Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szüleim első unokatestvérének...

Szüleim első unokatestvérének a gyereke elsőáldozó lesz. Mennyit pénz szoktak adni manapság. Egy főre kb. mennyi?

Figyelt kérdés

2014. ápr. 29. 08:23
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Elsőáldozásra minek kell pénzt adni?
2014. ápr. 29. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én se kaptam.
2014. ápr. 29. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Unokahúgomnak lesz az elsőáldozása, eszembe nem jutott pénzt adni neki. Egy szép könyvet fog kapni.
2014. ápr. 29. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
en sem hallottam meg arrol, hogy penzt adnanak elsoaldozasra... max valami kis ajandekot... en is voltam elsoaldozo, de max egy kis zsuron tul masra nem emlekszem!epp az elsoaldozas szoljon a penzrol? :)
2014. ápr. 29. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
43%
5-10 ezer. De nem /fő, hanem a családod együtt
2014. ápr. 29. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Az az igazság, hogy Erdélybe megyünk és ott elég nagy bulit szoktak csapni és pénzt is szokás arra felé adni vagy pedig arany ékszert. Nem tudtam, hogy itt nem szokás egyáltalán. De köszönöm a válaszokat.
2014. ápr. 29. 09:05
 7/10 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy mennyire vendégelnek meg. Ha náluk alszotok, többször esztek akkor nyilván 10 ezer az alsó minimum, ha csak egy szendvicsparti lenne (Erdélyben azért jellemzően ennél jobban megvendégelik az embert), akkor a ti részetekről bőven elég lenne 10 ezer.
2014. ápr. 29. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Rendes "mini" lagzi lenne, előétel,leves,főétel,sütik,stb zene és elég sokan leszünk. Mi amúgy 10.000 ft/főt gondoltunk, mert amúgy is náluk leszünk 1-2 napig.
2014. ápr. 29. 12:22
 9/10 anonim ***** válasza:
Erről még én se hallottam, bérmálkozásra szokás de elsőáldozásra...
2014. ápr. 30. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Bár ez az ünnep sem az anyagiakról szól, azért elsőáldozásra mindenképpen ki szokás nyitni a pénztárcát. Ennek három okát tudom így hirtelen. Egyik: ez egy nagyon nagy dolog, amit a nem hívőknek is illik megérteni. Nagyobb dolognak tekinthető ez, mint egy szülinap, ami évente van, és mégsem ágálnak kb 5000 ft-ot szánni átlagban (alsó hangon, plusz a torta esetleg nőknek a virág). De nagyobb dolog, mint egy ballagás, ahol min 10000 Ft a szokványos alaphangon, ha virágot is adnak. Pedig ballagásból is lehet ám több is.. Elsőáldozásból pedig egy van egy ember életében!

Másik: itt a közvetlen, nagyon közeli családtagok vannak, és így egy igen közeli kisgyermeknek adnak segítséget (fogalmazhatod így: "útravaló"-t) az összeggel...Ez pedig nemes gesztus és ajándék. Azt jelzi, hogy (így is) kívánják segíteni. Ha valaki pedig -nem szűkmarkúság miatt- nagyon a "csúnya pénzezés" ellen van, akkor elegáns erre az alkalomra arany nyakláncot vagy fülbevalót vagy valami igen értékes és örök tárgyat venni.

És harmadikként: a szűk meghívotti listán azokat, akik elfogadták, meg is vendégelik jobb helyeken úgy, hogy nem megy éhesen haza és nem egyféle köret, édesség, ital, stb kényezteti. Ha pedig valaki úgy indul neki, hogy amit viszek, azt (összegben)leis eszem úgyis, az inkább el se fogadja a meghívást egy ilyen nagy alkalomra...

2014. máj. 5. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!