Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kicsiként hogy személyesítetté...

Kicsiként hogy személyesítettétek meg a halált? Normális hogy a kisgyerekek erről beszélgetnek? Ijesztő.

Figyelt kérdés

Unokaöcsi az 6, unokahúgi pedig 5 éves. Nagyon ijesztő tud lenni hogy maguk között egyre többet beszélnek a halálról, mennyről, életről..stb. Mikor vigyázok rájuk van hogy kérdezgetnek "hogy néz ki a halál?", "mi történik a halál után?", "mindenkinek meg kell halnia?". Én ilyenkor nem merek mit mondani (én csak 17 éves vagyok). Félek hogy rosszat mondok és megijeszteni se akarom őket. Múltkor éppen tőlem kérték hogy meséljenek nekik és mikor befejeztük akkor a kislány szó szerint ezt mondta:

-A kaszás mikor jön el értünk?

Csak nézek ki magamból! Mi van?! Miért kezdték el hirtelen ezek a dolgok érdekelni őket? Nagyon megijesztettek. Szóval ez normális hogy ilyenekről beszélnek? És az ilyen kérdéseikkel... a frászt hozzák rám. Hasonló kivel történt? Vagy ki élte át ezt a "korszakot"?



2014. ápr. 24. 14:35
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
76%

Miért ne lenne normális?


Pont azért érdekli őket, mert még kicsik, hogy felfogják a létezés - halál fogalmait. A halál ténye biztos, az időpontja bizonytalan. Rengeteg felnőttnek is nehéz, ezért vannak vallásos sztorik halál utáni életről.

2014. ápr. 24. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

"Nagyon ijesztő tud lenni hogy maguk között egyre többet beszélnek a halálról,"


Ez Rólad szól, a Te érzéseidről.

Számomra a halálban semmi ijesztő nincs, és nem lenne megerőltető számomra minden kérdésükre válaszolni.:)

Teljesen természetes, hogy gyerekek érdeklődnek az élet, a világ, a természet dolgai iránt.

2014. ápr. 24. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
21%
" a halál csupán a kezdet"
2014. ápr. 24. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Hát köszönöm. A szüleikkel ilyeneket nem is beszélnek (megkérdeztem őket és azt mondták nekik egy szóval se említettek ilyeneket) de tőlem annál inkább kérdezgetnek. Most mit mondjak? Hiszen még csak a fogtündérben meg a mikulásban hisznek.
2014. ápr. 24. 14:50
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Azt kell mondani,hogy a halál nem néz ki sehogy,nem létezik a kaszás.

Valamint azt kell mondani,ami a valós:ez egy természetes folyamat,és valamikor minden ember életében eljön a halál.

A halál egy végleges állapot.

Ennyit kell mondani.Nem kell gyerekesen magyarázni,vagy kiszínezni a dolgokat.Úgyis aztán később megtudják a teljes igazságot.

A kedves szülők meg körülbelül elbújhatnak,ha nem mondták el neked azt,hogy mit mondj a gyerekeiknek ezzel a dologgal kapcsolatban.

2014. ápr. 24. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Én is hasonlóan mondtam nekik, de mivel a szülők (pláne a nagyszülők) vallásosak akkor elkezdtek engem szidni hogy miért mondogatom a gyerekeknek hogy nincs semmi a halál után?!
2014. ápr. 24. 14:59
 7/16 anonim ***** válasza:

Erősen emlékeztet erre a téma, legalábbis ami felé kezdtek elmenni a hozzászólásokkal:

http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__anyos-apo..

2014. ápr. 24. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

A kicsiket érdekli a téma, ez normális és természetes. Az nem normális, ahogy a szüleid meg nagyszüleid állnak a kérdéseikhez.

A maguk szintjén kell beszélgetni a halálról.

Nekem azt mondták, hogy aki meghal, a csillagok közé kerül és onnan figyel majd, és ha fenézek az égre, akkor láthatom is a csillagát. Teljesen kielégítő magyarázat volt, nem ijesztettek meg, nem ért semmi trauma, és felnőttként sem érzem úgy, hogy átvertek, hazudtak volna.

2014. ápr. 24. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
87%

"A szüleikkel ilyeneket nem is beszélnek"


Van egy jó hírem. Lehet, hogy a szexuális felvilágosítás is rád marad. A gyerekeknél előfordul, hogy a korban közelebb álló unokatesóktól, családtagoktól, ismerősöktől kérdeznek olyanokat, amiket a szüleiktől kínosnak éreznek.

2014. ápr. 24. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Kérdező! Miért nem mondod azt a gyerekeknek, hogy a halál is valami hasonló dolog, mint a születés. A születésedre nem emlékszel, így nem tudsz róla sokat, meghalni meg nem haltál meg, arról meg azért nem tudsz. És kérdezd meg őket, hogy mondjuk ők hogy emlékeznek a születésükre. Ők se fognak...

Vagy mondd azt, hogy fogalmad sincs milyen a halál, de biztos úgy történik, mint a növényeknél vagy az állatoknál, és figyeljétek meg közösen azokat...

2014. ápr. 24. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!