Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek mennyi időre...

Szerintetek mennyi időre lehet elengedni egy 2,5 éves kisgyereket a nagyszülőkkel nyaralni?

Figyelt kérdés

2x1 hét nagyon sok?


Jó a kapcsolata a nagyszülőkkel, aludt már ott nélkülünk.


2014. ápr. 26. 09:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
86%
Elsősorban nem attól függ, hogy mennyire jó a kapcsolata a nagyszülőkkel, hanem attól, mennyire bírja ki nélkületek. Az én unkáim mikor ekkorák voltak, először örültek, hogy hurrá, megyünk a mamához, de első este eltört e mécses, mert hiányzott az apu és az anyu. Szerintem mindenképpen próbáljátok meg, mert a gyerekeknek meg kell szokni, hogy nem mindig a szülő van velük, de legyetek "ugrásra készek" arra az esetre, ha már nagyon nagy a baj. A maradást nem szabad erőltetni, mert az lelkileg megviseli a gyereket, még az is felvetődhet benne, hogy azért kell a nagyival lenni, mert anyu el akarja őt passzolni. Ennek pedig beláthatatlan kihatásai vannak.
2014. ápr. 26. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 Andi80018 ***** válasza:
83%
Hát, eléggé. Bár, ha megszokta, hogy sokat van egyedül velük, akkor az talán nem gáz, de nekem sok, lelkifurdalásom lenne, hogy otthagytam, vagy ilyesmi. Nekem 2,4 éves a fiam, és max két éjszakát és három napot hagyom a nagyszülőknél. A harmadik napon már fura érzésem van, mennék érte. Szóval én nem bírnám két hétig nélküle, de ő se nélkülünk, szerintem. :-)
2014. ápr. 26. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
A 2x1 hét úgy lenne, hogy 1 az én szüleimnél és 1 anyósoméknál. 5 nap, mi közben dolgozni fogunk a férjemmel.
2014. ápr. 26. 10:02
 4/14 A kérdező kommentje:

"anyu el akarja őt passzolni" helyesen: anyu ÉS apu.


Nekem is hiányozna, ez egyértelmű.

2014. ápr. 26. 10:04
 5/14 anonim ***** válasza:
77%
A kommentedre: azért írtam anyut, mert az én unokáim (7) mindig csak az anyu után bőgtek. Aput meg se említették, pedig imádják. Az aputól pedig bocsánatot kérek, hogy kihagytam.
2014. ápr. 26. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem sok a 2 hét.


Nagyon maximum 1 hét.

2014. ápr. 26. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Szerintem egyáltalán nem sok, az enyém 3 évesen 5 napos táborba ment az óvodával és imádta :)
2014. ápr. 26. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
62%
Nálunk az volt a szokás a családban, hogy a nagyszülők akkor vitték a kicsiket, köztünk minket is tesómmal amikor "lekerült a pelus". Nem tudom miért ők ehhez mérték, gondolom nem volt kedvük a nyaralást pelenkázással tölteni :D de én pl 2 évesen már 1 hétre mentem velük miskolcra a másik 2 unokatesómmal együtt.
2014. ápr. 26. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
62%
8-as vagyok annyi még, hogy ha megbízol a nagyszülőkben, felelősségteljesnek tartod őket akkor simán elengedném. Sok szülő manapság túlfélt a gyerekét és bele se gondol, hogy az ő gyerekkorukban mi volt, hogy pont arra az emberre nem bízzák a gyereküket aki őket is felnevelte normálisan. Nálunk volt, hogy nyáron 2-3 hétre is "lepasszoltak" hol egyik hol másik mamához a kertbe mert anyáék dolgoztak. Néha meglátogattak minket, hazavittek 1-2 hétre aztán megint mamánál voltunk senkinek nem volt lelkiismeret furdalása és mi se sérültünk ezért csak pluszt kaptunk ezzel, hogy ott lehettünk unokatesókkal stb. Engem valamelyik nap azért hurrogtak itt le, mert általában 7végén a nagyszülőknél van a kislány, na és? Nem lepasszoljuk, tt is ugyanolyan szeretetben van. Nem a tulajdonom a gyerekem, hogy kisajátítsam. Ha jól érzi magát ott miért ne menjen. Csináljátok úgy ahogy nektek jó mással meg ne foglalkozzatok ki mit mond.
2014. ápr. 26. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Ha jól érzi magát a gyerek, akkor nem sok a 2x1 hét. Jó is, ha megszokja mások társaságát, nem csak a szülőkét.

A szülők is kipihenik a gyereknevelést.

2014. ápr. 26. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!