Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elegem van Németországból,...

Elegem van Németországból, haza akarok menni. Szülői beleegyezés szükséges?

Figyelt kérdés
Két éve költöztünk ide a családdal. Hatalmas balhét csináltam persze, eldugtam a kulcsokat, kiszúrtam az autó kerekét.. Stb. Mivel semmit nem tudtam németül, tekintve, hogy angolt tanultam az első évet intenzív nyelvtanulással kellett töltenem. Ebben a tanévben kezdtem német iskolába járni, és gyűlölöm. Otthon rengeteg barátom volt. Itt csak fiú barátaim vannak, utál az összes lány, volt olyan, hogy kirúgták alólam a széket, vagy utánamkiabálnak hogy r.banc, anorexiás és hasonlók. A srácok általában megvédenek, de nem sokat számít. Olyan szinten kikészültem, hogy Zoloftot szedek. Haza akarok menni. Azt mondták megszokom, de lassan két éve lakunk itt, de minden nap sírva kelek. 17 éves múltam. Ha hazamegyek kell valamilyen szülői beleegyezés? Lenne hol laknom, és pénzem is, az nem probléma.
2014. máj. 4. 23:26
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

"Hatalmas balhét csináltam persze, eldugtam a kulcsokat, kiszúrtam az autó kerekét.. Stb. "


Ezt nem értem... "persze"??? Miért természetes, hogy egy akkor 15 éves lány ilyen hisztit csap? Ebből úgy jön le, hogy te alapból utálod Németországot, mert csak, és most is utálni akarod. Nem tudom, mennyi igaz a sulis szekálásból, és mennyit találtál ki azért, hogy indokold a szüleidnek a hazamenetelt, de sehogy nincs értelme... Nem szoktad meg, mert nem akarod, mert misztifikálod a magyar sulidat, a magyar "rengeteg" barátodat, és már azt hiszed, ha visszajössz, a probléma szót is elfelejtheted. De ez nem így van, ha ott ennyire nem vagy képes beilleszkedni, itt sem lesz könnyebb.

Inkább ott válts iskolát, ha ezt ennyire gáznak érzed, és az új suliban ne játszd el a sértett, hazánktól távolraszakadt Hamupipőkét, hanem próbálj normálisan viselkedni, és veled is normálisak lesznek.


Azt írod, tudnál hol élni, és a pénz is megvan hozzá... honnan? Ez azért nem olyan egyszerű, hogy te kitalálod, majd laksz valahol/valakinél, és az illető meg szélesre tárt karokkal befogad.

2014. máj. 5. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
90%

"Hatalmas balhét csináltam persze, eldugtam a kulcsokat, kiszúrtam az autó kerekét.."


Kicsi lány, és EZT te mind megtehetted anélkül, hogy dagadtra vertek volna a szüleid? Akkor ne hisztizz, hanem próbálj meg beilleszkedni - 17 évesen nagyon gáz, amit csinálsz! - és nagyon becsüld meg a szüleidet, hogy egyáltalán vannak. Talán nem véletlenül utálnak az osztálytársaid.


Tanulj meg németül és becsüld meg a németek jó tulajdonságait, mert nagyon sokat lehjet tőlük tanulni. Tudom, mert én is köztük élek, náladnál idősebbként, és okosabbként, tőled kissé nyugatabbra.


Igen, hiányzik Magyarország. Néha még a fecskecsivitelés is, de ha nincs lehetőség másként élni, akkor azt kell elfogadni, ami van és be kell illeszkedni, nem üres hisztiket csapni. Csak gondold át, hogy mit kezdesz Magyarországon 17 évesen, egyedül és család nélkül? Tudod, mi az egyenes út vége? A 43-as út mellett fogsz állni, a bájaidat kínálgatva, mert nem lesz más lehetőséged. És akkor tényleg kiabálhatnak utánad, hogy mi is vagy...


Ner hisztizz, hanem tervezz előre kicsit és gondolkodj. A derék jó németeknél ezt lehet a legelőször megtanulni.

2014. máj. 5. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy elnézem a leveledet, neked már itthon is Zoloftot kellett volna szedned..
2014. máj. 5. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Inkább örülj neki, hogy normális helyen laksz, nyelvet tanulsz, stb. Majd beilleszkedsz idővel, inkább értékeld a lehetőséget. Esetleg válts iskolát.
2014. máj. 5. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
uhh, kicsit késön vettem észre hogy válaszoltál:) én is itt vagyok dortmund közelében :) ha gondolod beszélgethetunk. 18/L
2014. jún. 10. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!