Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti mit választanátok? Hogyan...

Ti mit választanátok? Hogyan kezdjek neki a nagybetűs életnek?

Figyelt kérdés

Lassan 19 éves vagyok, most érettségizek. 5-en vagyunk a családban, anyukám egyedül nevel minket, jelenleg munkanélküli én pedig a suli mellett dolgozok.

Jogi egyetemre jelentkeztem, ott egy okj-ra ami államilag támogatott (már ha elérem azt a pontszámot és felvesznek).

Második lehetőségnek a kisgyermeknevelői okj-t, illetve 3.helyre a kereskedői képzést "választottam".


A dilemma csak az, hogy vajon a mai világban melyik szakmával, iránnyal tudnék boldogulni.

Mind 3 szimpatikus, azonban mivel eddig csak a kereskedelemben dolgoztam és diákként, így nincs teljes képem az összesről.



Ti továbbtanulnátok a helyemben? Melyik okj-t választanátok?


Mindenképpen szeretnék mellette végre valami normális melót csinálni, a sulit pedig levelezőn. A párommal hamar szeretnék összeköltözni.



2014. ápr. 24. 21:09
 1/9 anonim ***** válasza:
76%

Nos Én olyan vagyok aki picivel később rakott le szakmát...

Melegen ajánlom amíg tudsz járj suliba!Csinálj olyan szakmát ami közel áll a szívedhez mert ez is nagyon sokat számít és könnyebben is fogsz boldogulni ha szereted csinálni amit csinálsz és így jobban is tudsz teljesíteni mint a többi és ez kifizetődő.

Szóval mindenféleképpen tanulj tovább,Én csak szakmáig vittem,akik legalább egy technikumot végeztek azoknak sokkal könnyebb a melójuk és több a fizetésük,könnyebben helyezkednek el(tapasztalat van bőven a baráti körömben)

Szóval megéri tovább tanulni!Ezekből a 3 szakmából a jogi fizet jobban aztán kereskedelni aztán gyermeknevelő kullog az alján,bár mondjuk óvónéniként is lehet viszonylag jól keresni de többet is kilehet hozni...Mellesleg csókosnak kell lenni hogy jó helyre bekerülj vagy hogy egyáltalán bekerülj egy óvódába(jelenleg szerintem így van)

2014. ápr. 24. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
9%
Egyik se legyél gengszter raper
2014. ápr. 24. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
38%

az igen:

"jogi okj-s egyetem" ..most vagy nagyon kevered a fogalmakat,vagy fogalmad sincs róla,hogy miről van szó.

2014. ápr. 24. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
86%

Ezek közül és ennyi infó alapján a harmadikkal jársz a legjobban. Az első nem tudom, hogy mi lehet, de ha jogi-asszisztens vagy valami hasonló, azzal nem fogsz tudni elhelyezkedni. Kisgyermeknevelő = éhhalál.

A harmadik lehet piacképes.

2014. ápr. 24. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
64%
3-as válaszoló, már miért keverné a fogalmakat? Egyetemeken, főiskolákon szoktak indítani OKJ-s képzéseket. Miért ne járhatna egy jogi egyetemre OKJ-s képzésre? Nyilván nem a doktori jogász végzettséget fogja kapni, hanem mondjuk mittudomén egy asszisztensi OKJ-s végzettséget. És ha ezt a képzést éppen az XY Egyetem jogi kara tartja, akkor most hogy kellene mondania szerinted? Kancsó utca 26-ba jár? Te se így mondanád, hanem hogy az XY egyetemre OKJ-s képzésre járok.
2014. ápr. 24. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
31%

"Jogi egyetemre jelentkeztem"


Nem az egyetemre jelentkezett.

2014. ápr. 24. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
64%

Árulj drogot. Abban biztos van pénz.


Jogászokból túlképzés van, óvodából/bölcsödéből se fog megnyílni egy új sem, ami van, az meg teli van még vagy 20 évig. Kereskedői képzés mire jó nemtom, de nagyon gyanús hogy inkább valamilyen eladói okj-t egyértelműbb lobogtatni.


Ha 1-2 év alatt megvan a képzettség, legfeljebb akkor érdemes továbbtanulni, egyébként semmi esetre sem.

2014. ápr. 24. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
jogi okj!
2014. ápr. 25. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

A hármas válaszolónak írom:

Nézz utána, mielőtt butaságokat írnál...

Van jogi okj, aminek pontos megnevezése: jogi felsőfokú szakképzés (régi neve jogi asszisztens) Ez több egyetemen indul Mo-n, pl. a Károli Gáspár Református Egyetemen. Ide adtam be jelentkezésemet!


Így aki azt írta, hogy "nem egyetemre jelentkezett", az is nagyot tévedett.


Aki nem ért hozzá, inkább ne írjon ide.


A többieknek köszönöm a választ! Mindenképpen a jog érdekel, de nem szeretnék jogásznak menni több okból is. Ezzel a végzettséggel a közszférában szeretnék elhelyezkedni. A kereskedői végzettség végül is a bolti eladóval egyezik meg, csak ez egy kicsit összetettebb. Van már alapom hozzá, 4 évig tanultam kereskedelem-marketinget (4 alapozó tárgyat), ebből most teszek érettségit.

Ezt a tudást a jogban is hasznosíthatom egy picit és a kereskedői képzésben is, ezért is írtam ki a kérdést, mert mindkettő érdekel és közel áll hozzám.

2014. máj. 18. 23:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!