Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kérlek adjatok tanácsot....

Kérlek adjatok tanácsot. Kitartsak-e a férjem mellett egy nem működő házasságban vag próbáljak tovább lépni? Többi lent.

Figyelt kérdés
Van egy 17 hónapos gyermekünk akit imád sokat foglalkozik vele ha itthon van. A terhességem közepe óta a kapcsolatunk már inkább egymás mellett élés :/. Alig beszélgetünk ha próbálom szóba hozni a témát egyszerűen kimegy a szobából :(. Semmi intimitás nincs már köztünk. Sehova se megyünk együtt... nincs közös program. Ha elszeretnék vele menni bhova azt mondja ,,menyj nélkülem". Nagyon magamba fordúltam hogy nem tudok javítani a helyzeten. ő egyedül sokat jár el, sokszor csak éjjel jön haza. nem mondja hogy hova éas kivel. ha rákérdezek vitatkozni kezd, mintha titkolna vmit. Olyan dolgokat vág a fejemhez hogy ,,nem tartozik beszámolóval", meg hogy ,,ha mégegyszer szóvá teszem nem áll jót magáért" ettöl nagyon megikedtem és ezek miatt nem tudok úgy ránézni mit régen :/kb 2 hónapja a kollégája megkért rajta keresztül hogy segítsek neki... Azóta sokat beszélgetünk a kollégájával... nem találkoztunk csak fb.n, viber, telefon stb... már már közelebb érzem magamhoz mit a férjemet.Tegnap kicsit másképp állt hozzám, kitért arra hogy ha nem lennék házas akkor biztos közelebb lennénk már egymáshoz. Tereltem a beszélgetést de őszintén szólva tetszett hogy ezt mondta, mert nagyon szimpatikus. Tudom hogy nem a legszebb dolog de elgondolkoztam hogy talán jobb lenne ha nem ,,szenvednék" tovább a. férjemmel. Nem látok esélyt a javulásra. Nem a kollégájával szeretnék kikezdeni, nem azért mennék szét a férjemtöl (mondjuk nem tartom kizártnaj hogy alakulna vmi) Csak úgymond felnyitotta a szememet hogy talán tovább kéne lépnen mert ez igy nekem egyátalán nem jó, és lenne esélyem a boldogságra..nem vagyok boldog a férjem mellett. Csak a gyerek miatt nagyon nehéz meghozni egy ilyen lépést. Ti hogy döntenétek? ÉLjek a férjemmel a pici miatt? Vagy próbáljak boldog lenni? Sajnos a kettő egyszerre lehetetlen :/
2014. ápr. 30. 11:19
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/75 anonim ***** válasza:
61%

Ahol csak az egyik fel nyitott a dolgok rendbetetelere, a masik erdektelen, ott felesleges sajnos az erolkodes. Van hova menned? Szuleid, testvered?

Egyik nap, amikor dolgozik, szepen csomagoljatok ossze es menjetek el. Egy cetlit hagyj neki, ennel tobbet nem erdemel. Ja es gyerektartast kemenyen harcold ki.

2014. ápr. 30. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/75 anonim ***** válasza:
91%
Jaj én nagyon úgy látom hogy már nem szeret a férjed.:( A gyerek miatt ne maradj vele, mert rád nagy hatással van a kapcsolati válságod és ezt érzi a pici, és amikor feszültebb leszel akkor hozzá sem lesz nagyon türelmed. Ennek már nincs értelme sajnos.:( Megérdemled a boldogságot!
2014. ápr. 30. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/75 anonim ***** válasza:
7%
Újabb példa! Megszületett a gyerek, anyuka "KERESI a BOLDOGSÁGÁT"! Ne a férjedben keresd a hibát, az ott van te benned! És még ki is írod!
2014. ápr. 30. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/75 anonim ***** válasza:
97%
Amúgy annak a híve vagyok, hogy az elromlott házasságot meg kell próbálni megjavítani, de azok alapján, amit leírtál....., légy boldog, a kicsi miatt nem érdemes a férjed mellett maradni. Ez így senkinek sem jó!
2014. ápr. 30. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/75 anonim ***** válasza:
98%

Kokorszak, te ugy veled, hogy a ferj teljesen helyesen cselekszik, amikor beszelgetes kozben felall es kimegy a szobabol? Hogy nem akar szexualis eletet elni? Hogy nem vesz reszt kozos programokban? Hogy eljar egyedul es ejjel jon haza?


