Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon stresszes-e a tudat...

Nagyon stresszes-e a tudat egy férfinak, hogy míg a párja neveli az első 1-2 éven a kisbabájukat neki kell pénzt keresni?

Figyelt kérdés

2012. jún. 12. 11:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
embere válogatja
2012. jún. 12. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
57%
az én páromnak biztos nem lenne az...micsa kérdés...?!
2012. jún. 12. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
51%

Elöfordulhat ha nem keres eleget az idegesítheti hogy szeretne mindent megadni a családnak csak mégse tudja de amiatt streszelni hogy "csak ö dolgozik" az hülyeség! Ez a "szerepe" ezért ö a férfi a családban! Személy szerint mondjuk még nincs gyerekem de én jobban szeretném a tudatot hogy a párom otthon van rend van és a gyerekre is oda van figyelve mint hogy bead bölcsödébe, ovodába, 20 másik gyerek mellé ahol 1 jobbik esetben 2 felügyelö van plusz rakás másik gyerek akiröl azt se tudom honnan jött vagy miylenek a körülményeik. lásd tetvesedés stb stb.


27/F

2012. jún. 12. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
70%
ÁLtalában nem. (és a felelség is keres pénzt, kap gyedet.Azt a munkája alaján kapja)
2012. jún. 12. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem biztos hatalmas nyomás ez, és érthető is, elvégre most neki kell gondoskodnia arról, hogy a családjának mindene meglegyen. És ha nem keres eleget, azt magában egyfajta kudarcnak könyvelheti el..
2012. jún. 12. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Igazából még nincs gyerek, nem is egyszerű e téren a helyzet /egészségügyileg.

Az a helyzet, hogy nekem van egy "kis" dillemám, de nem tudom ez mennyire jellemző más nőkre. És emnnyire indokolt egyáltalán.


Én 36 éves vagyok. Van jó végzettségem, van jó/biztos munkám, van egy 50nm lakásom, van megtakarításom.


A párom 39 éves. Szintén van lakása (50nm), van szar munkája /2db félmunkaidős, minimálra bejelentett munka haveroknál/, van jó végzettsége, megtakarítása alig.


Sokszor arra panaszkodik, hogy kevés a pénze, szar a munkája. Mind ehhez ő egy nagyon jó munkaerő: kedves, megbízható, okos, gyors a felfogása, vicces.


Én úgy gondolom, hogy egy majd 40 éves ember ereje teljében van. Mikor keressen jól, ha nem ebben az időszakban - nem uszodás kertesház elérése és egy dzsipp a cél. Ha valaki úgy érzi többet kéne keresnie, akkor miért nem keres jó munkahelyet, miért éri be minimálra bejelentett szar munkahellyel mikor lehetene sokkal jobb is?


Felmerült, hogy nagyobb lakásba kéne költözni. Ő ilyenkor mindig azt mondja, hogy azért nem lehet nagyobb lakásunk, mert én nem vagyok hajlandó eladni a saját lakásom. És ez valahogy tényleg így van.

Valahogy én úgy gondolom, hogy ez nem a "törekedjünk a többre", hanem annak a felélése amink van.

Nem tudom ezt mennyire lehet érteni.

Én szívesen spórolok, veszek fel kölcsönt...a másik lakás kiadásából lehet a kölcsönt fizetni és a nagyobb lakás is a miénk lehet. Feltételezem, hogy az anyagi függetlenségemet is féltem. És elbizonytalanít az, ahogyan ő hozzááll a pénz kérdéshez.

Sosincs megtakarítása, "majd valami lesz" alapon él.

Én viszont nem vagyok az anyja. Addig nyújtózom, míg a takaróm ér.

Nem vagyok tradicionális beállítottságú, a partneri kapcsolat híve vagyok: nő is dolgozzon. De a partnerség ide, vagy oda annyiban tradicionális vagyok, hogy a nőnek éreznie kell, hogy abban az első 2 évben mikor vigyáz a gyerekre, akkor teljes anyagi biztosnágban van.

Nekem vannak elszállt igényeim? Borzasztó vagyok ezekkel az elvárásokkal?

2012. jún. 12. 11:45
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem! Ez abszolut érthető! A biztonság érzete elég sokat nyom a latba a gyerekválallás során! Viszont a párod fejével is beszélni kell azaz rá kell venned hogy menjen képezze tovább magát hogy normális fix munka helye legyen mert amig e térren nem tudsz rá számitani addig a gyerekválalás is csak egy álom marad! Probáld megértetni vele a nézöpontodat mert elég pontosan leirtad hogy a gyarapodás a lényeg nem a meglévöségek felélése!
2012. jún. 12. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

A dologban az a szomorú, hogy egy tök értelmes emberről van szó, aki nagyon is jól képzett.

Anyanyelvű némettel, folyékony angol és francia tudással rendelkezik. Van 2db jól hasznosítható diplomája. Spanyolul is tud valamennyire.

Tök jó munkahelye lehetne. Ha akarna.

Nem csak a képzettsége jó, de jó munkaerő. Lehet rá számítani, megnyerő, kedves.

Viszont nincs túl sok ambíció benne. Ami annyira nem baj, nem kell igazgatónak, managernek stb menni. Nem kell giga vagyont halmozni, cserébe hogy kidolgozod a beled.


Egyszerűen 1db nomrálisan bejelentett 8db órás munkahelyre van szüksége. Mint a legtöbb normális embernek.

De ő szereti az "egyszerűbb" utat választani.

Haveroknál dolgozni - szerintem nincs ennél rosszabb, mert cikibb otthagyni őket, vagy megmondani a véleményed, ha valami nem tetszik

Kötetlen munkaidőben - néha nincs semmi, néha éjfélig dolgozik

Össze vissza kapja a fizetését, néha 3 hónap múlva tudnak fizetni...persze ez nem tetszik neki, de nem is csinál semmit hogy ne így legyen


Pár éve elutaztunk külföldre. Neki az út előtt jutott eszébe, hogy nincs is rá pénze. Én fizettem a dolgokat, ő persze szarul érezte magát, hogy neki nincs pénze. Aztán egy évig fizette vissza az utat.


Én a partnerség híve vagyok nem a gyámkodásé.

Azt hiszem - talán kettős mércét használva - , hogy bár a partnerség híve vagyok, de szeretném tudni, hogy ha arról van szó, tudnék támaszkodni a pasira. Engem ne tarson el egy férfi /kifejezetten zavarna a tény, ha helyettem fizetnének mindent én meg "lóbálnám a lábam"/, DE szükség esetén eltartom a pasit, ha épp nincs munkája de mindent megtesz, hogy legyen.


Fontos, hogy mindenki meg tudjon állni a a saját lábán.

Talán ezért sem akarom eladni a lakásom, hogy vegyünk közösen egy nagyobbat. Kell a pszichés biztonság, hogy van hova mennem, ha minden kötél szakad...

De nem tudom hogy mások is így gondolkodnának-e a helyemben...

2012. jún. 12. 13:03
 9/13 anonim ***** válasza:
Bakker mintha magamat hallanám csak férfi verzioba! Viszont csak annyit tudok javasolni hogy beszélj a párod fejével hogy a továbblépés lehetösége végett jo volna ha keresne egy normális munkát mert neked szükséged van a stabilitás érzetére ahoz hogy a család téren is tovább léphessetek! Már ha akartok!
2012. jún. 12. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
51%
Igazából azt nem értem mire vársz..40éves fejjel fog szerinted megváltozni?Vagy elfogadod igy hogy ő ilyen vagy keres másik pasit.36éves vagy,ketyeg a biólógiai órád.
2012. jún. 12. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!