
98%

Árulj már el nekem valamit?

Van szád ugye? Akkor miért nem mondod a barátodnak, hogy

- Béla! Holnap megyünk vásárolni anyumnak szülinapi ajándékot. Fele-fele ahogy mindig is szoktuk.


Ha nemet mond, akkor legközelebb ezt mondod:

- Mit mondtál Béla? Hogy holnap megyünk vásárolni anyukádnak szülinapi ajándékot? Én annyival szállok be amennyivel te szokták az én szüleim ajándékával, és nem érek rá vásárolni, ahogy te sem szoktál ráérni..



Na?? Miért nem lehet megmondani, hogy vagy mindkét szülőt támogatjuk közösen, vagy egyiket sem..

2014. ápr. 23. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
23%

Milyen kapcsolat az, ahol nem közös a kassza?

Közösen pénzből vesszük asz ajándékot mindkettőnk családtagjainak.

Miért nem beszélitek meg ezt egymással?

2014. ápr. 23. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Istenem. Megint egy anyuka pici fiába sikerült beleszeretnie valakinek. Feltehetnék ilyen kérdéseket, hogy: az elején nem tűnt fel? Mit eszel rajta? De már leszoktam róla, 10-ből 10 nem tudja megválaszolni.
2014. ápr. 23. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Igazad van, de nekem is lenne egy kérdésem: milyen kapcsolat az, ahol az egyik fél a gyakorin kérdezi meg, hogy szólhat-e a párjának, ha zavarja valami?
2014. ápr. 23. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
93%

Jaj istenem, maradjatok már, lassan minden kérdésnél megmarjátok a kérdezőt, hogy miért nem kérdezi azt, akire tartozik! Akkor mi értelme ennek az oldalnak és ennek a rovatnak?? Ezt minden kérdezőnek oda lehetne nyomni, miért nem kérdezed az anyád, a férjed, a barátnőd, a szomszédod, miért bennünket cseszegetsz itt.... Csak azt nem értem, hogy akiknek ezek a kérdések szúrják a szemét, azok miért vannak itt, miért nem olvasnak valami mást?? Hm?

Gondolom, majd megkérdezi a pasit, csak előtte még közvéleménykutatást végez :D.


Nem reagálod túl, teljesen jogos, a második alkalomnál szóvá kellett volna tenned! Az jó megoldás, amit a nem tudom hányas írt: legközelebb bejelented, hogy mentek, ha nem megy veled, oké, de megvárnám, míg az ő anyukájának kell venni, aztán megmondanám, hogy nem megyek, oldja meg egyedül! Ha nagy szemeket mereszt, akkor elmagyarázom, hogy ez micsoda szemtelenség a részéről, miért és mennyire bántó rám, illetve az anyámra nézve.


Az nem jó, hogy mindez téged csak "kicsit" zavar, mert ez így nagyon messze van az igazságos, egyenlőségen alapuló kapcsolattól......

2014. ápr. 23. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!