Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez tényleg önzőség lenne?

Ez tényleg önzőség lenne?

Figyelt kérdés
Már 1 éve szeretnék új telefont, mert a régi alig működik, szét van jőve, pedig tökre vigyáztam rá, de már 4 éve megvan. Kértem szülinapomra, arra nem kaptam semmit, kértem évvégére, nem kaptam semmit, kértem karácsonyra, most erre sem kapok semmit. De komolyan SEMMIT, max egy pár kesztyűt. Ruhákat kapok a nagyszüleimtől néha, de már most előre kaptam egy felsőt és "na, akkor már ez a karácsonyi ajándékod is". Kitűnő tanuló vagyok, versenyeket nyerek, nem járok szinte sehova bulizni, szóval még az sincs, hogy kicsapongó életet élnék és nem lehetne nevelni. Szilveszterezni szerettem volna a barátnőmnél, nyilván oda sem mehetek el..Szeretnék egy telefont, de anya arra hivatkozik, hogy minek vegyen, ha úgyis ellopják (1-szer lopták el véletlenül a kabátomat és azóta ezzel piszkál). Igen igen tudom, hogy gyereknek nem kell követelőzni, örüljön, hogy eltartják, de szerintem megérdemelnék már 1 telefont. Semmi mást nem kértem, 15. szülinapomra is ezt szerettem volna, de anyu nem vett semmit, még tortát sem csinált. Tényleg sehova nem mehetek soha, már szinte semmi örömöm nincs és amit nagyon szeretnék egyszer az életben, azt sem kapom meg. Más járhat ide-oda, kap ezt-azt, annak ellenére, hogy mondjuk nem is tanul jól vagy nem érdemli meg. Mondtam anyunak, hogy nagyon nagyon szeretnék már 1 telefont, mert a régin szinte már hívni sem lehet senkit és nekem nagy szükségem van mobilra, mert a lakhelyemtől rohadt messze járok suliba és azért jó, ha van nálam telefon. Azt mondta, hogy ő telefonra nem ad ki semmit, de most már elrontottam a karácsonyt, mert mertem kérni (szép szóval). Mondtam, hogy akkor legalább engedje meg, hogy a barátnőmnél szilveszterezzek, természetesen nemet mondott. Most komolyan..ez nem igazságtalan egy kicsit? Nem is élünk rosszul és nincs is sok kiadásunk, mégsem kérhetek lassan 16 éves létemre semmi olyat, amit szeretnék, mintha ketrecbe lennék zárva.
2009. dec. 23. 12:06
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Hogyha tényleg jól éltek, és van pénzetek, akkor a szüleid sajnos nem normálisak.. :S
2009. dec. 23. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
91%
Milyen szolgáltatód van? (pannon voda, t-mobil) Lehet, hogy tudok neked küldeni.
2009. dec. 23. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz helyzetbe vagy!

Írtad,hogy ruhákat is csak néha kapsz.Ha szükséged lenne/szeretnél több ruhát akkor beszélj olyan lánnyal aki alkatra olyan,mint Te és segítene neked.Pl.:barátnőd,unokatesód.A lényeg,hogy amiket ő már nem hord,de jó állapotú neked adhatná:)


A telefonra pedig hát mit mondjak...Néha elég nehéz a szülőkkel.4-es koromban kaptam egy használt mobilt,mert hittanra jártam stb. és hogy ha van vmi tudhjak beszélni a szüleimmel.Ez a telefon tényleg nagyon alap volt,siemens A50-es.2évre rá,hogy nálam volt állandóan szétesett,kikapcsolt magától...Mondtam a szüleimnek,de nem érdekelte őket.5évig volt ez "mobilom".A végén már nem is tudtam szinte használni,ha telefonáltam nem hallottam,hogy mit mondanak stb.Végül most,ballagásomra kaptam egy mobilt,mert megmondtam,hogy ne vegyenek semmit.Én egy mobilnak örülnék,más nem kell.

Bocsi az offért.


Szóval a szülőkkel elég nehéz.Nem tudom van-e pénzed,és ha igen mennyi.De mondjuk megállapodhatnál a szüleiddel,hogy mennyi összegben gondolkozhatsz telefonon és annak az összegnek x%-át kifizeted te.

15/L

2009. dec. 23. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
nem azt mondom, hogy nagyon jól élünk és tele vagyunk pénzzel, de nem is rosszul.
2009. dec. 23. 12:21
 5/6 A kérdező kommentje:
de mondjuk az is gáz, hogy nyáron elmentem dolgozni (nem fizikai munkára, mert arra tuti nem mennék el..ilyen bkv jegyekkel foglalkozó céghez) és a pénzből, amit kerestem, venni akartam néhány jó cuccot. anyu elvette tőlem, mert abból fizetett ki vmit és azóta sem adta vissza. meg például nagyszüleim vesznek nekem valami nagyon drága felsőt, ruhát vagy nadrágot és abban járok pár hónapig. mikor mondtam, hogy nem kell drága cucc, inkább olcsóbb legyen és akkor talán több ruhám is lenne.
2009. dec. 23. 12:26
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Bizonyítsd be, hogy nekik is jó lenne, ha elérhetnének.
2009. dec. 23. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!