Olvastam mar toled par kommentet, te nagyon rossz hazassagban elhetsz, es itt eled ki a frusztraciod.

2014. ápr. 30. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/75 anonim ***** válasza:
100%
Már bocs, de mégis kiben keresse a hibát?! Próbál beszélni a férjével, aki nemcsak érdektelen, de már fenyegető is! Mégis mi a francot kellene tennie a kérdezőnek?! Teljesen igaza van, hogy nem alázza porig magát egy olyan kapcsolatban, amiben csak Ő próbál tenni valamit.
2014. ápr. 30. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/75 A kérdező kommentje:

Kedves első válaszoló. Lenne hova mennem, szüleimnek ikerháza van... az egyik felét ki szokták adni albérletbe. jelenleg senki se lakik ott. Igaz kicsit drasztikusnak tartom ezt a megoldást de köszönöm.


A másik válaszónak aki szerint bennem van a hiba. Lehet, nem vagyok tökéletes vannak hibáim. Próbáltam megjavítani a dolgot, sőt nem hagytam el magam a baba miatt. De a férjem nem hajlandó se beszélgetni, se velem lenni. Hiába teszek meg bármit

2014. ápr. 30. 11:34
 8/75 anonim ***** válasza:
81%
Nálunk is ez van annyi kbséggel, hogy én 2 hónap múlva szülök. Illetve hogy az én párom nem jár el, vagy dolgozik vagy itthon ül a tv előtt, vagy alszik. Viszont nekem egy szavam nem lehet, mert amikor megismertem akkor is ilyen volt. Pont ezt a csendességét, nyugodtságát szerettem meg, mert előző párom pont az ellentéte volt. Folyamatosan járt a szája, 2 percig nem tudott csendbe maradni, körülményes volt, mindig mindent az utolsó sza(r)ásáig eltervezett előre és folyamatosan bulizott. Na erre kaptam egy tök ellentétét ami akkor tetszett, mostanában inkább idegesít hogy semmi nem érdekli, én menjek nyugodtan ahova akarok, nem haragszik, megértő de neki soha semmihez nincs kedve, semmiről nincs véleménye. Épp a kapcsolatunkon kezdtem el jobban agyalni amikor kiderült hogy babát várok, abortuszra semmiképp nem mentem volna így én most próbálom kicsit helyrepofozni a kapcsolatunkat. Minden csak hozzáállás kérdése, lehet nálatok is te változtál. Gondolom férjed régebben is eljárkált, ilyen volt a természete régebben is nem? Na meg x idő után kezd kicsit elkényelmesedni az ember a kapcsolatában, nyilván neked is jobban inponál egy idegen férfi mint aki mellé lefekszel minden este. Ami nem tetszik a leírásodban az az hogy ő nem tartozik beszámolóval stb. Én ezt nem hagynám. Bár nem tudom te milyen stílusban vonod kérdőre, mert ha te is támadóan lépsz fel vele szembe ő se fog másként reagálni. De ha te normálisan kérdezel valamit és ő így reagál biztos elküldeném az anyjához hogy vele beszéljen így.
2014. ápr. 30. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/75 anonim ***** válasza:
0%
32 éve élek jó házasságban, csak bizonyos típus,ú hogy is mondjam, személyekkel még véletlenül sem tudok egyerérteni! A Te hozzászólasaidból én is levontam rólad a következtetésemet!
2014. ápr. 30. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/75 anonim ***** válasza:
75%

Elso vagyok: talan drasztikus megoldas, de nem fordulhat elo az, hogy jelenetet rendez, mikozben pakoltok, vagy nem engedi el a gyereket akar.

Egy par dolgot mar most osszeszedhetsz, valoszinuleg fel sem fog tunni neki, es vidd at abba a kis lakasba.

Sok sikert es sok erot kivanok a valtozashoz!!

2014. ápr. 30. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!