Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha valakinek mondom hogy a...

Ha valakinek mondom hogy a lányunk a nagyszülőkkel lesz nyáron, azt mondják hogy "szegények, nem tudják mit vállalnak", meg hogy "hogy bírsz annyit a gyereked nélkül, én belepusztulnék". Miért?

Figyelt kérdés

Már születése óta rágják a fülünk, most lesz 3 éves és alkalmanként pár napot a nagyszülőkkel lesz. Egyiküknek sem megterhelő, fiatalok, nagyon jó velük a viszony. Anyukám tanár, egész nyáron otthon lesz, anyósom 6 órában dolgozik, tudja úgy alakítani hogy van pár hét szabadsága.


Eddig úgy gondoltam hogy ez mindenkinek jó, de kezdem úgy érezni hogy önzőek vagyunk a férjemmel.


Ti mit gondoltok?


2013. jún. 13. 12:32
 1/10 anonim ***** válasza:
88%

aki ilyeneket mond, az magából indul ki. biztosan olyan jól elnevelte a saját gyerekét, hogy a nagyszülők alig várják, hogy hazavigyék tőlük a kölyköket

másik meg, szeretik hangoztatni, hogy olyan rettentő jó szülők, hogy nem is vágynak szabadságra stb. ez leginkább irigység, mert nekik lehet, hogy nincs, aki elvállalja a gyereket


tojd le ezeket! ha a gyerek örül a nagyik örülnek, mindenki boldog, akkor mit számít pár megsavanyodott ősanya véleménye?

2013. jún. 13. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%
én azt gondolom, és ezt a legmélyebb meggyőződéssel mondom, h le kell sz.rni a külvilág, az emberek véleménét. ha valamit rosszul tennél, azt a lelked mélyén éreznéd nagad is, akkor érdemes és kell is változtatni. na de azért, mert a szomszéd mariska néni szerint baj van azzal, h a gyereked a nygiknál nyaral, nem szabad elbizonytalanodni. szerintem semmi rossz nincs ebben, én is sokat voltam nagyinál (és igen, sokszor azért is, mert nem lehetett másképp megoldani a nyári felügyeletemet) és az én gyerekem is lesz majd mindkettőnél. alig várják
2013. jún. 13. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem is kaksizz bele magasról az ilyenekbe.


Egy normális nagyszülő örömmel várja, hogy az unokájával lehessen, ha a te szüleid ilyenek, szerintem légy boldog:) Ahhoz nagyon durván neveletlennek kell lennie egy gyereknek, hogy szenvedés legyen belőle, és kétlem, hogy ez lenne a helyzet.


A másik meg, hogy a te nézőpontod teljesen egészséges, normális, az a hülye, aki szerint állandóan a gyerek seggében kell lógni, mert csak úgy teljes egy anya élete. Mindkettőtöknek kell egy kis szabadság, önállóság. A gyerek személyiségfejlődésének fontos része az is, hogy néha egyedül is megállja a helyét vagy új környezetben.

2013. jún. 13. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
91%

Ha meg te lennél vele otthon, akkor az lenne a baj, hogy nem dolgozol, ha beviszed nyáron az ügyeletbe, akkor az a szemétség, mert az óvónőket terheled, pedig megtehetnéd, hogy a nagyszülőknél legyen.


Nálunk a "mamatábort" mindenki élvezte, anyukámék, a gyerekek, és én is nyugodt voltam. Tegyél magasról mindenkire.

2013. jún. 13. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
85%
A legjobb helyen lennének a fiatalos nagyszülőkkel. Tojd le, hogy mások mit mondanak.
2013. jún. 13. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
81%
Huhhuh akkor az ilyen emberek rám és a férjemre mit mondanának?A mi gyerekeink 2-3 hete lesznek otthon a nagyszülöknél.Mi 650 km-re vagyunk egymástól ,ritkán látják a gyerekeket.Nagyon várják már a gyerekek hogy mehessenek.És Mi is kicsit kettesben leszünk a férjemmel.Én nem látok ebben semmi rosszat.A mi gyerköink 4-7 évesek.
2013. jún. 13. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
88%

"hogy bírsz annyit a gyereked nélkül, én belepusztulnék"


ehhez csak annyit fűznék hozzá, h szerintem ez nem erény egy pont után, hanem gyengeség. igenis van ideje leválásnak, és nem vadidegenekkel megy külföldi táborba, hanem pár napra a nagymamájáhoza nagymamájához. én megfogadtam, h akkor is engedem, ha nekem a szívem szakad meg, mert az is disszonanciát eredményez a kis lelkében, ha ő szívesen menne, de azt láta, h ezzel szenvedést okoz anyának, ezért inkább marad. ezért én azt mondom, h ahova szívesen megy, oda akkor is engedni kell a gyereket, ha nekünk fáj és hiányzik.


2. voltam

2013. jún. 13. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
85%

Egyetértek a többiekkel. Minden szép és jó, a gyereknek, Nektek és a nagyszülőknek szépen egybecseng az akarata és vágya, örülj neki, nem mindenki ilyen szerencsés, eleve nem mindenütt vannak nagyszülők.

Az, hogy a gyerek nyaralásában roppantul indifferens külvilágvélemény nem simul bele ebbe a harmóniába, az kit érdekel? Nem tudsz mindenkinek a kedvére tenni, az élet már csak ilyen, de ez nem baj. A fő, hogy a családban jól menjenek a dolgok :) Az emberek már csak ilyenek, jártatják a szájukat, kötözködnek, tisztelet a kivételnek.

2013. jún. 13. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
89%
Mert annyi eszük van, mint egy marék lepketojásnak. Nálam lányosabb apa és a lányomnál apássab kiscsaj nem sűrűn van, de 2 éves korától 2-3 hetet símán elvan a nagyszülőkkel nyaranta, még egyikünk sem kísérelt meg öngyilkosságot emiatt. Ahogy mondani szoktam a 'Nagy Magyar Anyák' szövege ez, akiknek életcéljuk, hogy bebizonyítsák, hogy a kereszten függő vérző Krisztus egy hedonista hippi hozzájuk képest.
2013. jún. 13. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

25 éves vagyok, még élek, és köszönöm iszonyatosan élveztem azokat a nyarakat amiket drága nagyikámmal és papámmal töltöttem! :)

anyum egyedül nevelt, dolgozott, nem akart idegenekre bízni. nagyszüleimmel imádtuk egymást, egész nap a kertben játszottam, jó levegőn, volt egy rakás játékom, homokozóm, kis barátaim akik átjöttek.

anyum hétvégente lejött hozzánk vidékre, olyankor vele mentem sétálni, játszani. természetes dolog volt nekem, h ott vagyok, sem akkor, sem most nem tartom emiatt rossz anyának. a nagyszülő is a család része, ott van a gyerek a lehető legjobb helyen ha a szülei valamiért nem tudnak rá vigyázni.


hidd el, a picúr nagyon fogja élvezni a "nyaralást", sok közös emlékük lesz, igazi bensőséges viszony alakul ki köztük.

aki károg az csak egy irigy dög! :P

2013. jún. 13. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!