Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem kellene most már egy...

Nem kellene most már egy szinttel feljebb lépniük?

Figyelt kérdés

17 éves vagyok, és egyszerűen nem értem a szüleimet. 14 éves korom óta járok el szilveszterezni, számukra jól ismert, megbízható baráti körrel.


Minden szilveszterkor alap dolog, hogy a meghívottak visznek piát magukkal. A szüleim ezt a dolgot, egy teljes üveg gyerekpezsgővel tudják le, és minden évben elvitetik velem a buliba. :D


Eddig poén volt, de most már k*rva égő. Veszek magamnak piát, tehát megoldom saját zsebből, de miért nem ajánlják fel, hogy na fiam, itt egy üveg pezsgő, vidd el magaddal! Legalább...

Arról nem is beszélve, hogy múltkor a sétáló utcában mikor családi barátokkal voltunk mindenki forralt borozott, míg én nem ihattam.


Nem nagy probléma, de, hogy mondjam meg nekik, hogy már nem egészen 10 éves vagyok, és a buli nem abból áll, hogy activitizünk egész este?



17F, két hónap és 18


2009. dec. 23. 22:04
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
:))) Sztem tök aranyos. Az én apum mikor egyszer fent volt az albérletembe, meghökkenten tapasztalta a szekrény tetején a sörös dobozokat...23 voltam akkor. Szerintem addig jó míg megvan bennük ez a kis naivitás :) Úgyis tudják mi megy ott, de legalább a lelkiismeretük jó marad. Sztem marad tovább a zsebpénzből vett pia :) Amúgy én ettől függetlenül még szeretem a kölyökpezsit :$
2009. dec. 23. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Én is imádom :D


De eddig egyébként elég jól fedezem a péntek estéimet is :)


2 éve eljárok, de semmit nem látnak rajtam másnap :D Tudnád, mekkora harc van ilyenkor a gyomrommal :D

2009. dec. 23. 22:12
 3/10 anonim ***** válasza:
50%
Már miért lenne égő? Inkább az az égő, aki állandóan csontrészegre vedeli magát. Ha meg 18 leszel 2 hónap múlva, fölöslegesen nyavalyogsz, legközelebb úgyis "rendes" piát fognak neked adni. Amúgy még örülhetsz is, hogy adnak valamit a szüleid, nekem sose adnak, mindent magamnak kell megvennem.
2009. dec. 23. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
75%

Egy szülőnek mindig nehezére esik látni h felnő a pici fia!

Tudom a lányom 19 ,bár én fokozatosan engedtem neki a dolgokat(bár hálistennek no cigi,no pia és kb 1-2 buli) nem a 18. szülinapjától.

akkor nincs átmenet csak az ESSÜNK NEKI MOST MINDENT LEHET

de aztán jön a pofára esés h mégsem.

Ilyenkor szoktak lelépni otthonról.

De Nálad vszinüleg nem iylen a helyzet :)

Inkább csak féltenek ,de biztosan szeretnek !

2009. dec. 23. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
33%

nem értem mi bajod. Mindent a szüleid fizessenek? Vegyél piát magadnak. Mindenki magának veszi. Szép is lenne, hogy ők fizetik a piádat plusz a wc-t is ők takarítják utánad.

Jah, és nem vagyok, szülő, 2 évvel vagyok idősebb nálad. Szerintem ne csodálkozz, hogy gyerekként kezelnek.

2009. dec. 23. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Én csak egyszer buktam le, pedig ha itthon vagyok nagyon ritkán megyek el. De szegény gyomrom beárult :))) Szerintem tényleg tök rendjén van így, hagy éljenek még picit ebben a tudatban :) (1. voltam)
2009. dec. 23. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Örülj neki, hogy ilyen gondos szüleid vannak. :)

Velem sosem törődtek, de én magamtól választottam azt, hogy egy kortyot se igyak.

2009. dec. 23. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

ma 22:29


Nem. De ugyan már, egy pezsgőről beszélünk. Én sem abba a 700ftba halok bele, hanem az elvről van szó,

2009. dec. 23. 23:02
 9/10 anonim ***** válasza:
53%
Örülj neki, hogy egyáltalán buliba elmehetsz. Ha tudnák, hogy iszol, ott se lehetnél. Nem menő dolog a pia, és ráadásul fiatal vagy hozzá. Nem kioktatás, de pár év, és rájössz te is, plusz ha lesz saját gyereked, akkor pláne megérted majd a szüleid. :)
2009. dec. 23. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

17 évesen én is ittam szilveszterkor és sem én nem voltam részeg,sem a barátaim.Az,hogy valaki elmegy bulizni és iszik nem jelenti azt,hogy a végén a saját hányásában fetreng.Legalábbis nálam nem ezt jelenti.Különben sem tartom helyesnek azt a felfogást,hogy aki inni mer hétvégente az rossz,megbizhatatlan és a társadalom szégyene.Mértékkel is lehet csinálni.:)


Kérdezőnek:beszéld meg velük,hogy jól esne neked,hogy ha lehetőséged van ihatnál egy kis forralt bort vagy pezsgőt.Illetve kérdezd meg ,hogy miért zavarná őket.Véleményem szerint nekik is lassan el kell fogadniuk,hogy lassan felnősz.

2009. dec. 24. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!