Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy tudom elkerülni a kelleme...

Hogy tudom elkerülni a kellemetlen Karácsonyt? Két nagyon más anyagi helyzetben lévő nagyszülőkkel?

Figyelt kérdés

Az egész nagy család nálunk lesz Szenteste! Ennek mindenki örül, nem ezzel van gond.

A gond ott van,hogy az én szüleim nagyon jól állnak anyagilag, a párom anyukája és testvére kevésbé.

Édesapám vett a gyerekünknek egy nagy értékű karácsonyi ajándékot!

Előre félek,hogy kellemetlen helyzetbe hozom ezzel a párom családját.

A férjem szerint ne foglalkozzak ezzel, hiszen a kapcsolatunk kezdetétől tudja a családja,hogy hogy állnak a szüleim. Ez van, el kell fogadni.

Már az is eszembe jutott,hogy megkérem, ne Szenteste adják oda anyuék a gyereknek az ajándékot, de erre anyukám azt mondta,hogy ne vegyem el aputól azt,hogy Szenteste adhassa át az ajándékot az imádott unokának. Ebben is van igazság!

Ti mit tennétek?


2013. nov. 28. 14:22
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
75%
Lehet, hogy a kisebb értékű ajándéknak jobban fog örülni.
2013. nov. 28. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Persze lehet!

Bár ez tényleg olyan, aminek fog szerintem, mert már próbálta egy kis barátjánál!

Meg örül ő mindennek, sőt anyósék igazán jó ajándékokat tudnak neki venni. Csak akkor is olyan kellemetlen nekem már így előre!

2013. nov. 28. 14:27
 3/19 anonim ***** válasza:
21%

Nálunk is volt ilyen. Gyerekeknél nehéz megmagyarázni, hogy Te ezért kaptál kevesebbet, mint a másik, mert szegények vagyunk... Nem ragozom, mindenki érti.

Mi azt csináltuk, hogy szenteste a nagyjából egyenértékű ajándékokat adtuk át, amit ez egész család láthatott. Ami olyan volt, azt négyszemközt. Azért, hogy jujj ne vegyük el a szenteste örömét, oké, de gondolni kéne a másikakra is, aki kevesebbet kap, annak se vegyük el, főleg ha évközbe is kevesebbet kap. Én ezt nagyon utáltam a karácsonyban. Ha a gyerekek nem irigyek akkor meg nincs probléma.

2013. nov. 28. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Egy gyerek van még csak, a miénk!

Az a baj,hogy aput is megértem, mert ezt várja már hetek óta,hogy odaadhassa! Nyilván azt sem szeretném, ha ott állnának ajándék nélkül a fa előtt, meg akkor meg az a ciki,hogy mindenki mástól kap!

2013. nov. 28. 14:31
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Akkor lesz kínos ha azzá teszed. Próbáld meg természetesen kezelni a dolgot és a gyereknek is épp ideje megtanulnia, hogy a karácsony nem az ajándékozásról szól.

Ne éreztesd vele, hogy ciki van és akkor nem lesz ciki.


Az én nagyszüleimnél is hasonló különbségek voltak/vannak, ráadásul a szegényebb még egyedülálló is, mégis szinte csak felnőtt fejjel tűnt fel a dolog. Nem ez számított már akkor sem.

Nem kell ezt túlreagálni.

2013. nov. 28. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
80%

Akármennyire rosszul állnak, sem kellene ajándék nélkül állniuk a fa mellett. az ajándék nem feltétlenül pénzkérdése.


Tudom milyen érzés, az én szüleim is lényegesen jobban állnak, mint az anyósom..

Amikor összeköltöztünk karácsonyra egy szipi- szupi lapostévét kaptunk, nagyon aggódtam a reakciók miatt, de végül sztem nem is mondtuk me, hogy mit kaptunk, mert pont nem kérdezték.

ennél kellemetlenebb csak a nászajándék volt.

A szüleim a kezünkbe nyomtak 500E ftot...hogy ha kell költsük az esküvőre, ha nem kell, akkor rakjuk el, ennyit szánnak.... anyósom 20E ft-ot adott...

azóta sem mondtuk el mennyit adtak a szüleim, mert tudom, hogy rosszul érezné magát, pedig amit ő adott az is erőn felül volt, és nem vártuk el.

tehát csak az érzésit féltem...


Még nincsen gyerek,de már előre félek tőle...mert anyu elhintette, hogy akkor lesz neki játszósarok náluk, meg homokozó...stb, anyósomék panelban laknak, már a nem létező gyerekre megkaptam, hogy az én szüleimnél biztos többet lesz a gyerek (valószínűleg így lesz, de ennek semmi köze nem lesz a homokozóhoz, és az anyagi javakhoz)


:(:(

2013. nov. 28. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
22%

Mi az ajándék?


Egyébként én is úgy gondolom, hogy apád odaadhatja később az ajándékot. Például jönnek ebédre, nagy ajándékozás, ők is adnak valami normál értékűt, és aztán ha mindenki megy haza, akkor este odaadni neki a drágát. Vagy, másnap reggelre betenni a fa alá.


Például ha kap egy xboxot vagy nem tom ilyen kütyüt, biztos hogy egyik másik ajándékot ki sem fogja bontani. Szóval szerintem legalább ilyen szinten illene apádnak tekintettel lenni másokra, hogy ha már olyan az ajándék, akkor négyszemközt adja oda.

2013. nov. 28. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Nem a gyerektől félek!

Hanem,hogy anyósomék előtt lesz kellemetlen.

Jól meg vagyunk, szeretem őket, nem akarom "bántani" őket!

De majd valahogy megoldódik! :)

2013. nov. 28. 14:47
 9/19 A kérdező kommentje:

Nem arról van szó,hogy apám nincs tekintettel másokra.

Hanem,hogy nyilván ő is szeretné Szenteste átadni azt az unokájának, amit neki vett és készül rá! Komolyan mondom jobban várja,mint egy gyerek!

De most azon agyaltam,hogy azt csinálom,hogy átadja mindenki az ajándékot a gyereknek, kibontogatja, várunk egy kicsit, játszik velük és később adja át apu az övét!

2013. nov. 28. 14:49
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem pont az lesz a gáz, ha tervezetten később kapja meg a gyerek a jobb ajándékot, mert ezzel akarva akaratlanul is azt az üzenetet közvetítitek, hogy az ő ajándékuk különb, ezért külön figyelmet szentelve, csak minden ajándék után adják oda.

Szerintem egyszerre kapja meg mind. Kicsi a gyerek még, millió alkalommal fog még ajándékot kapni, sajnos a szegényebb nagyszülőknek is hozzá kell szokni a gondolathoz, hogy ez a későbbiekben is valószínűleg így lesz.

Ciki, nem ciki, de ez van. Nem lehet minden alkalommal így trükközni, meg variálni, meg gyomorgörcsben várni, hogy nah most mi lesz.

2013. nov. 28. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!