Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy mondjam el a szüleimnek...

Hogy mondjam el a szüleimnek azt, hogy meleg vagyok?

Figyelt kérdés
16/f vagyok és már lenne valami egy fiúval, és ez zavar a legjobban, hogy a szüleim bármikor rájöhetnek, és ezt akarom elkerülni azzal, hogy elmondom nekik, de nem tudom, hogy hogy fognak rá reagálni és ettől félek.:( nem karom, hogy emiatt rossz legyen a kapcsolatunk főleg az anyámmal.
2014. máj. 2. 21:21
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
70%

Első 16 évesen már bőven kialakul a nemi identitás szal ennyit erről.


Am én nem mondanám el, mert nem biztos h jó vége lesz.

Inkább puhatold ki h mi lenne a válasz mielőtt megmondod.

Pl ha felmerül a téma s szüléd h reagálnak mi a véleményük róluk mert ha ilyen Dunába lőném sz összeset szerű akkor felejtős. illetve ha sokat hallod a szüleidtől az unoka/barátnő témát.

Egyébként azt mondom h van olyan jogszabály h erkölcstelen életvitel folytatása ez arra vonatkozik h nem elfogadás esetén gond nélkül kikutatgatnak. Csak szólók.


Ja és ha szexelsz használj óvszert az AIDS a melegeknél a leggyakoribb.

2014. máj. 2. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
74%

a nemi identitásnak mi köze van ahhoz, hogy meleg?

az AIDS meg nem a melegeknél a leggyakoribb, hanem az intravénás droghasználóknál és a harmadik világbeli gyerekeknél, de ettől még használjon óvszert természetesen

2014. máj. 2. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
28%

"a nemi identitásnak mi köze van ahhoz, hogy meleg? "


Ok nem ismered a kifejezés jelentését a nemi identitás annyit takar hogy valaki hetero, meleg, leszbikus, biszex , aszexuális... Vagyis a nemi identitás határozza meg azt h ki iránt vonzódsz. A fiukat szereted v a lányokat...

Csak ennyi köze van hozzá.

2014. máj. 3. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
82%

""a nemi identitásnak mi köze van ahhoz, hogy meleg? "


Ok nem ismered a kifejezés jelentését a nemi identitás annyit takar hogy valaki hetero, meleg, leszbikus, biszex , aszexuális... Vagyis a nemi identitás határozza meg azt h ki iránt vonzódsz. A fiukat szereted v a lányokat...

Csak ennyi köze van hozzá.

"



google a barátod...használd ki!


a nemi identitás és a szexuális preferencia két külön dolog ;)

2014. máj. 3. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem, a nemi identitás azt jelenti, hogy te férfinak, vagy nőnek érzed magad. Attól még, hogy a saját neméhez vonzódik, nem tartja magát lánynak, az már a transzszexualitás. Amire te gondolsz, az a szexuális irányultság, hogy ki, melyik nemhez vonzódik.


Szerintem is puhatolóznod kellene előbb, hozd fel valahogy a témát, úgy, hogy ne legyen túl feltűnő. Ha nagyon elutasítónak tűnnek, még halaszd el egy kicsit ezt a beszélgetést. 16 évesen még elég fiatal vagy, 18-19 évesen viszont a szüleid már maguktól is gyanakodhatnak, hogy sosem beszélsz nekik lányokról és barátnőd sincs. Nem szabad sokkolnod őket, szépen lassan kell felvezetni a témát, persze azért nem feltétlenül kellenek hozzá évek, max ha tényleg nagyon elutasítónak tűnnek.

2014. máj. 3. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
55%

Testvérem (öcsém) legjobb barátja 19 éves kora körül mondta el. Addig "papíron" járt egy haver csajjal, mindig azt mondta a szülóknek h az a barátnője. De egy anyát aki ismeri a fiát nem lehet hülyre veni, mire jött a vallomás, hát, nem lepődöt meg... (Tesóm teljesen hetero, mielőtt vki félreérti, a fuiú a gyerekkori haverja.)

Nem akarlak lebeszélni az öszinteségről, de ösztnösen valamiért azt gondolom, várhatnál pl. 1-1,5 évet.

Látod, a komentelők első reakciója is az, h mág túl fiatal vagy és magudod. Esetleg a szüleid részéről is győzködésbe torkollna a beszégetés ugyanezzel az érvvel. te ismered a szüleidet, szerinted ők ehhez a kérdéshez (túl fiatal, maga sem tudja stb...) hogy viszonyulnának?

2014. máj. 3. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 moonlightsentinel ***** válasza:
94%

Én 14 évesen mondtam el, és nem voltam hozzá "túl fiatal". Az őszinteséghez nem lehet túl fiatalnak lenni.


Szerintem kezdd úgy (én is így csináltam), hogy elmondod, kiderült egy haverodról, hogy meleg, és nem nagyon tudod, hogy hogy állj hozzá.

- Ha azt mondják, hogy kit érdekel, fogadd el ezt a dolgot, akkor sínen vagy.

- Ha azt mondják, hogy miért barátkozol ilyenekkel, jajj nehogy rád hatjtson, megrontson stb. akkor sem olyan rossz a helyzet, mert csak téged féltenek, ez egy szülőtől normális, és még nem találkoztak "homoszexuális helyzettel", ezért hiszik azt, hogy el lehet "kapni".

- Ha azt mondják, hogy hát ők elfogadják a melegeket, csak... (minek mutogatják magukat, minek csinálják ezt, minek csinálják azt), akkor sem rossz a szitu, csak szintén idegen nekik a helyzet.

- Ha golyót/kötelet/máglyát emlegetnek, kombinálva egy kis Jézus Krisztussal/Bibliával, akkor inkább hagyd...


Amúgy ismerek elég sok meleget, és az esetek ~50%-ában már tudják, amikor a gyerek elmondja, és jól reagálnak. ~35%-ban nem tudják, de jól reagálnak (lehet, hogy nem egyből, de egy kis idő után, ami alatt feldolgozzák). ~14%-ban hosszútávon sem tudnak mit kezdeni a helyzettel, és inkább struccpolitikát folytatnak (nem beszélünk róla, és akkor nincs). És kb. ~1% az, ahol előőjön az ilyen kiteszlek a házamból meg megverlek meg stb. szitu.

Szóval ha nem extrém vaskapalosak és hülyék a szüleid (amit eddig is tudnál), akkor vágj bele nyugodtan :)

19/F

2014. máj. 3. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

A hormon rendszernek semmi köze a szexuális orientációhoz.

Ezt a hülyeséget honnan szedtétek?

Én már oviban is tudtam, hogy a lányok tetszenek, két kapcsolatom volt eddig, mindkettő nővel. A mostani párommal együtt is élünk, soha nem vonzottak a férfiak.

16 évesen már réges-rég tudtam.

A sok homofób aki marhaságokat kommentel: Ti mikor jöttetek rá, hogy melegek vagytok és mikor döntöttétek el, hogy a legvéresebb szájú homofóbok lesztek?


25\L

2014. máj. 3. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!