Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az apának minden esetben...

Az apának minden esetben fizetnie kell a gyerektartást, ha a gyerekét külön neveli az anyja? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
14 éves fiú vagyok, és apám egy vidéki rohadt paraszt. Már rajtam kívül most fog születni a 3. gyereke a második feleségétől, de csak azért szül a nő, mert úgy gondolják, hogy akkor nem kell nekünk fizetniük a gyerektartást. Ha feljelentjük, mert nem fizeti, akkor a bíróság nekünk fog igazat adni és nem csinálhatnak olyat, hogy mivel ennyi gyereke van, ezért nem kell fizetni nekünk?
2009. dec. 25. 17:20
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A bíróság által megállapított gyerektartást fizetnie kell,legfeljebb kérheti a csökkentését a másik házasságából született gyerekeire hivatkozva.De eltörölni nem fogják,mindenképpen kell fizetnie utánad.
2009. dec. 25. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nektek fog igazat adni, nem számít hány gyereke születik.
2009. dec. 25. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Lemaradt:amíg a bíróság máshogy nem dönt,az van érvényben,amit előzőleg megállapítottak,ezt saját kedve szerint nem változtathatja meg.Tehát ha nem fizet,pedig meg van határózva mennyit kell neki,akkor nyugodtan feljelenthetitek.
2009. dec. 25. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
"és apám egy vidéki rohadt paraszt" ezen jót mosolyogtam:) az enyém is egy paraszt, csak ő rohadt külföldi szemétláda:) igen, kell fizetnie, max a csökkentését kérheti a bunkója.
2009. dec. 25. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
50%

Fizetni kell Neki, a megállapított összeget, azonban ha születik a harmadik gyerek második házasságban, kérhet csökkentést, amit akár meg is ítélhetnek a javára. Visszamenőleg 6 hónapig lehet kérni az összeget.


Off: Te sem lehetsz különb az apádtól, a stílusodból ítélve.

A rajtad kívüli gyerekek egyébként a féltestvéreid :-o, gondolom nem azért születnek, hogy Te ne kapj semmit, nem hiszem, hogy olyan nagy az az összeg.

2009. dec. 26. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem nincs semmi gond a stílusával, én is egy utolsó parasztnak tartom az apámat, amiért tönkretette az életünket és itt hagyott a francba. Az ilyen megérdemli, hogy a gyereke így tekintsen rá.
2009. dec. 26. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat.:)

egyébként nem tudom mi a baj a stílusommal, nem tudom, te milyen lennél, ha olyan lenne az apád, mint az enyém!

2009. dec. 26. 10:02
 8/10 anonim ***** válasza:
51%

Nem lennék vele semmilyen,mivel Ő is semmilyen velem. A pénze,mivel nem ad nem hiányzik, ezért nem tudnám megítélni, hogy mi lett volna ha.

Mindenesetre az én apámba is van kivetnivaló, sőt... regényt tudnék írni róla,hogy mit tett ellenem, de sosem degradáltam le így, max. magamban elkönyveltem bizonyos szinten. Bocsi, Off megint.

2009. dec. 30. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem mindenki tudja ilyen könnyedén venni, ha az egyik szülőjét az sem érdekelné, ha meghalna. Van aki temperamentumosabb és van igazságérzete, ami nem hagyja nyugodni.
2009. dec. 30. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az én apám meg fővárosi rohadt paraszt és nem fizet.
2010. jún. 11. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!